آخرین خبر :

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی: نمایشگاه کالاهای اساسی”ضیافت” در خراسان جنوبی برپا می‌شود

 

ولی پورمطلق رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه به منظور کاهش قیمت‌ها در برخی کالاهای اساسی مردم و کاهش نوسانات قیمت نمایشگاه ضیافت ماه رمضان در برخی شهرستان‌های استان برپا می‌شود،گفت: قیمت کالاهای عرضه در نمایشگاه ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر بازار است.

هاشم ولی پور مطلق ظهر امروز در کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی اظهار داشت: در مصوبات جلسه قبل برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در استان مطرح شد که امسال در برخی از شهرستان‌ها نمایشگاه بهاره برپا و در برخی از شهرستان‌ها برگزار نشد.

وی با بیان اینکه تهیه میوه شب عید امسال به خوبی انجام و توزیع مناسبی در سطح خراسان جنوبی انجام شد، افزود: امسال با آغاز ماه مبارک رمضان نمایشگاه ضیافت در برخی از شهرستان‌های خراسان جنوبی برپا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر قیمت مرغ ۴ هزار و ۳۰۰ تومان است که اگر قیمت از این رقم کمتر باشد تولید کننده متضرع می‌شود و به نظر بنده در این نوسانات قیمت مرغ دلالان زیاد نقشی نداشته  زیرا قیمت مرغ زنده را بازار تعیین می‌کند.

ولی پور مطلق با بیان اینکه درحال حاضر قیمت مرغ ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، در خرده فروشی ۴ هزار و ۶۰۰ تومان و به دست مشتری  ۵ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد، افزود: سهمیه گوشت قرمز برای ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی ۲۰ تن و قیمت گوشت قرمز که گوشت منجمد گوساله است ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و در بازار ۲۱ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به قیمت برنج اظهار داشت: سهمیه برنج برای استان در ماه مبارک رمضان ۲۴۰ تن است که قیمت آن هنوز از طریق ستاد تنظیم بازار مرکز کشور اعلام نشده است و سهمیه شکر ۴۹۰ تن که قیمت آن ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و مرغ سهمیه استان خراسان جنوبی ۱۶۰ تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه ضیافت درماه مبارک رمضان از ۱۷ تا ۲۱ خردادماه در شهرستان‌های بیرجند، طبس، قاین و بشرویه است و به دلیل اینکه در این چهار شهرستان نمایشگاه‌های بهاره و دیگر نمایشگاه‌ها برگزار شده نمایشگاه ضیافت هم برپا می‌شود.

ولی پور مطلق با بیان اینکه  برخی از کالاها نزدیک به ماه مبارک رمضان افزایش قیمت پیدا کرده است، افزود: تصمیم داریم با برپایی نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان از روند افزایش قیمت در مورد کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی نیاز مردم مانند برنج، شکر، روغن، گوشت و لبنیات در نمایشگاه ضیافت عرضه می‌شود، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود این کالاها در نمایشگاه ضیافت از قیمت بازار بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مناسب تر باشد و در دیگر شهرستان‌ها بنا بر نیاز در آن شهرستان و با صلاحدید فرمانداران نمایشگاه پیش بینی خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*