رئیس تحقیقات بنیاد حفظ آثار خراسان جنوبی: دانشنامه دفاع مقدس ‌خراسان جنوبی تدوین می‌شود‌

 

دفاع مقدس

رئیس تحقیق و پژوهش اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه هزینه چاپ برای هر کتاب دانشنامه دفاع مقدس ۱۲۰ میلیون تومان است، گفت:مصوبه دانشنامه از مرکز کشور اخذ و دانش نامه دفاع مقدس خراسان جنوبی تدوین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سرهنگ احمد قاسمی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار خراسان جنوبی اظهار داشت: تدوین تاریخ جنگ و دانشنامه دفاع مقدس خراسان جنوبی که نقش استان را در دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد، مصوبه برای این دانش نامه از تهران اخذ شده است.

وی با بیان اینکه برای سه سال مصوبه دانشنامه به خراسان جنوبی ابلاغ شده است، افزود:این دانشنامه در سه جلد تدوین و چاپ شود.

رئیس تحقیق وپژوهش اداره کل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گقت: نیاز به همکاری با استانداری در تأمین اعتبارات اولیه بوده و کار جمع‌آوری اسناد در استان تاکنون انجام شده ست.

قاسمی با بیان اینکه برای هر جلد کتاب ۱۲۰ میلیون تومان هزنیه نیاز است، افزود:یکی از وظایف بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس‌، ترویج ارزش‌های دفاع مقدس است که برای تحریف مباحث باید اقدامات زیادی انجام داد.

وی با بیان اینکه از شهریور ماه ۹۴ تاکنون فعالیت های زیادی در زمینه جمع‌آوری اسناد انجام شده است، اظهار داشت‌: کتاب‌های نقش دانشگاه در دفاع مقدس ونقش آموزش وپرورش در دفاع مقدس  برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس در حال چاپ بوده که امیدواریم تا هفته دفاع مقدس به چاپ برسد.

رئیس تحقیق وپژوهش اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: از دیگر برنامه‌های ما در سال ۹۵ تدوین وچاپ ۳۰جلد کتاب، تهیه ۳ مستند در حوزه دفاع مقدس وتکمیل یادمان های شهدای گمنام در ادارات است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*