تابعیت و وابستگی به وطن با سلب شناسنامه ساقط نمی‌شود مولوی فاروقی:‌ سلب تابعیت شیخ قاسم اقدامی ظالمانه و خلاف قانون بین‌المللی است

 

 

مولوی فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند

امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند گفت: سلب تابعیت شیخ قاسم اقدامی ظالمانه و خلاف است و این اقدام از نظر بین‌المللی نیز بسیار نادرست است.

مولوی غلام حیدر فاروقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربیرجند اظهار داشت: تمام حکومت‌های خودکامه جهان برای اینکه چند روزی در قدرت و حکومت بمانند توان و تحمل اینکه فردی از آن‌ها انتقاد کند را ندارند.

وی با بیان اینکه آل‌خلیفه نیز می‌خواهد مدتی بتواند در قدرت و حکومت غرق شود، افزود: به همین دلیل به کسی که از آنها انتقاد کند و خواسته‌ای را مطرح کند فشار می‌آورند و او را ساکت می‌کنند.

امام جمعه اهل‌سنت بیرجند ابراز کرد: این روش در دنیا وجود دارد تا به‌نحوی مخالفان را ساکت کنند و نگذارند مخالفت کنند و مانع اجرائی شدن خواسته‌های این ظالمان شوند.

مولوی فاروقی با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: سلب تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم به‌معنای اعدام معنوی این شیخ بزرگ است و این امر سبب می‌شود امنیت و سلامت مردم در معرض خطر قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: سلب تابعیت از شخصی که تابعیت کشوری را دارد عملی ناشایست و خلاف است و از نظر فردی کار غیراخلاقی و اسلامی است و همچنین از نظر سیاسی و بین‌المللی  نیز کار بسیار نادرستی است.

امام جمعه اهل سنت بیرجند از سلب تابعیت شیخ قاسم به‌عنوان اقدامی ظالمانه یاد کرد و اظهار داشت: تابعیت و وابستگی به وطن با سلب شناسنامه ساقط نمی‌شود زیرا وابستگی به وطن با خون و وجدان بیدار که تنها برای خدا تعظیم می‌کند آمیخته است.

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*