کارت سوخت حذف نشد؛پرمصرف ها بنزین گرانترمی خرند

مصوبه مجلس:اگر وسیله نقلیه با استفاده از “کارت سوخت جایگاه” و یا “مازاد بر سهمیه تعیین شده” توسط دولت(سهمیه پایه)سوخت گیری کند، بهای سوخت تحویلی براساس قیمت تمام شده بنزین خواهد بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند الحاقی ۱ تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۵ با اصلاح این بند الحاقی با ۱۰۳ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
بند الحاقی ۱ تبصره ۱۴ به علت برخی از ابهامات عبارتی برای اصلاح به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شده بود.
بند الحاقی اول تبصره ۱۴ به شرح زیر اصلاح شد:
دولت مکلف است حداکثر چهارماه پس از تصویب این قانون کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از بنزینی، نفت گاز (گازوئیلی) و دوگانه سوز را به کارت سوخت مجهز کند و از آن تاریخ عرضه هرگونه سوخت به کلیه وسایل نقلیه صرفا با استفاده از کارت مذکور و براساس بندهای زیر انجام می پذیرد:
الف – هزینه واگذاری کارت هوشمند سوخت از مالک خودرو دریافت شود.
ب – قیمت انواع سوخت برابر قیمت آنها در پایان سال ۱۳۹۴ با رعایت بندهای این تبصره خواهد بود.
ج- در صورتیکه وسیله نقلیه با استفاده از کارت سوخت جایگاه و یا مازاد بر سهمیه تعیین شده توسط دولت (سهمیه پایه) سوخت گیری کند، بهای سوخت تحویلی براساس قیمت تمام شده خواهد بود.
د- قیمت تمام شده موضوع این تبصره عبارت است از قیمت تحویل در بندر (فوب) خلیج فارس به اضافه هزینه های جانبی شامل ریزش،‌ تبخیر، بیمه،‌ انتقال، حمل،‌ توزیع و عوارض قانونی موضوع جزء ۲ تبصره ماده ۱۶ و بند ج ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده و نرخ کارمزد مناسب پرداختی به جایگاه داران که توسط دولت تامین می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*