معاون وزیر تعاون خبر داد: یارانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حذف شد/ یارانه که بدهیم برای پس گرفتن آن با مقاومت مواجه می‌شویم!

 

معاون وزیر تعاون گفت: امسال تاکنون یارانه هیچ کسی حذف نشده است اما پارسال یارانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حذف شد.
انتقال یارانه یارانه بگیران از تیرماه میسر می شودبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سیداحمد میدری در برنامه روی خط خبر شبکه خبر سیما اظهار داشت: براساس قانون افراد می توانند یارانه خود را به نیازمندان انتقال دهند و بر همین اساس در سامانه حذف یارانه ، جایی را تعیین خواهیم کرد که افراد یارانه بگیر می توانند کد نیازمندان پیشنهادی خود را اعلام کنند تا یارانه آنان به حساب این نیازمندان منتقل شود.انتقال یارانه یارانه بگیران از تیرماه میسر می شود.
وی گفت:‌ از ابتدای تیر این طرح اجرایی می شود و ما از مردم درخواست می کنیم که از این طرح استقبال کنند.
میدری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امسال بنا دارید مصوبه مجلس درخصوص حذف یارانه سه دهک را اجرا کنید؟ افزود: ما در این خصوص منتظر ابلاغ آیین نامه های اجرایی آن هستیم.
وی گفت: دولت با حذف یارانه این سه دهک از ابتدا مخالف بود اما چون تبدیل به قانون شده است باید اجرا شود.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شناسایی برخی افراد مشمول این سه دهک کمی مشکل است افزود: برای ما شناسایی قضات ، پزشکان ، نمایندگان مجلس ، بازرگانان ، اعضای هیئت علمی ، تجار و اصناف درجه یک کار سختی نیست که تعداد این افراد حدود ۷۰۰ هزار نفر است که یارانه تعداد قابل توجهی از این افراد پارسال حذف شد.
وی گفت: در قانون مصوب مجلس علاوه بر افراد فوق به کلمه سایر اقشار هم اشاره شده که شناسایی این گروه برای ما مشکل است.
معاون وزیر رفاه افزود: امسال تاکنون یارانه هیچ کسی حذف نشده است اما پارسال یارانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حذف شد.
میدری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر با اصل اجرای پرداخت یارانه به این طریق موافقید؟ افزود: در کشورهای دیگر به هیچ وجه اینگونه یارانه نمی دهند و یارانه ، مشروط داده می شود بدین ترتیب مثلاً اگر خانواده ای فرزندانش را به مدرسه بفرستد و یا اینکه آموزش های مهارتی بینند که باعث شود سطح بهداشت جامعه ارتقاء یابد مشمول یارانه می شود.
وی گفت: ما باید اقشار مشمول دریافت یارانه را محدود کنیم و برای مثال نابینایان ، سالمندان و قطع نخاعی ها که عمدتاً ممر درآمدی ندارند باید کمک شوند و باید به این افراد کمک های معنادار شود.
میدری افزود: مثلاً ما حدود ۱۰۰ هزار قطع نخاعی و نابینا در کشور داریم که براساس قانون باید این افراد ۶۰ درصد حداقل دستمزد را دریافت کنند.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: اما وقتی که ما به همه افراد یارانه بدهیم پس گرفتن آن با مقاومت مواجه می شود.
وی افزود: ما در نظرسنجی هایی که انجام داده ایم با این خواست مردم مواجه بودیم که باید یارانه غیر نیازمندان حذف شود اما ۷۰ درصد مردم سقف درآمدی برای حذف یارانه را کمی بالاتر از درآمد خود اعلام می کردند به این ترتیب که اگر کسی ماهانه ۳ میلیون تومان درآمد داشت در این نظرسنجی به ما اعلام می کرد که باید یارانه کسانی که بالاتر از ۳ و نیم میلیون تومان درآمد دارند حذف شود.
میدری درباره طرح کاراکارت هم گفت: تا دو هفته پیش مردم از این طرح استقبال نمی کردند اما شاهد استقبال مردم تهران از این طرح هستیم و در دو هفته اخیر حدود ۶ میلیارد تومان کالا از این طرح خریداری شد.
وی افزود: این کارت به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تعلق می گیرد و تاکنون برای ۴۰۰ هزار نفر از مشمولان این طرح در استان های تهران و البرز ، کاراکارت صادر شده است.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ البته یک سری فروشگاه ها به ما مراجعه کرده و اعلام کرده اند که ۱۲ درصد سودی را که در سال تعیین کرده ایم نمی خواهند و حاضرند بدون سود ، اقساط یک ساله را بپذیرند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*