مدیر آموزش و پرورش بیرجند: سرانه کمک اولیاء به مدارس شهرستان بیرجند افزایش یابد

 

مدرسه

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته سرانه کمک اولیاء به مدارس ۴۰ هزار تومان بوده است گفت: این مبلغ در سال تحصیلی آینده به ۵۰ هزار تومان افزایش یابد.

 حسین سجادی نژاد ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش بیرجند اظهار داشت: با زحمات پلیس راهنمایی و رانندگی در سال تحصیلی گذشته در عرصه خدمت رسانی به دانش آموزان شهر بیرجند حادثه منجر به فوت وجود نداشته است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در تهران  افزود: در بهار ۹۵ همراهی و همکاران خیران  به دانش آموزان نیازمند انجام شد که امید است نگاه قدرشناسی سر سفره دانش آموزان مهمان شود و با مشارکت خیرین در عرصه ساخت و ساز مدرسه به عنوان یک مکان امن و آینده ساز جامعه باشد.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه آموزش و پرورش تنها مرکز فرهنگی برای اجرای اوقات فراغت نیست بیان کرد: دستگاه‌های دیگر نیز در این عرصه مشارکت کنند و امید است با کمک یکدیگر و هماهنگی با هم زمینه‌هایی را برای اوقات فراغت دانش آموزان مهیا کنیم.

سجادی نژاد با اشاره به کمک به سرانه مدرسه تصریح کرد: مشارکت اولیاء در اداره مدرسه امر بی بدیلی است و در شب عید برای دانش آموزان نیازمند بسیار موثر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی گذشته سرانه کمک اولیاء به مدارس ۴۰ هزار تومان بوده اما خواستار آن هستیم این مبلغ در سال تحصیلی آینده به ۵۰ هزار تومان افزایش یابد.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه  مدارس باید حداقل نرم را داشته باشند، افزود: در مدارس روستایی نیز این حداقل نرم وجود دارد و باید مدارس را با حداقل نرم مصوب بتوانیم دایر نگه داریم.

سجادی نژاد با اشاره به اینکه باید برای سال تحصیلی آینده در روستاها نباید دغدغه دوره‌های متوسطه اول را داشته باشیم اظهار داشت: دهیاران در اجرای پروژه مهر در آماده سازی مدارس روستایی کمک مضاعف کنند.

وی با بیان اینکه در مهر شهر ۶ واحد آموزشی دایر وجود دارد که در دو نوبت ۱۱ واحد آموزشی در حال فعالیت هستند بیان کرد: همچنین یک واحد آموزشی دیگر نیز در حال آماده شدن است و در حال حاضر دبیرستان دوره دوم نداریم .

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با اشاره به اینکه ثبت نام پایه اول در مدارس ابتدایی شروع شده است خاطرنشان کرد: در این راستا نوآموزانی که ثبت نام اولیه آنها توسط والدین انجام می‌شود برای  اینکه نام آنها وارد سامانه شود باید هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

سجادی نژاد تصریح کرد: اولیاء باید برای انجام سنجش فرزندان در مدرسه ای که ثبت نام اولیه را انجام داده اند برای دریافت وقت قبلی اقدام کنند.

وی یادآور شد: همچنین اولیاء دانش آموز ثبت نام فرزندان خود را در بحث معاینات پزشکی و واکسیناسیون انجام دهند و تعیین وقت برای دانش آموزان خود را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*