اخبار کوتاه سیاسی

تغییر نوشته بیلبورد پل میرداماد پس از حادثه خودکشی

حوالی ساعت پنج عصر روز یازدهم اردیبهشت‌ماه، مردی از پلی در بلوار میرداماد خودش را حلق‌آویز کرد. دقایقی پس از این حادثه تصاویر این خودکشی در شبکه‌ها و فضای مجازی منتشر شد و به سرعت به صدر اخبار رفت و هم اکنون نیز گرچه بیش از یک هفته از وقوع آن گذشته اما همچنان برخی از عابران و شهروندان با اشاره به پل محل خودکشی این مرد، واقعه آن روز را یادآوری می‌کنند. در این بین شرکتی که اقدام به اجازه بیلبورد تبلیغاتی روی پل برای معرفی خدمات خود کرده بود در اقدامی نوشته روی بیلبورد را تغییر داده و آن را به مفاهیم امیدبخش در زندگی اختصاص داد. بر روی این بیلبورد نوشته شد: « هر صبح که بیدار می‌شویم، به یاد بیاوریم چقدر ارزشمند است که می‌توانیم نفس بکشیم، فکر کنیم، لذت ببریم و عشق بورزیم .

بسته دوشنبه

 

 

گفته می شود سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه قوه قضاییه علت فوت مهرداد اولادی را رسما اعلام کرده گفته باید به قوه قضاییه می‌گفتند که این کار را نمی‌کرد. من چیزی از مهرداد اولادی ندیدم. تا زمانی که پیش ما بود، چیزی از او ندیدم. اصلا نباید علت مرگش اعلام می‌شد. او فوت کرده است.

 

 

 

گفته می شود صفار هرندی در دانشگاه خواجه نصیر گفته دولت قبل و دولت فعلی سعی داشتند به مردم القا کنند که مشکلات کشور به دلیل تحریم است و تحریم هم به دلیل عدم رابطه کدخدای عالم یعنی آمریکاست. وقتی رئیس مهم ترین نهاد پولی کشور میگوید برجام هیچ چیزی برای ما نداشته یعنی در این مساله تقریبا سر مردم کلاه رفته است. در عمل نه تنها قراردادی بسته نشده و همان هیچ سیف به واقعیت پیوسته بلکه ۲ میلیارد دلار هم از پول های ما غارت شده است.

 

 

 

عارف: برای مدیریت مجلس با هیچ کس مذاکره نکرده ام

محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی جلسات بعدی فراکسیون ها تشکیل شد، تعداد نفرات همه فراکسیون ها نیز مشخص خواهد شد. بنده مکالمه تلفنی با آقای لاریجانی داشتم، ولی نشست خصوصی در زمینه مسائل مدیریت مجلس نداشتیم و این کارها پس از تشکیل فراکسیون ها باید انجام شود. ما در مورد مدیریت مجلس شورای اسلامی، هیچ مذاکره ای با دوستان نداشتم، چون این بحث، بحث داخل فراکسیونی است. وقتی در داخل فراکسیون به جمع بندی نهایی رسیدیم مذاکرات بین فراکسیونی را نیز دنبال می کنیم.سوء برداشت برخی رسانه ها از فرمایش های آیت الله جوادی آملی بداخلاقی های رسانه ای است. خواهش ما از رسانه ها این است که سخنان گرانقدر و ارزشمند ایشان را کامل منتشر کنند، به صورت قطع ما بحث نفوذ را قبول داریم ولی اینکه عکس چهره عزیز، متعهد و دلسوز نظام و بچه انقلاب (دکتر ظریف) را کنار کسانی دیگر بگذارند، این کم لطفی است. خبرگزاری ایرنا این خبر را منتشر کرد.

ماجرای پیشنهاد جلیلی به امریکایی ها در استانبول

دکترحسین راغفر اقتصاددان گفت: بنده اطلاع کامل دارم دولت احمدی_نژاد در یکی از مذاکرات هسته‌ای به کشورهای غربی پیشنهاد مهمی داد که مورد پذیرش کشورهای غربی قرار نگرفت. در این پیشنهاد تمام امتیازاتی که آقای روحانی در مساله برجام به غربی‌ها داد وجود داشت و حتی بیشتر از آن هم وجود داشت. این پیشنهاد در مذاکرات استانبول و توسط آقای سعید جلیلی رئیس تیم مذاکره کننده وقت مطرح شد. به آمریکایی‌ها پیشنهاد می‌شود ایران در برابر برداشتن تحریم‌ها حاضر است سطح غنی‌سازی خود را تا ۴ درصد کاهش بدهد و برخی از مراکز هسته‌ای خود را تعطیل کند و یا به حالت نیمه تعطیل دربیاورد. با این وجود این پیشنهاد مورد قبول آمریکا قرار نمی‌گیرد. جلیلی از طرف دولت احمدی‌نژاد به کشورهای غربی در استانبول پیشنهاد می‌کند که ایران حاضر است در سیاست‌های هسته‌ای خود بازنگری به وجود بیاورد تا تحریم‌های بین‌المللی از بین برود. کشورهای غربی حاضر نبودند با ‌دولت احمدی نژاد توافق کنند. روزنامه آرمان این خبر را منتشر کرد.

 

گفته می شود آیت الله سیدمحمد واعظ موسوی استاد خارج فقه حوزه علمیه قم درخصوص دلایل کاهش حضور مردم در نمازهای جمعه، اظهار داشته ائمه جمعه و سطح نمازجمعه پایین آمده و مردم احساس می‌کنند توقعاتی که از نمازهای جمعه دارند؛ برآورده نمی‌شود.شاید بیش از اندازه سیاسی شدن نماز جمعه‌ها و پرداختن کمتر به آسیب‌های اجتماعی، اخلاقی، معنوی و اعتقادی، باعث می‌شود مردم و مخصوصا جوانان کمتر پاسخ سؤالات خود را در نمازهای جمعه بیابند.

 

 

 

واکنش سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به یک شایعه

سخنگوی نادو درباره اظهارات برخی از بازیکنان راه‌آهن گفته بودند برخی از بازیکنان در لیگ مشکوک هستند، عنوان کرد: دلیل نمی‌شود کسی که می‌بازد اتهام دوپینگ به تیم و بازیکنان دیگر بزند. ما مطابق با اصولی که داریم توزیع نمونه‌گیری‌ها را انجام می‌دهیم. از همه تیم‌ها چندین بار تست دوپینگ گرفته‌ایم و نصف مسابقات فوتبال را پوشش داده‌ایم.طباطبایی در ادامه این مصاحبه درباره تست از بازیکنان فوتبال در هفته پایانی لیگ برتر، تصریح کرد: ما همیشه بازی‌های مهم تیم‌های استقلال، پرسپولیس و استقلال خوزستان را پوشش داده‌ایم. هفته آینده نیز از تیم‌هایی که احتمال سقوط و یا کسب عنوان قهرمانی دارند را نمونه‌گیری می‌کنیم، اما تعداد آن را به رسانه‌ها نمی‌گوییم.سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران شایعاتی را که مبنی بر دوپینگ برخی از سرخابی‌ها مطرح شده، تکذیب کرد. این گفت و گو را فارس منتشر کرده است.

 

 

اصلاح‌طلبان دست به دامن لاریجانی شدند

درحالی که طی روزهای گذشته و پیش از برگزاری جلسه فراکسیون امید، اصلاح‌طلبان از محمدرضا عارف، به عنوان اصلی ترین‌ گزینه خود برای ریاست مجلس یاد می‌کردند و وی را رئیس بی‌رقیب مجلس دهم با ۱۵۸ حامی معرفی می‌ دانستند؛ امروز روزنامه آفتاب یزد، سیاست جدیدی را در این خصوص اتخاذ کرد.آفتاب یزد در ابتدای گزارش امروز(دوشنبه ۹۵/۲/۲۰) خود با یادآوری تخریب های صورت گرفته توسط برخی اصولگرایان در سال‌های اخیر علیه لاریجانی،‌ با لحنی متفاوت خواست که رئیس مجلس این موارد را فراموش نکند.روزنامه آفتاب در این گزارش بدون نام بردن از محمدرضا عارف به عنوان گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم با به کار بردن ادبیاتی متفاوت به نوعی دست به دامن علی لاریجانی شد!نویسنده آفتاب در این خصوص می‌نویسد: آقای لاریجانی شما خود نیز آگاهید که در طی این لااقل ۳ سال آنهایی که پشت‌تان را خالی کردند و چه بسا علیه‌تان هجمه روا داشتند اصلاح‌طلبان نیستند بلکه همان‌هایی هستند که دو روز پیش برایشان سخنرانی کردید. اگر اصولگرایان از یاد برده‌اند که در این چند سال بر شما چه کردند خواهشا شما به این فراموشی دچار نشوید که داشتن فراموشی سیاسی حتی مصلحتی هرگز برازنده شما نیست.

 

 

 

واکنش یک نماینده به حاشیه اخیر تلویزیون

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگویی با اشاره به رفتار و سخنان توهین‌آمیز فرزاد حسنی در یک مسابقه تلویزیونی گفت: وقتی صداوسیما بعضی‌ها را بزرگ کند، زیادی بزرگ می‌شوند و رعایت شأن و جایگاه رسانه ملی را نمی‌کنند و فقط خودشان را به رخ مردم می‌کشند.شجاعی کیاسری اضافه کرد: قطعاً با اینگونه رفتارها، رسانه، مخاطب‌گریز می‌شود و در چنین شرایطی ریزش مخاطب نیز برای این رسانه طبیعی است.این نماینده مجلس در ادامه تأکید کرد: رسانه ملی باید از هر چیزی که از اعتماد و اعتبارش می‌کاهد پرهیز کند، زیرا این مسائل باعث تضعیف این رسانه نزد مردم می‌شود.وی با بیان اینکه “وظیفه رسانه ملی نیازسنجی مخاطب و تأمین این نیاز است”، افزود: هر وقت این نیاز تأمین شود، قطعاً مخاطب برنامه‌های رسانه ملی را ترجیح می‌دهد اما اگر این نیاز تأمین نشود، مخاطب جذب رسانه‌های خارجی می‌شود.این عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما تصریح کرد: نیاز مردم متنوع و متعدد است و باید صداوسیما این تنوع را در نظر بگیرد و برنامه‌های خود را تولید کند. راه‌اندازی شبکه‌های متعدد نیز در همین راستا بوده اما در تولید و کیفیت برنامه‌ها، صدواسیما موفق عمل نکرده است.شجاعی کیاسری در پایان یادآور شد: در حال حاضر مخاطب مکلف نیست که یک رسانه را دنبال کند بلکه انبوهی از رسانه‌ها برای مخاطب وجود دارد که می‌تواند آنها را انتخاب کند. این گفت و گو را استان منتشر کرده است.

 

گفته می شود شهرام جزایری در گفت‌وگویی  اعلام کرده  «ایشان (آقای روحانی) باید نماینده تام‌الاختیار با اختیارات کامل رییس‌جمهور را انتخاب کند و وزرای اقتصادی کابینه را یک کاسه کند و نماینده ایشان بسیار قاطعانه سکان را دست بگیرند.» شهرام جزایری گفت: «خیالتان را راحت کنم که احمدی‌نژاد به عرصه ریاست‌جمهوری بازنمی‌گردد.»

 

 

رونمایی از علت عزل یکی از مدیران روحانی

خبر مدیری که به دلیل انداختن عکس با رئیس دولت اصلاحات برکنار شد، خیلی زود فضای مجازی و رسانه‌ها را پر کرد. این خبر البته متعلق به دولت نهم یا دهم نبود بلکه همین سال گذشته و در وسط عمر دولت حسن روحانی اتفاق افتاد.شهریور ماه ۹۳ بود که حجت‌الاسلام عباس اسلامی به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان منصوب شد اما یک سال بعد خبر عزل وی به گوش رسید.اسلامی از چهره‌های حامی دولت و فعال ستاد حسن روحانی در استان البرز بود که بعد از پیروزی روحانی به کرمان آمد. وی مدت طولانی درباره اتفاقات استانداری کرمان که منجر به عزلش شد سکوت کرد اما در نهایت، بعد از شش ماه سکوتش را شکست و ناگفته‌ها و حاشیه‌های عزل را با «قانون» بازگو کرد.شاید این روزها و همزمان با سفر رئیس‌جمهور به کرمان، نیاز باشد روحانی بداند مدیران میانی که در استان‌ها مشغول به کار هستند، چه تفکری داشته و چه خطری برای ریاست جمهوری او هستند.

 

 

آمار لاریجانی از میزان قاچاق در کشور

علی لاریجانی روز دوشنبه در بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا به مقوله قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: باید برای مبارزه با قاچاق پروژه مهم و دقیقی ساماندهی شود و می دانم که نیروی انتظامی قدرت این کار را دارد به شرط این که به عنوان یک مساله مهم به آن نگاه کند. رئیس مجلس شورای اسلامی قاچاق را همچون خوره توصیف کرد که به جان اقتصاد مقاومتی افتاده است و گفت: با ۲۰ میلیارد دلار قاچاق، اقتصاد مقاومتی صورت نمی گیرد.

 

 
گزینه های احتمالی جایگزین پرویز مظلومی

علی نظری جویباری قائم مقام باشگاه استقلال تهران و سرپرست و مدیر فنی سابق این باشگاه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از گزینه های احتمالی جانشینی پرویز مظلومی رونمایی کرد. نظری جویباری در اینستاپست خود نوشت: استقلال به شوک نیاز دارد، از تجربه مدیران گذشته استفاده کنید؛ استقلال در دوره هفتم لیگ برتر سیزدهم شد وهنوز سه بازی تا پایان جام حذفی باقی مانده بود. در همان سال دو سرمربی در استقلال جابجا شدند و اگر مدیران ان دوره محافظه‌کار ی می کردند, استقلال قهرمان جام حذفی نمی شد. اگر انروز به تیم شوک وارد نمی شد قطعا در اهواز بازی را به فولاد خوزستان واگذار کرده بودیم و از قهرمانی در جام حذفی خبری نبود.شرایط امروز استقلال اصلا خوب نیست و اگر خواهان سهمیه در آسیا و قهرمانی در جام حذفی هستید باید به استقلال شوک وارد کنید.هیت مدیره و دیگر تصمیم گیرنده ها باید تصمیم واحد بگیرند و تکلیف کادر فنی را مشخص کنند تا فینال جام حذفی بیست روز فرصت داریم و این فرصت را از هواداران خونگرم استقلال نگیرید تا با قهرمانی در جام حذفی گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کرده باشید. به امید قهرمانی در جام حذفی.

 

 

جزییات برگزاری شورای عالی حج

سعید اوحدی در گفتگویی به برگزاری شورای عالی حج اشاره کرد و گفت: شورای عالی حج با حضور وزیر ارشاد وزیر امور خارجه و نمایندگان وزارتخانه های مختلف برگزار شد، موضوعات مختلف از جمله آخرین وضعیت مذاکرات عربستان در این جلسه بررسی شد.وی گفت: شورای عالی حج مصوب کرد که سازمان حج موضوع اعزام زائران به تمتع را با حفظ عزت، کرامت و امنیت زائران پیگیری کند.وی با اشاره به اینکه در این جلسه ۴ موضوع اساسی به عنوان خط قرمز حقوق اولیه زائران ایرانی مطرح شد گفت: شورای عالی حج مصوب کرد که اعزام زائران منوط به تحقق این ۴ شرط باشد.رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه در جلسه قبلی با مسئولان عربستان، قرار بود ظرف یک هفته موضع خود را اعلام کنند اما علی رغم گذشت ۲۰ روز هنوز موضع شفاف و صریحی را نسبت به صدور ویزا برای کمیته های مسکن، تغذیه و تدارکات اعلام نکرده اند و به نظر می رسد عدم انسجام و هماهنگی بین دستگاه های عربستان در مورد عملیات حج مشاهده می شود به طوری که عدم انسجام و هماهنگی بین دستگاه ها منجر به برکناری وزیر حج عربستان شد. به گفته اوحدی به نظر می رسد انتصاب وزیر جدید حج عربستان به دلیل همین ناهماهنگی بین دستگاه ها کار اعزام زائران به عربستان را نه تنها آسان بلکه پیچیده تر خواهد کرد.وی با اشاره به اینکه شورای عالی حج مصوب کرد در همین چارچوب اصول اعلام شده سازمان حج برای تحقق حقوق زائران ایرانی همچنان پیگیری های خود را ادامه دهد و طرف سعودی باید پاسخگوی رفتار غیرمتعارف خود باشد. این گفت و گو را مهر منتشر کرده است.

گفته می شود به تازگی در شبکه های اجتماعی عکسی از یک برگه چک منتشر شده که مبلغ آن ۲۴۰ میلیون تومان است. در این چک نوشته شده: بابت خرید خط موبایل خانم الناز شاکردوست!

هدیه عجیب به آقای سخنگو

سخنگوی وزارت امور خارجه دربازدید از نمایشگاه کتاب تهران از یکی از هنرمندان کشور یک درنا هدیه گرفت. فارس این خبر را منتشر کرده است.
گفته می شود عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ریاست لاریجانی بر مجلس دهم را به نفع دولت دانست، گفت: دولتی‌ها تلاش می‌کنند لاریجانی ریاست مجلس دهم را برعهده بگیرد.حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه چالشی در مجلس دهم به وجود نخواهد آمد، اظهار کرد: دوستان اصولگرای ما افرادی هستند که اصل نظام برایشان مهم است و برای حفظ نظام ایجاد چالش نمی‌کنند و به نحوی مدارا خواهند کرد تا به نظام صدمه‌ای وارد نشود.وی افزود: اصلاح‌طلبان قدرت و توان این را ندارند که در مجلس دهم ایجاد چالش کنند، بنابراین مجلس دهم یک مجلس متوازن و متعادلی خواهد بود.ابراهیمی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبانی که وارد مجلس شدند تجربه‌ای ندارند که مطابق آن بخواهند تحولی بر اساس تفکراتشان در مجلس ایجاد کنند، در حالیکه اصولگراها افرادی توانمند هستند و برنامه دارند و اگر چالشی در مجلس به وجود بیاید، با عقلانیتی که در اصولگراها وجود دارد، برطرف خواهد شد.

جوانان، ادبیات بعضی خطبای‌جمعه را نمی‌پسندند

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدصادق علم الهدی در پاسخ به سؤالی در مورد علت کاهش جمعیت نمازهای جمعه و به ویژه کاهش اقبال جوانان به این نهاد سیاسی-عبادی، اظهار داشت: در ابتدا باید دانست که خطیب جمعه نقش محوری در اقبال و ادبار مردم نسبت به نماز جمعه دارد.وی افزود: ‌خطیب جمعه باید در سخن گفتن، به نحوی عمل کند که برای اقشار مختلف مردم و به ویژه جوانان جذابیت ایجاد کرده، به گونه‌ای که همه اقشار و سلایق را به پای خطبه‌های نماز جمعه بکشاند.این استاد خارج اصول فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه خطیب نماز جمعه باید با تعیین اولویت در جامعه هدف خود، یک نمازجمعه ایده‌آل و جذّاب را برای جامعه و اقشار مختلف مردم ترتیب دهد، گفت: البته عوامل محیطی و اینکه نماز جمعه در محیط مناسب برگزار شود و مردم در آن مکان احساس آرامش کنند و همچنین وجود وسایل ایاب و ذهاب در جذب مردم به نمازهای جمعه مؤثر است که باید به آن‌ها نیز توجه کرد.وی درخصوص عواملی که باعث ایجاد دافعه برای حضور مردم و به ویژه جوانان در نماز جمعه می‌شود نیز گفت: اینکه خطبای نماز جمعه از ادبیاتی استفاده کنند که باعث بی‌رغبتی مردم نسبت به حضور در نماز جمعه شود، از عوامل کاهش مشارکت مردم در نماز جمعه است؛ باید توجه داشت که جوانان ما ممکن است ادبیات بعضی از خطبای جمعه را نپسندند؛ گاهی ممکن است یک خطبه نماز جمعه به جهت اینکه ادبیات سنتی دارد یا محتوای غیرقابل باوری برای جوانان دارد، باعث ایجاد دافعه در میان جوانان شود و این‌ها مواردی است که باید به آن‌ها توجه کرد.ایلنا این مطلب را منتشر کرده است.

گفته می شود محسن چاوشی در کانال تلگرامش انتشار اثری جدید از خودش را تکذیب کرد و نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.قطعه ای به نام «زمستون دنیا» با عنوان جدیدترین تک آهنگ «محسن چاوشی» به همراه «سعید سلیمانیان» در شبکه های اجتماعی پخش شد که چاوشی بلافاصله با تکذیب انتشار این خبر، نسبت به پخش این قطعه واکنش نشان داد.چاوشی در کانال تلگرام خود نوشت:قطعه‌ای که با نام محسن چاوشی و همخوانی فرد دیگری منتشر شده است متعلق به محسن چاوشی نیست. این داستان را قضایی پیگیری می‌کنم.تازه ترین آلبوم چاوشی با نام «امیر بی گزند» نام دارد که به زودی راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.

گفته می شود
عضو شورای نظارت بر صدا و سیمار با انتقاد از رفتار توهین آمیز یکی از مجریان صدا و سیما در برنامه اکسیر، از بررسی این موضوع در شورای مذکور خبر داد.مفید کیایی نژاد درباره رفتار توهین آمیز مجری برنامه اکسیر در مقابل مهمان برنامه، گفت: امروز بعدازظهر، شورای نظارت بر صدا و سیما تشکیل جلسه خواهد داد و رفتار این مجری در نشست امروز بررسی می شود.نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی درباره اقدام جدید رئیس سازمان صدا و سیما برای رفع ممنوع التصویری برخی از مجریان این رسانه، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این شورا از رئیس سازمان صدا و سیما دعوت کرده تا دلایل خود را در مورد اقدامات خود پیرامون رفع ممنوع التصویری برخی از این افراد ارائه کنند تا مشخص شود این اقدامات بر پایه چه علت هایی صورت گرفته است.

جزییات فاجعه خان طومان از زبان کوثری

رئیس کمیته دفاعی مجلس گفت : منطقه خان طومان با مقاومت نیروهای ارتش سوریه از دست معارضین گرفته شده بود اما متاسفانه با حیله و نیرنگی که مقامات آل سعود و غربی ها به خصوص آمریکا اتخاذ کردند متاسفانه این منطقه دوباره به دست گروهکهای تروریستی افتاد.کوثری در ادامه تاکید کرد :  گروههای تروریستی مستقر درسوریه باید منتظر پاسخ کوبنده ارتش سوریه به این اقدام غیر قانونی و نقض آتش بس باشند.رئیس کمیته دفاعی مجلس درباره  جنگ روانی رسانه های غربی پیرامون کشته شدن تعداد کثیری ایرانیان مدافع حرم در خان طومان}  خاطرنشان کرد ، این اخبار تنها یک جنگ روانی است و طبق آمار اعلام شده در این فاجعه از ایرانیان مدافع حرم۱۳ نفرشهید ۱۸نفر مجروح و ۵ الی ۶ نفر اسیر شده اند.العالم این خبر را منتشر کرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*