رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال: یارانه فرهنگی ۴۷ هزار تومانی به تمام مردم ایران تعلق گرفت

 

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز ثبت نام فرهنگ کارت از ۲۵ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تمامی افراد می‌توانند با ثبت نام در سایت نسبت به دریافت فرهنگ کارت اقدام کنند.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدمرتضی موسویان با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت فرهنگ کارت افزود: متقاضیان دریافت فرهنگ کارت می‌توانند از روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) به سایت farhangcart.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و دریافت فرهنگ کارت اقدام کنند.
وی با اشاره به ویژگی‌های فرهنگ کارت گفت: هر یک از فرهنگ کارت‌ها دارای ۴۷ هزار تومان اعتبار است و قابلیت استفاده در مراکز فرهنگی، هنری، سینماها و مراکز آموزشی را دارد. همچنین دارندگان این کارت‌ها تا سقف ۱۰ میلییون ریال تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهند گرفت.
موسویان ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده، دارندگان فرهنگ کارت می‌توانند با تخفیف ۵۰ درصدی از تورهای تهرانگردی استفاده کنند. این کارت‌ها همچنین قابلیت رزرو بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار را دارند. بانک ملت نیز به دارندگان فرهنگ کارت وام ۱۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۶ درصد پرداخت خواهد کرد.
موسویان عنوان کرد: کارت‌های متقاضیان پس از ثبت نام در مدت دو هفته به آن ها تحویل خواهد شد.
بر اساس این گزارش، تمامی مراکز و پایانه‌هایی که قابلیت استفاده از فرهنگ کارت برای آن‌ها وجود دارد در سامانه farhangcart.ir قابل مشاهده است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا ‌شده است. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
فراهنگ**۱۰۸۵**

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*