فرمانده انتظامی خراسان جنوبی: سارق طلاجات کهنسالان در خراسان جنوبی دستگیر شد

 

محسن شجاع فرمانده انتظامی خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از گستره چتر امنیتی پلیس در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: سارق طلاجات کهنسالان در خراسان جنوبی دستگیر شد.

سرهنگ مجید شجاع ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهار روز پیش خانمی کهنسال مضطرب و نگران با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهرستان طبس تماس گرفت و خبر از به سرقت رفتن طلاهای خود توسط شخصی نا‌شناس را اعلام کرد.

وی بیان کرد: شاکی در تماس با پلیس گفت که ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه ظهر بود که شخصی زنگ درب منزلم را به صدا درآورد و از من تقاضای مقداری یخ کرد و با مراجعه من به درب منزل و آوردن یخ برای فرد نا‌شناس، وی که لهجه‌ای بومی داشت و صورت خود را پوشانده بود وارد منزل شد و یک عدد النگو به ارزش تقریبی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دستم به زور خارج کرده و متواری شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: با دریافت این خبر با عنایت به حساسیت موضوع و ایجاد جو بدبینی و نگرانی در بین مردم بلافاصله پرونده در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان طبس قرار گرفت و تحقیقات همه جانبه‌ای در این خصوص آغاز شد.

شجاع اظهار داشت: مأموران با ساعت‌ها کار طاقت‌فرسا و شبانه روزی در ماه مبارک رمضان به یکی از سارقان سابقه‌دار شهرستان مشکوک شدند و نامبرده را تحت نظر قرار دادند و با محرز شدن دست داشتن سارق شناسایی شده در سرقت طلاجات شهروند طبس و تکمیل تحقیقات پلیسی با هماهنگی مقام قضائی متهم در عملیاتی ضربتی توسط نیروهای عملیات ویژه شهرستان دستگیر شد و بازجویی از وی آغاز شد.

وی افزود: سارق ۲۷ ساله در پلیس آگاهی بازجویی شد و هنگامی که با مستندات پرونده روبه‌رو شد چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید و به جرم خود اعتراف کرد و در این راستا صحنه سرقت با حضور دادستان طبس بازسازی شد و سارق سابقه‌دار با صدور قرار بازداشت موقت راهی زندان شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به آمادگی بالای پلیس شهرستان طبس برای مقابله با جرایم تأکید کرد: پلیس با رصد شبانه روزی مناطق جرم‌خیز و گشت‌زنی مداوم آمادگی مقابله با هر گونه بی‌نظمی در سطح استان را دارد و با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی به شدت برخورد خواهد کرد.

کشف ۷۱ کیلوگرم تریاک در نهبندان

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین از کشف ۷۱ کیلوگرم تریاک در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مأموران ایست و بازرسی شهید حسینی و پاسگاه سهل آباد نهبندان در بازرسی و کنترل خودروهای عبوری از ۴ دستگاه خودرو مقدار ۳۴ کیلوگرم تریاک کشف و ۶ متهم را در این رابطه دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: در یکی از این عملیات‌ها از یک دستگاه سواری سمند که در جاده‌های فرعی شهرستان نهبندان در حرکت بود ۳۴ کیلوگرم تریاک کشف و دو متهم دستگیر شدند و در سه عملیات جداگانه نیز از دو دستگاه پژو ۴۰۵ و یک دستگاه اتوبوس ۳۷ کیلوگرم تریاک کشف شد و چهار متهم دستگیر و متهمان با تشکیل پرونده روانه دادسرا و با دستور قاضی راهی زندان شدند.

کشف ۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق در قاین

شجاع همچنین از توقیف دو دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق به ارزش ۵۰ میلیون ریال در شهرستان قاین خبر داد و گفت: مأموران این فرماندهی در اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق به ۲ دستگاه خودروی اتوبوس که از سیستان و بلوچستان عازم خراسان رضوی بودند مشکوک و خودرو‌ها را برای بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: مأموران دربازرسی از خودرو‌ها ۲۸۰ کیلوگرم برنج خارجی، ۵۴۴کیلوگرم انبه، ۴۶ کیلوگرم پارچه، ۶۰ ثوب شلوار لی و هزار و ۱۵۲ عدد مشک عنبر و ۵۳ عدد انواع کمپوت خارجی قاچاق که فاقد هرگونه اسناد گمرکی بود را کشف و دو نفر متهم را دستگیر و کار‌شناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را ۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی تصریح کرد: اجرای این گونه طرح‌ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف مأموریتی مبارزه با قاچاق کالا در راستای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمام نهاد‌ها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

دستگیری شکارچیان غیرمجاز در سرایان

شجاع تصریح کرد: همچنین دو شکارچی غیرمجاز در شهرستان سرایان دستگیر شدند و از آنان لاشه دو رأس قوچ کوهی کشف شد که خودور‌ها توقیف و متهمان با تشکیل پرونده تحت پیگرد قرار گرفتند و روانه دادسرا شدند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*