تورم روستایی تک رقمی شد

 

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار‌های روستایی کشور در اردیبهشت ۱۳۹۵ را منتشر کرد.

براساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی اردیبهشت ماه امسال را ۹.۴ درصد محاسبه شده است.

شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۳.۶ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد کاهش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵.۹ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ( ۷.۳ درصد) کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۹.۴ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۵ (۱۰.۱ درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۵۲.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۸.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳.۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۸.۹ درصد است.

شاخص گروه عمده “خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۵ (۹.۵ درصد) کاهش یافته است.

براساس این گزارش،شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۱.۱ رسید که ۰.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده “کالاهای غیرخوراکی و خدمات” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۹ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۰.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۵ ( ۱۰.۵) کاهش یافته است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*