زن جوان، گرداننده کانال غیراخلاقی


زن جوان با سوء‌استفاده از عکس‌های پروفایل کاربران تلگرام، این عکس‌ها را در یک کانال غیراخلاقی به اشتراک می‌گذاشت و با این شگرد از اعضای کانال کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش همشهری، اسفند سال گذشته زنی سراسیمه نزد مأموران پلیس فتای مشهد رفت و مدعی شد که فردی با سوءاستفاده از شماره تلفنش، برایش مزاحمت ایجاد کرده است. این زن گفت: مدتی است که مردان مختلف با شماره‌های متفاوت با من تماس می‌گیرند و پیشنهادهای غیراخلاقی می‌دهند. این مزاحمت‌ها نه‌تنها در روحیه‌ام تأثیر بسیار منفی گذاشته بلکه باعث شده که مشکلات خانوادگی شدیدی برایم به‌وجود بیاید.

با شکایت این زن، تیمی از مأموران وارد عمل شدند و در بررسی‌ها دریافتند که فردی با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی غیراخلاقی، اقدام به انتشار عکس‌های زنان مختلف در کانال کرده و با نوشتن مطالب مستهجن، در ازای دادن شماره تلفن هر کدام از آنها به کاربران کانال، از آنها شارژ یا وجه نقد دریافت می‌کند و پس از گرفتن شارژ یا وجه نقد، شماره تلفن زنان جوان را در کانال به اشتراک می‌گذارد.

با این اطلاعات، مأموران به بررسی‌های تخصصی پرداختند و در نهایت موفق شدند گرداننده این کانال غیراخلاقی را شناسایی کنند. او زنی ۳۶ساله بود که در یکی از استان‌های دیگر دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس فتای مشهد، به جرمش اعتراف کرد. وی گفت: با گشتن در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی، عکس‌های کاربران را از پروفایل آنها به‌دست می‌آوردم و در کامپیوترم ذخیره می‌کردم.

پس از آن کانالی راه انداختم و با درج مطالب غیراخلاقی در آن، عکس‌هایی را که به‌دست آورده بودم، در کانال به اشتراک گذاشتم. پس از آن هم از اعضای کانال در ازای دادن شماره تلفن این زن‌ها پول می‌گرفتم.

زن جوان اعتراف کرد که هیچ‌یک از زنانی را که از عکس‌ آنها سوءاستفاده کرده بود، نمی‌شناخت و صرفا با به‌دست آوردن تصویر آنها از پروفایلشان دست به اجرای این نقشه زده بود. به گفته سرهنگ قنبری، جانشین رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، متهم پس از اعتراف به جرایمی که مرتکب شده بود، تحویل مرجع قضایی شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*