مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی: ۲۰ خارجی پیش از پیوستن به داعش در آذربایجان شرقی دستگیر شدند

تبریز – مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی اظهار داشت: فعالیت جریان تروریستی داعش در حال رصد است و تاکنون ۲۰ نفر از اتباع خارجی که قصد پیوستن به آن را داشته اند در استان شناسایی و دستگیر شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضایی چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب ابراز داشت: برخلاف سازمان های اطلاعاتی کشورهای دیگر، رسالت وزارت اطلاعات حرکت براساس قانون و تعهد و مبتنی بر مدار صدق است.

وی با اشاره به مسایل قومیتی و فعالیت های تجزیه طلبانه در سطح کشور افزود: آذری ها  رگ و ریشه ایرانی دارند و در دفاع از تمامیت ارضی و ملی ایران اسلامی زبان زد عام و خاص هستند.

رضایی با تاکید بر اینکه آذربایجانی ها برای حفظ نقطه به نقطه خاک و آزادی ایران در طول تاریخ  جانفشانی های فراوانی کرده اند ادامه داد: برخی از افراد وابسته به جریانات کمونیستی و وابسته شوروی درصدد هستند تا به اختلافات قومیتی در این استان دامن بزنند.

مدیرکل اطلاعات استان با تاکید بر هوشیاری افرادی که در زمینه هویت آذربایجان فعالیت می کنند گفت: کسانیکه از تاریخ، هویت و موسیقی آذربایجان  و ایران دفاع می کنند باید آگاه باشند در دام تجزیه طلبان نیفتند.

رضایی همچنین به اقدامات صورت گرفته در سایر محورهای کاری این اداره کل اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت جریان تروریستی تکفیری داعش به صورت کامل در حال رصد شدن است و تاکنون در این زمینه ۲۰ نفر از اتباع خارجی که قصد پیوستن به این گروهک را داشته اند در مرزهای داخل استان شناسایی و دستگیر شده اند.

وی در خصوص نظارت بر فعالیت های مذهبی موجود در سطح جامعه نیز اظهار داشت: روحانیون به عنوان قشر هدایتگر جامعه تحت لوای تدابیر امام راحل(ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب کمترین تخلفات را داشته اند.

رضایی در خصوص آسیب های عرفان های نوظهور و سنتی نیز گفت: عرفان سنتی امری سازمان یافته نیست و تنها یک اعتقاد مذهبی است که دقت در برخورد آن را می طلبد.

مدیرکل اطلاعات استان امنیت پایدار استان را در گرو همکاری مردم عنوان کرد و گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) تمام تحرکات دشمنان را زیر نظر داشته اند و تاکنون هیچ گونه اقدام خرابکارانه ای از سوی معاندان در آذربایجان شرقی مجال ظهور و بروز پیدا نگرده است.

رضایی همچنین عزم ملی مسؤولان برای استفاده از ظرفیت های داخلی کشور جهت تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی را خواستار شد.

مدیر کل اطلاعات آذربایجان شرقی نظارت بر دستگاه های اجرایی را مانع بروز فساد اقتصادی عنوان کرد و گفت: دستگاه های امنیتی بر اساس وظیفه ذاتی خود برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری ورود پیدا می کنند و در این مورد هیچ اغماضی ندارند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*