آیا شما پیروز میدان هستید؟ زندگی مشترک موفق در سایه رفتارهای درست شکل می گیرد

 

به تابلوهای موفقیت که می رسید، معمولا چند کلمه کلیدی مشترک روی همه آنها می بینید اما خیلی از افراد می خواهند بدون عمل به آنها در زندگی پیروز شوند. رسیدن به قله پیروزی و موفق شدن در زندگی فراز و نشیب هایی دارد که هر کس با توجه به ویژگی شخصیتی،  توانمندی ها، استعدادها و خودباوری لازم است مسیر مناسبی را انتخاب کند تا این پله ها را گام به گام پیش برد.

خار و گل

در واقع دستیابی به اهداف فقط با تلاش و کوشش فراهم نمی شود؛ گرچه پشتکار و جدیت از مهم ترین عوامل موفقیت و پیروزی  است. داشتن نقشه  و برنامه برای رسیدن به هدف با مدیریت صحیح انرژی و زمان از نیازهای اصلی کسب هدف و پیروز شدن است. حال در زندگی روزمره مان می خواهیم که در انتخاب همسر، در روابط در زندگی مشترک پیروز میدان باشید، اما چگونه؟

رمز موفقیت در انتخاب همسر چیست؟

یکی از مسیرهای زندگی که تمایل دارید از آن سربلند بیرون بیایید، انتخاب همسر است. همینکه دوران جوانی شروع می شود و کم کم تصمیم می گیرید تا زندگی مشترک را تشکیل دهید، دوست دارید در این انتخاب پیروز شوید و رتبه اول را کسب کنید اما بسیاری از جوانان در این مرحله دچار اشتباه می شوند و مسیر یک عمر زندگی خود را به بیراهه می کشانند. در انتخاب همسر،ملاک های مهم را در اولویت قرار دهید. اگر می خواهید پیروز میدان باشید، تن به هر ازدواجی ندهید و عجله نکنید چرا که عجله کار شیطان است. برای موفقیت در این مهم بی خیال تفاوتهای خانمانسوز شوید. آنها را ببینید چرا که با دیدن آنها نصف راه پیروزی در زندگی مشترک را طی کرده و آگاهانه وارد میدان شده اید. برای پیروزی در هر مرحله زندگی یادتان باشد که به این ضرب المثل توجه کنید، نه به آن شوری و نه به آن بی نمکی، پس حواس تان باشد چاشنی زندگی تان را به بهترین شکل ممکن میزان کنید.

توصیه هایی به مردان برای پیروزی در زندگی مشترک

مرد، ستون خانواده است و مهم ترین نقش او ایجاد امنیت و حمایت است. رفاه روانی مهم ترین خواسته زن از مرد است؛ بنابراین شما باید شوهری باشید که به همسرتان حس امنیت می دهید

آن چه خوشبختی و موفقیت را بعد از یک انتخاب درست تضمین می کند، آشنایی با مهارت های زندگی مشترک و به کارگیری آنهاست؛ بنابراین شوهر محترم اگر می خواهید زندگی خوبی داشته باشید و در زندگی پیروز باشید، به این نکات توجه کنید.

*تقدیم احساس امنیت به همسر

اولین فاکتور برای تجربه یک زندگی مشترک موفق، تقدیم احساس امنیت به همسر است. مرد، ستون خانواده است و مهم ترین نقش او ایجاد امنیت و حمایت است. رفاه روانی مهم ترین خواسته زن از مرد است؛ بنابراین شما باید شوهری باشید که به همسرتان حس امنیت می دهید.

*درک کنید

برای تجربه یک ازدواج موفق، شنونده خوبی برای همسرتان باشید. زن ها به گفت و گو و برون ریزی احساسات و حرف هایشان نیاز دارند. باید بتوانید به عنوان یک همسر، شانه ای برای اشک های او باشید یعنی فردی باشید که او بتواند در کنارتان پناه بگیرد. او با شما درد دل می کند چون شما را دوست دارد.

*قدرشناس باشید

احترام و قدردانی، راه ماندگار کردن عشق است. باید یاد بگیرید برای هر چیز کوچکی از همسرتان سپاسگزار باشید. هیچ وقت کارهایی که برای زندگی تان می کند و فداکاری هایش را وظیفه او نپندارید. بگذارید بانوی تان بداند قدرش را می دانید. حتی کوچک ترین لطف های او را یادداشت و به خاطرشان تشکر کنید. به او بگویید تا بداند چقدر برای تان مهم است و فراموش نکنید این یک نیاز طبیعی در خانم هاست.

*چند شاخه گل بخرید

روحیه خانم ها احساسی و لطیف است . به جرأت می توان گفت که هیچ خانمی نیست که از دیدن چند شاخه گل هیجان زده و خوشحال نشود . این یک خصوصیت خوب است که خدا در وجود خانم ها به ودیعه گذاشته است . گل مورد علاقه همسرتان را بشناسید و چند شب در ماه هنگامی که به خانه می روید برای همسرتان گل بخرید . حس تازگی و طراوتی که گل به روحیه و خانه می بخشد ، نوعی حس تازگی و شادمانی است .

*یادداشت های گاه و بیگاه بنویسید

شاید به زبان آوردن جمله «دوستت دارم » برای  مردها به لحاظ ساختار روحی و اخلاقی قدری سخت باشد. هر چند وقت یکبار هنگامی که همسرتان خواب است و شما آماده رفتن به محل کار می شوید یا هر زمان دیگری که خودتان مناسب می دانید، روی یک برگه کوچک جمله دوستت دارم را بنویسید. بنویسید که از همسرتان متشکرید بخاطر همه زحمت هایی که در خانه و کارهای خانه می کشد و کاغذ را در دید او بچسبانید.

* به قول و قرارهایتان سر وقت عمل کنید

اگر به همسرتان قول داده اید که در زمان معینی کار خاصی را که مد نظر اوست، انجام دهید حتماً به قول خودتان عمل کنید. خوش قول بودن برای خانم ها اهمیت بسیاری دارد . اگر انجام کاری در توان شما نیست هرگز قول آن را ندهید!

پیروزی به سبک زنانه در زندگی مشترک

 داشتن حسادت در یک رابطه تاحدی می تواند سالم باشد اما متاسفانه وقتی این حسادت تا جایی پیش می رود که روابط مرد با اجتماع اطرافش را دچار مشکل می کند، او را از زن زندگی اش دورتر می کند

برای مدیریت کردن زندگی و داشتن زندگی موفق نیاز دارید تا نیازهای شوهرتان را بشناسید، پس اگر فکر می کنید موفقیت کافی را در رفتار با شوهرتان ندارید و به قول معروف در زندگی زناشویی تان شکست خورده اید، شاید نکات زیر بتواند مشکل شما را حل کند.

کمبود اعتمادبه نفس نداشته باشید

چطور ممکن است مردی زنی را تحسین کند که قادر به تحسین کردن خودش نیست؟

 من می دانم نباشید

این هم درست مثل مورد قبلی است. همیشه باید تعادل وجود داشته باشد.

شوهر جدید تولید نکنید

خیلی از زن ها با این تصور وارد یک رابطه می شوند که می توانند نقص های جزیی فردمقابل خود را عوض کنند. و بااینکه ممکن است در بعضی مسائل درست باشد، اما هیچ چیز برای یک مرد بدتر از این نیست که زن زندگی اش خصوصیات او را نپذیرد.

حسود نباشید

داشتن حسادت در یک رابطه تاحدی می تواند سالم باشد اما متاسفانه وقتی این حسادت تا جایی پیش می رود که روابط مرد با اجتماع اطرافش را دچار مشکل می کند، او را از زن زندگی اش دورتر می کند.

وابسته مردتان یا مادرتان نباشید

مردی که احساس کند در رابطه خود اسیر شده است، هر کاری که دستش برمی آید انجام می دهد تا آزادی خود را دوباره به دست  آورد.

خصوصیات زنانه داشته باشید

از دید آقایان زن در هر مقام و منصبی که باشد، باید زنانگی و ظرافت خود را حفظ کند (مثل طرز لباس پوشیدن و نحوه صحبت کردن) و این تنها چیزی است که مردان را وادار به تحسین خانم ها می کند.

همه چیز را چرتکه نیاندازید

برای بیشتر آقایون اینکه زنی فقط به دنبال خریدن آخرین مدل لباس یا رفتن به مسافرت های تفریحی باشد به هیج عنوان جذاب نیست. زندگی خیلی فراتر از مادیات صرف است.

همدلی هدیه دهید

قرار نیست شما در یک مطلب مربوط به هدیه خریدن ، یک پاراگراف روانشناسی بخوانید اما واقعاً برای مردها همدلی همسرشان بزرگترین هدیه است ! اینکه خستگی آن ها را درک کنید و دقیقاً زمانی که نیاز به استراحت دارند یاد کارهای عقب افتاده نباشید ! بگذارید آسایش در خانه رژه برود و مطمئن باشید همسر شما هر وقت که خستگی اش تمام شود با انرژی کافی در خدمت شما و انجام امور خانه خواهد بود .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*