هشدار وزارت بهداشت: چای فله نخرید

چای

کارشناس ارشد چای اداره ارزیابی و نظارت بر محصولات غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد که به دلیل نگهداری و بسته‌بندی در شرایط نامناسب، هرگز چای‌هایی که به صورت فله به فروش می‌رسند را نخرند.

به گزارش ایسنا، مهندس علیرضا باقرعبیری در مورد چای و مصرف آن گفت: تمامی چای‌های سیاه وارداتی در داخل کشور از لحاظ اندازه‌گیری سموم و فلزات سنگین، مطابق مقررات ملی کشور مورد آزمایش قرار گرفته و بعد از آزمایشات مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تمام چای‌های وارداتی، در کشور مبدا، از مزرعه تا کارخانه مورد نظارت‌های دقیق کارشناسان سازمان غذا و دارو قرار گرفته و در صورت تایید شرایط فنی و بهداشتی، مجوزهای لازم برای آنها صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف کنندگان از طریق استعلام از سازمان غذا و دارو می‌توانند نسبت به صحت پروانه ساخت این قبیل محصولات مطلع شوند، گفت: به دلیل نگهداری و بسته‌بندی در شرایط نامناسب، هرگز چای‌هایی که به صورت فله به فروش می‌رسند را مورد استفاده قرار ندهند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی در پایان توصیه کرد: مردم از چای‌هایی که بر روی بسته‌بندی آن‌ها شماره پروانه ساخت و لوگوی سازمان غذا و دارو درج شده، استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*