معاون بهداشتی وزیر بهداشت در بیرجند: دسترسی ۲۴ میلیون نفر به برنامه پزشک خانواده فراهم شد

پزشک خانواده

معاون بهداشتی وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون به تدریج دسترسی ۲۴ میلیون نفر به برنامه پزشک خانواده فراهم شده است گفت: تکمیل این برنامه در سراسر کشور از دیگر برنامه های وزارت بهداشت است.

علی اکبر سیاری در بازدید از مراکز بهداشتی درمانی بیرجند اظهار داشت: عملیاتی شدن پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان ستون فقرات کار ماست.

وی با بیان اینکه هدف از این بازدید ارزیابی برنامه طرح تحول حوزه بهداشت در خراسان جنوبی بود گفت: این کار به طور مستمر در طول سال توسط ، مدیران و کارشناسان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت انجام می شود.

وی با بیان اینکه شناخت از سه طریق مطالعه، مشاوره و مشاهده به دست می آید بیان کرد: در روزهای آغاز امسال از شهرستان های تربت حیدریه، گناباد، قائن، زیرکوه و بیرجند بازدید انجام گرفت تا از نزدیک پیشرفت برنامه های طرح تحول را مشاهده و با ابعاد مختلف نحوه اجرای برنامه در واحدهای ارائه خدمت آشنا شوم.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه توسعه طرح تحول سلامت یکی از مهمترین اولویت های معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در امسال است اظهار داشت: در این طرح  ۱۵ برنامه ملی و ۱۰ پروژه در حال انجام است.

سیاری با اشاره به برنامه ایرپن افزود: این برنامه در حال حاضر در ۴ شهر کشور در حال انجام است و به دنبال آن هستیم تا این برنامه در سراسر کشور به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه نظارت بر طرح تحول حوزه بهداشتی در سه سطح معاون بهداشت و تیم ارزیاب معاونت، تیم ۵۰ نفره مرکز مدیریت شبکه و اداره های فنی معاونت بهداشت وزارت انجام می شود گفت: این پایش ها به طور مستمر در طول سال صورت می گیرد و در هریک از بازدیدهای این گروه ها برنامه های ملی و پروژه های طرح مورد پایش قرار می گیرد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با بیان اینکه تفاوت هایی در ارائه خدمات بهداشتی در مناطق مختلف خراسان جنوبی مشاهده می شود اظهار داشت: در شهرستان بیرجند پیشرفت برنامه و طرح های بهداشتی خیلی خوب بود.

سیاری با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از شهرستان های قائن و زیرکوه و مشکلاتی که در این شهرها وجود دارد بیان کرد: امیدوارم با کمک دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، معاونت بهداشتی و کارشناسان ستادی  آن، امسال این مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه کارشناسان ستادی مراکز بهداشت استان و شهرستان بیرجند با علاقمندی پیگیر برنامه های بهداشتی هستند تصریح کرد: اینکه عده ای با تجربه به درستی با یکدیگر همکاری می کنند نقطه قوتی برای ارتقاء خدمات بهداشتی در این استان است.

وی با بیان اینکه در بازدیدهای صورت گرفته نیز شاهد وجود افراد علاقه‌مند خدمت به مردم بودم گفت: این جزء موفقیت های مدیریتی دانشگاه است که توانسته علاقه و خدمت به مردم را در این سیستم نهادینه کند و جای خوشحالی است نیروی انسانی  که داریم علاقمند و عاشق مردم هستند که خود را خدمتگزار مردم می دانند و برای ارائه خدمت ایام تعطیل و غیر تعطیل برای آنها مطرح نیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*