انتخابات یا نمایشگاه “رسوایی اخلاقی”/ کلینتون یا ترامپ؛کدامیک رسواترند؟

بحث رسوایی اخلاقی از موضوعاتی است که با طرح آن، بعید می دانیم دیگر نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی بماند.
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزدها علاوه بر تبلیغات به تخریب یکدیگر نیز روی آوردند اما بحث رسوایی اخلاقی از موضوعاتی است که با طرح آن بعید می دانیم دیگر نامزدی باقی بماند.
بحث
ترامپ پای رسوایی اخلاقی «بیل کلینتون» را به میان کشید
دونالد ترامپ در یک سخنرانی زمانی که به بحث رابطه با زنان کشید، به سوابق خانوادگی جدی‌ترین رقیب خود یعنی هیلاری کلینتون پرداخت و گفت: «من اما با خودم می‌گویم که هیچ‌کس در این کشور یا حتی شاید در تاریخ این کشور، در مورد (رابطه با) زنان از بیل کلینتون بدتر نبود؛ او یک فاجعه بود.»
شاره ترامپ احتمالاً به مشهورترین مورد رسوایی اخلاقی بیل کلینتون یعنی رابطه نامشروع او با “مونیکا لویسنکی” است.
در سال ۱۹۹۵ داستان رفتار خارج از عرف رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا با یک زن جوان کارآموز، مسئله‌ای بود که بسیاری از کارکنان کاخ سفید از آن آگاه بودند
در پنتاگون بود که مونیکا داستان‌های خود و بیل را با یکی از همکاران خود در میان گذاشت و با افشای این فضاحت، واژه “مونیکا گیتگ به ادبیات سیاسی آمریکا وارد شد.
پیش از آن نیز در سال ۱۹۹۲ زمانی که “جنیفر فلاورز” فاش کرد، با بیل کلینتون رابطه جنسی داشته، هیلاری در برنامه ۶۰ دقیقه شبکه “سی‌بی‌اس” جمله‌ای گفت که اگر چه پس از آن در میان آمریکایی‌ها معروفیت پیدا کرد، اما به نحوی سرپوش گذاشتن بر ناکامی و شکست زندگی شخصی وی و سرپوش نهادن بر رسوایی‌ها و فساد اخلاق همسرش بود،
در ادامه میلیاردر جمهوری‌خواه، پای هیلاری را هم به این رسوایی کشاند و گفت: یک کسی بود که با سرپوش گذاشتن بر کارهای بیل کلینتون، او را در ادامه این روند خودتخریبی کمک کرد و این شخص، کسی نبود جز هیلاری کلینتون. هیلاری دنبال این زنان می‌رفت و زندگی آنان را نابود می‌کرد.»
ترامپ در انتها با لحنی کنایه‌آمیز از رقبای خود خواست روش‌های مشابه با تاریخچه رسوایی‌های خود را برای رقابت‌های سیاسی اتخاذ نکنند و گفت: «حالا آنها دنبال من آمده‌اند، دنبال من و موضوع زنان. مرا رها کنید؛ مرا رها کنید.
بحث
کلینتون و ارتباط با تشکیلات فراماسونری
هیلاری کلینتون اگر چه به دلیل زن بودنش و بر اساس قوانین مجامع فراماسونری نمی‌تواند عضو فراماسونری باشد، اما عضو سایر گروه‌های مخفی همچون ایلومیناتی و گروههای سری (Secret Society) است.
برای این ادعا، شواهدی نیز وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استفاده آنها از سمبل‌های ماسونری در لباس‌ها و سایر مظاهر زندگی‌اشان اشاره کرد، برای مثال کلینتون از گل سینه “ققنوس” آن هم با شکل و شمایل کاملا ماسونی در برخی از سخنرانی‌های خود استفاده کرده است
بحث
ققنوس در جوامع غربی، یک نماد مخفی و ماسونی است. از سوی دیگر استفاده یک خانم از تصویر ققنوس با آن چهره خشن به عنوان زینت عجیب به نظر می‌رسد.
از سوی دیگر فراموش نمی‌کنیم که هیلاری کلینتون، همسر یک فراماسون بسیار مشهور به  نام  بیل کلینتون است که عضویت او در فراماسونری به اثبات رسیده است.
هیلاری کلینتون غیر از ارتباط محافل ماسونی با گروه دیگری به نام “بیلدربرگ” ارتباط بسیار قوی و نزدیکی دارد.  گروه بیلدربرگ که مخفی و ماسونی بودن آن بر اکثر محققان پوشیده نیست، یک گروه ماسونی بسیار قوی و قدرتمند است، به طوری که نبض تعداد زیادی از فعالیت‌های اقتصادی و رسانه‌ای دنیا را در دست دارد و گروهی از سرشناس‌ترین چهره‌های سیاسی و اقتصادی جهان در آن عضویت دارند.
گروه مذکور، نام  فراماسونری یا ماسونری  را یدک  نمی‌کشد و همه اعضای آن لزوما مرد نیستند، بلکه این گروه نیز همچون گروه  ماسونی « Skull & Bones » و گروه « بلاواتسکی : Blavatsky » و سایر گروه‌های مخفی تعداد کمی از زنان را نیز به عضویت خود می‌پذیرند که هیلاری کلینتون یکی از معدود این زنان است.
هیلاری کلینتون نیز که یک زن است، ارتباط بسیار قوی با این گروه داشته و حتی از سال ۲۰۰۶ میلادی در برخی از جلسه‌های این گروه شرکت داشته است.
آخرین شرکت او در این جلسات به ژوئن سال ۲۰۰۸ میلادی باز می‌گردد که وی به همراه اوباما در جلسه این گروه شرکت کرد. جالب این که ستاد انتخاباتی اوباما نیز حضور او و هیلاری کلینتون را در جلسه مذکور تکذیب نکرد که این مسئله نشان دهنده صحت بالای خبر مذکور است.

انتخابات یا نمایشگاه

وزیر خارجه آمریکا از شرکای اصلی شرکت “رز لو”، مهره کلیدی در امور قاچاق دارو در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

بیل کلینتون، همسر هیلاری زمانی که  فرماندار آرکانزاس بود، رهبر یک شبکه عظیم قاچاق دارو و پولشویی شد.
لری نیکلاس، یکی از دوستان بیل طی مصاحبه ای گفت که ADFA، شرکت بیل به قاچاق مواد مخدر و پولشویی می پردازد. این اظهارات برای بیل غیرمنتظره بود.

آن زمان هر هفته کوکایین به ارزش ۱۰ میلیون دلار از فرودگاه منا در آرکانزاس به مکان دیگری منتقل می شد.
ADFA آن زمان پیشنهاد اعطای وام برای تاسیس شرکت پارکومتر را داد. این شرکت بجای تولید پارک متر، مخروطه دماغه هواپیما تولید می کرد تا به واسطه آن مواد مخدر در آمریکا توزیع شود.

پیشنهاد تاسیس چنین شرکتی را شرکت رز لو (که مالک آن هیلاری بود) ارائه کرد.

گفته می‌شود که کلینتون طراح بحران و فاجعه “واکو”، (قتل عام فجیع گروه دیویدیان) بوده و از همدستان در کتمان حقیقت قتل “وینس فاستر”، معاون شورای ویژه کاخ سفید در دولت بیل کلینتون بود که مرگ او را خودکشی تلقی کردند.

ماجرا از این قرار بود که تبلیغات وسیع رسانه‌های وقت آمریکا در دوران “بیل کلینتون ” رئیس جمهوری وقت آمریکا، از گرایش وسیع مردم به گروه داوودیان (دیویدیان)، نگرانی‌هایی را برای مسؤولان هیئت حاکمه آمریکا به وجود آورد. “ژانت رنو”، فرماندار تگزاس طی گزارشی محرمانه خطرات وجود فرقه دیویدیان در منطقه “واکو” (Waco) تگزاس را به مثابه اعلامیه استقلال ایالت تگزاس و جدایی این ایالت از خاک ایالات متحده به کلینتون گوشزد نمود. ژانت رنو، با نگاهی به تاریخ مبارزات جدایی طلبانه مردم تگزاس، از کلینتون خواست تا دیر نشده این فرقه را بخشکاند و از رشد سریع و فراگیر آن جلوگیری کند.

از ۲۸ فوریه ۱۹۹۳ تا ۱۹ آوریل ۱۹۹۳ در نتیجه عملیات انجام شده توسط دو دستگاه امنیتی ایالات متحده آمریکا یعنی FBI و ATF، به دستور بیل کلینتون حملات برق آسا و همه جانبه علیه پیروان فرقه دیویدیان انجام شد که حدود ۸۰ مرد، زن و کودک که در محل زندگی خود نزدیک شهر “واکو ” واقع در ایالت تگزاس کشته شدند. ماموران FBI منطقه واکو را محاصره و جریان آب و برق آن را قطع و نیز از ارسال مواد غذایی ممانعت کردند.

دولت آمریکا بهانه این کار را نگرانی‌های خود از وضع بهداشتی محل اقامت دیویدیان و جلوگیری از آزار و اذیت کودکان توسط “دیوید کورش ” (David Koresh)، رهبر این فرقه و همچنین طولانی شدن مدت زمان ماموریت و محاصره و در نتیجه خسته شدن ماموران FBI دانست که منجر به انتشار گاز در محل خانه‌ تحت محاصره شد.

پس از آن به دستور کلینتون، دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های جمعی آمریکا به مدت ۴۰ روز، با سکوت محض از کنار کشتار وحشیانه پیروان دیویدیان به راحتی گذشته و پس از ۴۰ روز با ایجاد اتهامات و پرونده سازی‌های بسیار شروع به انعکاس وارونه اصل ماجرا آن هم به صورت منحرف کردند و به پرونده سازی‌های دروغین علیه آنها پرداختند.

انتخابات یا نمایشگاه

دفاع از همجنس بازان و همجنس گرایان

غیر از تمام موارد فوق الذکر به نظر می‌رسد، هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا به دفاع تمام از همجنس بازان پرداخت. وی در سخنانی نه تنها به دفاع تمام از همجنس بازان در سراسر جهان پرداخت، بلکه به انتقاد از کشورهایی پرداخت که حقوق همجنس بازان را به رسمیت نمی‌شناسند و آنها را به نقض حقوق بشر متهم و تاکید کرد که اعمال فشار بر این کشورها در دستور کار دولت آمریکا قرار خواهد گرفت.

این درحالی است که منابع آگاه در آمریکا پیش از این خبر داده بودند که هیلاری کلینتون بیش از دو دهه است که سابقه همجنس بازی دارد، اما این خبر هنوز مورد تردید قرار نگرفته بود، اما با دفاع هیلاری از همجنس بازان، خبر همجنس باز بودن وی را مورد تایید قرار می‌دهد.

برخی تحلیلگران معتقدند، هیلاری کلینتون در طول سال‌های گذشته عملا به عنوان لابی اصلی همجنس بازان در دولت آمریکا عمل کرده و سال‌ها در تلاش بوده تا اکنون توانسته است، حمایت از همجنس گرایان را در دستور کار دستگاه دیپلماسی این کشور نیز قرار دهد.

انتخابات یا نمایشگاه

اتهام مکرر تجاورز جنسی مقابل اسم دونالد ترامپ

ترامپ ۶۹ ساله تاکنون سه بار ازدواج کرده و بارها در دوران زندگی متاهلی خود با اتهام‌های «تجاوز» مواجه بوده و علیه او در این باره حرف‌ها و حتی شکایت‌های زیادی صورت گرفته است.

رامپ در سال ۱۹۷۷ برای اولین بار با زنی به نام «ایوانا» ازدواج کرد و اولین رسوایی اخلاقی او در سال ۱۹۸۵ با انتشار خبر «خیانت» او رقم. در خبرها آمده بود که او با هنرپیشه‌ای به نام «مارلا ماپلس» رابطه غیراخلاقی داشت.

یک سال پس از جنجال‌ها در این باره بود که همسر اول ترامپ با سه فرزند از او طلاق گرفت. پس از این طلاق، ترامپ در سال ۱۹۹۳ با همان هنرپیشه ازدواج کرد تا مارلا ماپلس همسر دوم او شود، خبرهای زیادی در رسانه‌ها درباره خیانت‌های ترامپ و مارپلس در مدتی که آن‌ها زن و شوهر بودند، منتشر شد. در همین مدت همچنین خبر رابطه غیر اخلاقی ترامپ با «کارلی برونی» هم در رسانه‌ها منتشر شده بود. او مدل فرانسوی بود که بعدها همسر نیکلاس سارکوزی رئیس‌جمهور سابق فرانسه شد.

ترامپ در نهایت همسر دومش را هم طلاق داد. او در سال ۱۹۹۷ با مدلی به نام «ملانیا کناوس» اهل اسلواکی آشنا شد و در نهایت در سال ۲۰۰۴ او را به عنوان همسر سوم برگزید.

انتخابات یا نمایشگاه

لوانا ترامپ همسر سابق دونالد ترامپ در سال ۱۹۸۹ به خاطر رفتار خشونت‌آمیز وی در روابط زناشویی به دادگاه شکایت کرد. همسر ترامپ در طرح دعوی خود از رفتار خشونت‌آمیز و زن ستیزانه او در خصوصی‌ترین روابطشان نامبرده است. ترامپ متهم به زن‌ستیزی شد و در نهایت قرارداد طلاق را امضا کرد.
برخورد نژادپرستانه در فروش و اجاره مسکن

در سال ۱۹۷۳، دونالد ترامپ و پدرش دادگاهی شدند. در پی شکایت گروهی از مشتریان مسکن مبنی بر اینکه گروه مسکن ترامپ در فروش و اجاره مسکن به نژاد افراد توجه می‌کنند. آن‌ها از فروش و اجاره مسکن به رنگین‌پوست‌ها در ۳۹ منطقه اعیانی شهر نیویورک خودداری می‌کردند. این عمل ترامپ و پدرش موجب شد دادگاه جریمه ۱۰۰ میلیون دلاری را برای هر دوی آن‌ها در نظر بگیرد. ولی ترامپ با استخدام روی کان -وکیل معروف جو مک کارتی- و زد و بند دولتی موفق به فرار از این جریمه شد.

روابط مالی با مافیا

آتلانتیک سیتی و نیویورک دو منطقه تحت نفوذ ترامپ و پدرش درزمینهٔ املاک بودند. این روند باعث شد در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی آن‌ها روابط مالی نزدیکی با عوامل مافیایی این شهرها هم داشته باشند.

جنووسی، لیبوتی و سالرنو دو خانواده مطرح مافیایی در نیویورک بودند که به همراه خانواده ترامپ نفوذ گسترده‌ای در ساخت‌وسازها، برقراری مراکز قمار و کازینو در این شهر داشتند. ترامپ در این زمان مرکز قمار ترامپ پلازا را با همکاری آن‌ها تأسیس کرد. جان گوتی از دیگر پدرخوانده‌های نیویورکی بود که روابط نزدیکی با ترامپ و پدرش داشت. بدون شک ترامپ و پدرش در جنایات و جرائم سازمان‌یافته گروه‌هایی مافیایی دخیل بوده‌اند. با این حال پس از دستگیری عوامل مافیایی او قسم یاد کرد که رابطه‌ای با آن‌ها نداشته است. در این دادگاه ترامپ فقط ۲۰۰ هزار دلار جریمه شد.

انتخابات یا نمایشگاه

دانشگاه ترامپ

در سال ۲۰۰۵ ترامپ اقدام به ساخت مکانی به‌اصطلاح دانشگاه کرد. او با دریافت ۳۵ هزار دلار از دانشجویان و برگزاری سمینارهای متعدد سعی در آموزش اسرار توسعه املاک و درآمدزایی از این طریق را داشت. ولی او برای تدریس کمی بی‌سواد بود. بسیاری از دانشجویان این دانشکده از ترامپ شکایت کردند. دانشگاه ترامپ به جرم کلاهبرداری ۴۰ میلیون دلاری از دانشجویان در سال ۲۰۱۰ بسته شد.

تعقیب تیم اوبرایان خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز

در سال ۲۰۰۵، تیم اوبرایان خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز، ثروت ترامپ را ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار عنوان کرد. بنابراین برخلاف ادعای ترامپ، او یک میلیونر بود نه مالک یک امپراتوری ۵ میلیارد دلاری! انتشار این گزارش موجب خشم ترامپ و البته معروف شدن وی شد. این موضوع ترامپ را راهی دادگاه دیگری کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*