رنگ کردن موها حتی به قیمت سرطان؟

مطالعات نشان داده استفاده مکرر از رنگ موها برای خود یا دیگران خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های مهلک را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرکز بین المللی تحقیقات سرطان در فرانسه قرار گرفتن در معرض رنگ موهای شیمیایی را عامل اصلی ابتلا به سرطان به خصوص سرطان مثانه اعلام کرد.
بنابراین گزارش از آنجایی که سر دارای چند رگ‌ خونی است سم‌های موجود در رنگ موها را به همه اعضا و اندام‌های بدن می‌رساند، علاوه بر سرطان مثانه، استفاده مکرر از رنگ مو خطر ابتلا به سرطان خون را نیز افزایش می‌دهد.
همه رنگ موهای شیمایی حاوی مواد مضری هستند که منجر به سمی شدن سیستم عصبی، تضعیف سیستم دفاعی، انهدام اندام‌های تولید مثل، آلرژی،  مشکلات پوستی و تنفسی می‌شوند.
مطالعه‌ای با جامعه آماری ۹۰۰ نفر نشان داد افرادی که هر ماه موهای خود را رنگ می‌کنند ۵۰ درصد بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به این عوارض قرار دارند.
اگر مدت زمان استفاده مکرر از این ماده شیمیایی در افراد به خصوص زنان افزایش یابد به مراتب خطر ابتلا به سرطان و ناباروری نیز در آن‌ها افزایش یافته به همین علت توصیه می‌شود تا حد امکان از رنگ موهای طبیعی و گیاهی استفاده کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*