لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ با برد برزیل آغاز شد شکست تیم خسته و پرغایب ایران مقابل میزبان قبراق المپیک

 

تیم ملی والیبال ایران دیدار افتتاحیه فصل جدید لیگ جهانی والیبال را با نتیجه سه بر صفر به حریف میزبان خود واگذار کرد. اگر چه شاگردان لوزانو به تازگی از مسابقات فشرده و سنگین انتخابی المپیک با پیروزی و سربلندی خارج شده بودند و خستگی سفرهای طولانی و پیاپی در عملکرد آنها مشهود بود، اما غیبت فرهاد قائمی و عدم استفاده کامل از عادل غلامی و استفاده از دو سه بازیکن جوان و تازه وارد هم در این باخت تاثیرگذار بود
کد خبر: ۵۹۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۴۱ – ۱۶ June 2016

تیم ملی والیبال ایران در نخستین گامش در مسابقات سال جاری لیگ جهانی، در سه ست پیاپی نتیجه را به برزیل میزبان واگذار کرد.

شکست تیم خسته و پرغایب ایران مقابل میزبان قبراق المپیک

به گزارش تابناک ورزشی، دیدار تیم های ایران و برزیل در لیگ جهانی از ساعت ۲۱:۴۰ در کشور بزریل آغاز شد که در هر سه ست شاگردان لوزانو تن به شکست دادند. هر چند در ست پایانی با قرارگرفتن بازیکنان ایران در شرایط مسابقه و بهترشدن مهره های جوان لوزانو ، ایران تا یکقدمی فتح یک ست پیش رفت اما فقدان تجربه لازم و درخشش برزیل پرستاره مانع از این اتفاق شد.
لوزانو مقابل برزیل از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) برای شروع بازی استفاده کرد. برزیلی‌ها که مدت‌ها بود در رقابت‌های بین‌المللی ظاهر نشده بودند ، برای قدرت‌نمایی و همچنین آمادگی برای میزبانی المپیک ۲۰۱۶ با نیرویی مضاعف بازی را آغاز کردند.

شاگردان «رزنده» در ست نخست، برتری محسوسی در حمله داشتند و با همین عامل توانستند تیم برتر میدان باشند. البته نباید در ثبت این نتیجه از خستگی ناشی از سفر ۲۹ ساعته و همچنین مشکل ژنتیکی تیم ملی والیبال در شروع تورنمنت‌ها چشم‌پوشی کرد.

تیم ایران در این ست ۹ امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و هشت امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و تیم برزیل هم ۱۷ امتیاز از حمله، چهار امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و سه امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

ست دوم را ایران و برزیل پایاپای آغاز کردند اما در امتیاز ۵ بر ۴ برزیلی ها از شاگردان لوزانو پیشی گرفتند. سرویس رزنده پسر، موجب شد تا اختلاف امتیاز تیم ها به ۲ برسد و نتیجه بازی ۸ بر ۶ به سود برزیل شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.
اکثر امتیازات ایران از اشتباهات سرویس برزیلی ها کسب شد. در امتیاز ۱۰ بر ۸ به سود برزیل لوزانو تصمیم گرفت تا معنوی نژاد را روانه میدان کند؛ وی جایگزین زرینی شد تا در دریافت اول به تیم ملی ایران کمک کند.

شکست تیم خسته و پرغایب ایران مقابل میزبان قبراق المپیک

معنوی نژاد جوان توانست امتیاز دهم را برای ایران به ارمغان بیاورد. در ست دوم ملی پوشان ایران شرایط بهتری نسبت به ست اول داشتند؛ گویا با شرایط سالن هماهنگ تر شده بودند، اما همچنان دریافت اول ایران مشکل داشت و توپ ها به خوبی به دست سعید معروف نمی رسید. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود شاگردان رزنده تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

سعید معروف در این مسابقه عملکرد خوبی در سرویس نداشت و بارها توپ را به تور زد. در امتیاز ۱۹ بر ۱۳ به سود برزیل بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید بازیکنانش به جریان بازی بازگردند. با اینکه وقفه های لوزانو بی تاثیر بود؛ وی در امتیاز ۲۱ بر ۱۴ به سود برزیل بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد. در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود شاگردان رزنده خاتمه پیدا کرد.

در این ست لوزانو تغییراتی در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد. شریفات جایگزین غلامی شد. مباشری و معنوی نژاد هم به جای عبادی پور و زرینی وارد زمین شدند. این تغییرات بازی را به سود ایران رقم زد تا اینکه در امتیاز ۶ بر ۳ به سود ایران این بار رزنده مجبور شد درخواست وقت استراحت کند. شاگردان لوزانو تا امتیاز ۸ بر ۷ توانستند برتری خود را حفظ کنند تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.

برزیلی ها توانستند در امتیاز ۹ بازی را به تساوی بکشانند، اما لوزانو در خواست بازبینی مجدد کرد که البته درخواست وی هم اشتباه بود. امتیاز ۱۲ برای برزیل توسط جای خالی تماشایی رزنده برای طلایی پوشان کسب شد. هر دو تیم در ست سوم اشتباهات زیادی در سرویس داشتند.

میرزاجانپور و مهدوی در امتیاز ۱۳ بر ۱۲ به سود ایران جایگزین معروف و محمودی شدند. ساتکمپ که از سرویس زن های خوب برزیل بود توانست بازی را در امتیاز ۱۴ مساوی کند، اما شاگردان رزنده بلافاصله امتیاز ۱۵ را به دست آوردند تا همچنان برتر از حریف باشند.شاگردان رزنده زودتر از ایران به امتیاز ۱۶ رسیدند تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود برزیل تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. طلایی پوشان برزیل خیلی زود توپ و میدان را بازهم در اختیار گرفتند تا نتیجه بازی ۱۸ بر ۱۵ شود و لوزانو بازهم درخواست وقت استراحت فنی کند.

لوزانو بارها به شاگردانش تذکر داد که بیشتر با دست دفاع بازی کنند. این ست با وجود اینکه تیم ایران تا آستانه پیروزی پیش رفته بود اما با عدم توانایی و تسلط محمودی در ساختن پاس درست برای شریفات، توپ سرنوشت ساز به نتیجه نرسید تا پس از آن دو سرویس کوبنده و جهشی مهاجم اصلی و ستاره برزیل، نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به سود برزیل را رقم بزند.

برزیلی ها به خوبی از خستگی بازیکنان ایران و شرایط میزبانی استفاده کردند و توانستند در سه ست متوالی ایران را با ترکیب ناقص اش شکست دهند.

نتیجه ست های مسابقه به این شکل رقم خورد:
ست اول: برزیل ۲۵- ایران ۱۹
ست دوم: برزیل ۲۵- ایران ۱۶
ست سوم:برزیل ۲۸ -ایران ۲۶

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*