ویراژ خودروی ایرانی در خیابانهای لبنان؛ پراید در بیروت چند فروخته می شود؟

 

اولین محموله صادراتی گروه خودرو سازی سایپا به کشور لبنان با حضور قائم مقام صادرات و امور بین الملل گروه خودرو سازی سایپا ارسال شد.

 احمد اسماعیلی قائم مقام صادرات و امور بین الملل گروه خودرو سازی سایپا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: امروز اولین محموله خودروهای گروه سایپا  که شامل ۱۵۲ دستگاه خودرو است به بازار لبنان ارسال می شود.
وی افزود: سایپا پیش از این در بازارهای عراق، آذربایجان، ترکمنستان، الجزایر، مصر  و ونزوئلا  حضور موثر داشته است.
قائم مقام صادرات و امور بین الملل گروه خودرو سازی سایپا در خصوص نوع و قیمت خودروهای صادراتی اظهار داشت: خودروهای پراید و تیبا با ارزش بین ۷۵۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار از گروه سایپا،  برلیناس اچ ۳۰۰ و اچ ۲۰۰  از گروه خودروسازی  پارس خودرو   و همچنین وانت های ریچ و زامیاد با بازه قیمتی ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار دلار به عنوان قیمت مصرف کننده از جمله محصولات صادراتی به لبنان خواهند بود.
اسماعیلی با بیان اینکه ارزش محموله ارسالی با احتساب هزینه حمل و نقل بالغ بر ۱ میلیون ۲۰۰ هزار دلار است، گفت: در سال اول تعداد ۵۰۰ دستگاه به لبنان ارسال می شود؛ چراکه بازار لبنان بازار وسیعی نبوده و تنها سالانه ۵۰ هزار دستگاه خودرو در آن به فروش می رسد.
وی در خصوص خدمات پس از فروش محموله ارسالی، گفت: برای خدمات پس از فروش به یک جایگاه در بیروت و دو جایگاه دیگر در طرابلس پیش بینی شده است همچنین محوله قطعات یدکی نیز با فاصله کمی از محصولات خودرو ارسال خواهد شد.
اسماعیلی ادامه داد: بازار لبنان به لحاظ موقعیت توریستی جایگاه ویژه ای دارد و حضور در این بازار می تواند تبلیغ خوبی برای گروه سایپا در سایر کشورها باشد تا بازارهای صادراتی دیگر شناسایی و به سبد صادراتی ما افزوده شود.
قائم مقام صادرات و امور بین الملل گروه خودرو سازی سایپا در پایان در خصوص هدف بعدی صادرات گروه سایپا اظهار داشت: اولین بازاری که به صورت جدی پس از لبنان پیگیری می شود بازار کشور نیجریه است که در حال حاضر در مرحله مذاکرات مقدماتی است و برآورد ما تولید ۱۵ هزار دستگاه در یک بازه زمانی ۵ ساله است و به سبب اینکه دولت نیجریه از تولید حمایت می کند سعی ما بر این است تا با همکاری سرمایه گذاران نیجریه ای وارد همکاری تولید خودرو در این کشور شویم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*