اخبار سیاسی

چند اصولگرا و اصلاح طلب رئیس کمیسیون شدند؟

مجلس شورای اسلامی دارای ۱۳ کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات، اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، انرژی، برنامه، بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان، شوراها و امور داخلی کشور، صنایع و معادن، عمران، فرهنگی، قضایی و حقوقی و کشاورزی، آب و منابع طبیعی است که اعضای این کمیسیون‌ها روز گذشته (شنبه) قطعی و نهایی شدند. بر این اساس تکیه ۱۰ اصولگرا و ۲ اصلاح‌طلب بر کرسی ریاست کمیسیون‌ها قطعی شده است.

 

سکوت درباره حیف‌ومیل ۱۵۰ میلیارد دلاری

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگویی گفت؛ این جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای در حالی که احمدی‌نژاد ‌می‌توانست کشور را با ۳۰ میلیارد دلار واردات اداره کند، با ۱۸۵ میلیارد دلار اداره کرد، ساکت شدند و درباره واردات بی‌رویه و سوداگری که کمر تولید ملی را شکاند و غالب کارخانه‌ها را به تعطیلی کشاند، چیزی نگفتند.او اضافه کرد: با این وجود اکنون با دام‌گستری‌های متعدد برای دولت از کاه کوه می‌سازند و در عوض این‌که آقایان اجازه دهند، دولت همه انرژی خویش را مصروف بهره‌گیری کافی و وافی از فرصت طلایی پساتحریم در عصر شتاب تاریخ با کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور و با جذب سرمایه‌گذاری‌های سرنوشت‌ساز خارجی، به‌ منظور رونق و شکوفایی اقتصادی و افزایش ظرفیت‌های شغلی برای خیل جمعیت انبوه بیکاران جوان و اتمام پروژه‌های کثیر به ارث‌ رسیده از دولت پیشین کند، انرژی دولت را مصروف جواب‌ به دروغ‌پردازی‌ها و دفع شرها کرده است.

 

 

 

گفته می شود

حجت‌الاسلام موسوی لاری در گفت‌وگویی با اشاره به سریال به اصطلاح افشای فیش‌های حقوقی اظهار داشت: این چیزی نیست که مربوط به سا‌ل‌های اخیر باشد، بلکه این مسئله در گذشته مدیریت کشور بوده است. در ثانی این بر اساس نوعی مقررات و ضوابط غلطی بوده است که نظام و مدیریت گذشته امضا کرده است و بر آن اساس در برخی از بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌ها به مرحله اجرا گذاشته می‌شده است. وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: اینکه یک مرتبه حساسیت‌ها ده برابر شده است و در خصوص دزدی‌ها و اختلاس‌های کلان چند هزار میلیارد تومانی کمترین حساسیتی شکل نمی‌گیرد، این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که آیا این خود یک جریانی نیست که بخواهد اختلاس‌های کلان را بپوشاند.

 

 

گفته می شود

این روزها شایعات متعددی در مورد تغییر در کابینه به گوشمی رسد، اما بنابر اخبار رسیده در لیست تغییرات فوری، اسامی وزرای صنعت و ورزش مشاهده ی شود.به گفته ی منابع آگاه در گفتگو با «انتخاب»، علی اصغر مونسان بزودی جایگزین محمود گودرزی در وزارت ورزش و محمود اسلامیان جایگزین محمدرضا نعمت زاده در وزارت صنعت می شود.براساس این گزارش، این تغییرات که قرار بود هفته قبل انجام شود، ظاهراً به دلیل جنجال های اخیر و حملات سنگین به دولت به تعویق افتاده و به نظر می آید پس از شب قدر، وزرای جدید رسما به مجلس معرفی شوند.

 

گفته می شود

نایب رئیس مجلس از اعلام وصول طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس درباره‌ی غیرقانونی بودن رد صلاحیت نامزدهای انتخابات بعد از اعلام نتیجه انتخابات خبر داد و گفت که این طرح برای جلوگیری از تکرار موضوع منتخب اصفهان در آینده نوشته شده اما در صورت تصویب نهایی راه برای ورود مینو خالقی به مجلس هم باز می‌شود.علی مطهری اظهار کرد:‌ دراین طرح استفساریه که در واقع استفسار ماده ۷۳ قانون انتخابات مجلس و همینطور استفسار از تبصره ۳ ماده ۵۲ این قانون است از مجلس سوال می‌شود که آیا منظور از عبارت ابطال انتخابات در ماده ۷۳ قانون، ابطال انتخابات یک حوزه‌ی انتخابیه است یا شامل ابطال آرای یک نامزد هم می‌شود. به طوری که مثلا در یک حوزه ی انتخابیه که انتخابات به صورت سالم برگزار شده آراء برخی منتخبان تایید شود و برخی نشود؟ پاسخ این است که شامل ابطال آراء یک نامزد نمی‌شود یعنی اگر انتخابات یک حوزه انتخابیه ابطال شود در واقع آراء همه منتخبان باطل شده و نه فقط برخی از آنها.

فردوسی‌پور صدا و سیما را دور زد!

هت تریک یکی از اولین برنامه های ویژه تلویزیون اینترنتی با محتوایی متفاوت است که در آن بخشهای متنوعی گنجانده شده است. هت‌تریک ویژه برنامه اختصاصی جام ملّت‌های اروپا، یورو ۲۰۱۶ است که بصورت اختصاصی از تلویزیون اینترنتی آیو برای اولین‌بار در ایران پخش می‌شود. لازم به ذکر است حضور محمد حسین میثاقی و گروه عادل فردوسی پور و یکی از آیتم های جذاب این برنامه که بخش تحلیل اجتماعی تیم‌های حاضر در تورنمنت با صدای عادل فردوسی پور است به جذابیت بیشتر “هت تریک” کمک کرده است. از سوی دیگر با انتشار خبری در توئیتر مبنی بر حضور فردوسی پور در برنامه هت تریک این گمان به یقین نزدیک شده است.

اتفاق تازه در سینما:سانسور فیلم روی پرده!
برای دومین دور، فیلم بارکد، روی پرده سینما به سانسور برخورده است.نخستین دور از ممیزی‌های فیلم، پس از نمایش آن در جشنواره فجر اتفاق افتاده بود. که برای رسیدن به این منظور کل کپی‌های فیلم از سالن‌های نمایش‌دهنده، جمع‌آوری و تغییر داده شده است

 

 

جمله بودار روحانی در دیدار با اصحاب رسانه
رئیس جمهوری در ضیافت افطار با اصحاب رسانه با تشریح نکات مهمی در مورد مسائل ملی بر ضرورت تقویت ارتباط دولت و رسانه و ارتقای جایگاه رسانه ها در کشور تاکید کرد.در بخشی از این دیدار حجت الاسلام روحانی با اشاره به ضرورت حمایت از دولت گفت: امروز بوی بهار را از صدا و سیما احساس می‌کنیم و شرایط مقداری با قبل متفاوت است…

گفته می شود موسی‌الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس و عضو ناظر مجلس قبلی در شورای حقوق و دستمزد می‌گوید در حال حاضر حقوق ماهانه همه وزرای دولت بالای ۲۰ میلیون تومان است.ثروتی به مهر گفت: «هیچ وزیری زیر ۲۰ میلیون تومان حقوق نمی گیرد در حالی که قانون خدمات کشوری برای وزرا ۵ میلیون تومان حقوق در نظر گرفته است.»

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*