رئیس مهندسی معادن خراسان جنوبی: رسیدن معادن خراسان جنوبی به جایگاه واقعی نیازمند حمایت است

 

معادن سنگ8

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان نزدیک به هزار نفر عضو این سازمان هستند، گفت: در حال حاضر نظام مهندسی معدن جایگاه واقعی خود را ندارد و اگر رئیس فنی به جایگاه اصلی خود برسد، طرح‌ها به جایگاه واقعی می‌رسند.

سلیمانی در جلسه بررسی مشکلات معدن کاران خراسان جنوبی اظهار داشت: در خراسان جنوبی ارتباطی خوب میان سازمان نظام مهندسی معدن و سازمان صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.

وی با بیان اینکه شرایط خراسان جنوبی در بخش معادن بر کسی پوشیده نیست، افزود: محدودیت‌های منابع آبی، فقر عمومی، محرومیت‌ها و کمتر توسعه یافته بودن خراسان جنوبی از مشکلات موجود است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی گفت: با توجه به پتانسیل‌هایی که در استان وجود دارد این همت را می‌طلبد که استان را به جایگاه واقعی معدنی برسانیم و نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی یکی از نظام‌های خوب در کشور است.

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به هزار نفر دارای مدارک تحصیلی بالا عضو این سازمان هستند، افزود: از تعداد ۹۸۷ نفر عضو در سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی، ۵۸۴ نفر زمین شناس، ۱۷ نفر نقشه بردار، ۴ نفر رشته‌های متالوژی، ۳ نفر در سایرر شته‌ها و ۲۵۷ نفر تعیین صلاحیت پروانه اشتغال در معادن هستند.

وی اظهار داشت: در دستور کار نظام مهندسی معدن رعایت قوانین و مقررات است که این سازمان تابع دستورالعمل‌ها بوده و قانون‌ها را تهیه کرده است  ودر بحث آموزشی هم کار شده تا این بخش به خوبی در خراسان جنوبی انجام شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی گفت: سازمان نظام مهندسی معدن جایگاه واقعی خود را ندارد و مسئول فنی بالاترین مقام در چارچوب طرح‌ها و گزارشات است و می‌طلبد تا سازمان نظام مهندسی معدن جایگاه واقعی خود را به صورت عملیاتی به دست آورد.

سلیمانی افزود: اگر مسئول فنی معدن به جایگاه واقعی خود برسد، طرح‌ها و گزارشات فنی معدن به جایگاه واقعی خود می‌رسد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*