حوادث/ سرقت طلا فقط بخاطر پرداخت مهریه

سرقت طلا فقط بخاطر پرداخت مهریه

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری مرد معتادی که به خاطر پرداخت مهریه، طلا سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه “علی کنجوریان” بیان داشت: سوم آذر ماه پرونده‌ای در کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه به دادخواهی یکی از شهروندان و دستگیری شخصی به نام هوشنگ به اتهام سرقت از منزل تشکیل و با دستور قضائی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: از شاکی در خصوص موضوع تحقیق و اظهار داشت، مدتی پیش همسرم فوت کرد و مدتی درگیر مراسم خاکسپاری بودم و افرادی از بستگان من جمله متهم مذکور که برادر زنم می‌باشد به منزل رفت و آمد کرده اند و پس از اتمام مراسم متوجه شدم طلا‌هایی به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال که در داخل کشوی دراور بوده سر جای خود نیست و به سرقت رفته است و در این خصوص به شخص حاضر که دارای سابقه کیفری و حرکات و رفت و آمد‌های مشکوک بوده و از محل نگهداری طلا‌ها نیز با اطلاع بوده مظنون می‌باشم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: کارآگاهان در گام اول تحقیقات عازم محل وقوع سرقت می‌شوند و در بازدید از صحنه جرم متوجه می‌شوند قطع به یقین سرقت داخلی بوده و سارق به محل جرم آشنایی داشته است که در این راستا از متهم به عنوان مظنون تحقیق می‌شود که ابتدا ارتکاب بزه سرقت را منکر شد و در مراحل مختلف تحقیق اظهارات ضد و نقیضی مطرح می‌کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: از متهم مجددا بازجویی که پس از مواجهه با دلایل و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و به سرقت طلا‌های شاکی معترف کرد.

وی افزود: متهم معترف شد، مدتی پیش به علت اعتیاد همسرم از من طلاق گرفت و محکوم به پرداخت مهریه او شدم و من که به خاطر اعتیاد نیز بیکار بودم و پولی نداشتم که به عنوان مهریه پرداخت کنم. بعد از فوت خواهرم از ترس زندان تصمیم به سرقت طلا‌های او گرفته و در روزی که شاکی درگیر مراسم بود از فرصت استفاده کرده و طلا‌ها را ربوده و مخفی کردم.

سرهنگ کنجوریان با اشاره به اینکه با راهنمایی متهم طلا‌های سرقتی کشف شد، گفت: طلا‌های سرقتی طی صورت جلسه تنظیمی تحویل شاکی و متهم با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

 

 

 

پیگیری های مستمر از علت یک گرانی؛

قول هایی که تو زرد از آب درآمد/تخم مرغ به شانه ای ۴۸ هزار تومان پرکشید!

علی رغم وعده مسئولان مبنی بر کنترل بازار تخم مرغ با عرضه از طریق سامانه بارانداز، اما همچنان آشفتگی ها دامن گیر قیمت این کالاست.

تخم مرغبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، یک هفته از تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار و افزایش قیمت ۳ باره تخم مرغ گذشت و هیچ تغییری در بازار این محصول ایجاد نشده است. بررسی‌های ما از بازار نشان می‌دهد هر شانه تخم مرغ کماکان با قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار و هر یک عدد تخم مرغ از هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

هفته گذشته موضوع تخم مرغ در نشست ستاد تنظیم بازار مطرح و در نهایت خبر اعلام افزایش قیمت خودرو اعلام شد. عباس قبادی دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور در جلسه مورخ ۸ دی ماه ۹۹ ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و براین اساس قیمت این محصول از هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به هر کیلو ۱۴ هزار تومان در درب مرغداری افزایش یافت.

او ادامه داد: با این وجود هر شانه تخم مرغ باید حدود ۳۲ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

اما بررسی‌های ما از بازار نشان می‌دهد که این محصول با اختلاف قیمت ۱۰ هزار تومانی به فروش می‌رسد. یکی از اصلی‌ترین خوراک مصرفی مردم حدود ۴۰ درصد گران‌تر از آنچه که باید به دست مردم می‌رسد و حالا تخم مرغ به عنوان یکی از ارزان‌ترین مواد غذایی مردم، هر عدد هزار و ۶۰۰ تومان هزینه به همراه دارد.

این جهش قیمتی در حالی اتفاق افتاده است که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز خبر می‌دهند.

گاهی بازار مرغ و تخم مرغ به عنوان اصلی ترین پروتئین سبد خانوار دچار هرج و مرج می شود که  بسیاری از دهک های جامعه را در تامین دچار مشکل می کند. این درحالی است که مسئولان تنظیم بازار خبر از وفور کالا و ارزانی قیمت را می دهند.

طی ماه های اخیر اقلام اصلی سبد خانوار یکی پس از دیگری با گرانی های در بازار روبرو شد که در روزهای اخیر، تخم مرغ هم به عنوان ارزانترین پروتئین در دسترس افراد برای جا نماندن از قافله گرانی ها رشد چشمگیری در بازار داشت به طوریکه قیمت از مغازه ای به مغازه ای دیگر متفاوت است و هر یک از فروشندگان دلایل خاص خود را اعلام می کنند.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر شانه تخم مرغ در مغازه ها ۴۰، ۴۱  و در برخی جاها تا ۴۵ هزار تومان هم عرضه می شود درحالیکه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی حداکثر قیمت هر شانه تخم مرغ را ۳۴ هزار تومان اعلام می کنند و فروش با نرخ های بالاتر را گرانفروشی می دانند.

با وجود افزایش قیمت مصوب تخم مرغ در هفته گذشته و برنامه پشتیبانی امور دام مبنی بر عرضه تخم مرغ از طریق سامانه بارانداز به میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف جای این سوال مطرح است که علت آشفتگی قیمت در بازار تخم مرغ چیست؟ وعده مسئولان مبنی بر آرامش بازار کی محقق می شود؟

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم تا از آخرین جزئیات علل گرانی تخم مرغ در بازار و عرضه با نرخ های متفاوت و دلایل اجرا نشدن وعده مسئولان با خبر شویم:

اختلال در شبکه توزیع، بازار تخم مرغ را متشنج کرد

رضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، تولید سالیانه تخم مرغ را بیش از یک‌میلیون تن  اعلام کرد و گفت:  با توجه به مصرف سالیانه ۹۴۰ تا ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ، کمبودی در تامین این کالا نداریم.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ نداریم، افزود: با وجود تعدد زنجیره های توزیع و شبکه سنتی عرضه، قیمت تخم مرغ در بازار دچار نوساناتی شده که با مدیریت عرضه انتظار می رود قیمت ها کاهش یابد.

سالمی اختلال در شبکه توزیع را یکی از دلایل گرانی در بازار دانست و گفت: افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی تحت تاثیر سه عامل تامین، توزیع و نظارت است که خوشبختانه در بحث تامین مشکلی وجود ندارد  و مشکلات به توزیع و نظارت باز می‌گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخشی از تخم مرغ تولیدی مازاد بر نیاز کشور است، افزود: بنابر آمار در شرایط پیک مصرف سالیانه ۹۴۰ تا ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در داخل استفاده می‌شود که با این وجود ۵۰ هزار تن مازاد بر نیاز کشور است.

وی قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان و عمده فروشی ۱۴ هزار و ۹۰۰ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر شانه تخم مرغ شیرینگ پک شده ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان است.

سالمی با بیان اینکه عرضه تخم مرغ از طریق سامانه بارانداز تا رسیدن بازار به تعادل ادامه دارد،گفت: روزانه  ۱۴۰ تا ۱۵۰ تن تخم مرغ از طریق سامانه بارانداز در اختیار میادین میوه و تره بار و  اصناف تهران قرار می گیرد.

عرضه هر شانه تخم مرغ بالای ۳۴ هزار تومان گرانفروشی است

هدایت اله اصغری مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اینکه ۳۰ تا ۳۵ درصد مایحتاج مواد غذایی از طریق سازمان میادین میوه و تره بار در اختیار مردم قرار می گیرد، اظهار کرد: با راه اندازی سامانه بازارگاه، ۳۵ درصد تخم مرغ مورد نیاز با نرخ مصوب از طریق میادین تخم مرغ در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی افزود: اتحادیه کل نیاز میادین میوه و تره بار را با نرخ مصوب تامین و در اختیار میادین میوه و تره بار و صنوف معرفی شده قرار می دهد تا در بین زیرمجموعه های خود توزیع کنند.

اصغری ادامه داد: بنابر آمار ۶۰ تا ۷۰ درصد تخم مرغ با نرخ مصوب در اختیار خانوارها قرار می گیرد و ۳۰ درصد مابقی شهروندان ممکن است به علت بعد مسافت با سازمان میادین و فروشگاه های زنجیره ای فاصله داشته باشند.

این مقام مسئول در واکنش به عرضه هر عدد تخم مرغ با نرخ یک هزار و ۵۰۰ تومان در خرده فروشی ها بیان کرد: قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۷ هزار تومان است که با این وجود یک شانه تخم مرغ معمولی درشت و باکیفیت عالی ۳۴ هزار تومان است که با این وجود فروش بالاتر از این رقم گرانفروشی است چرا که شانه تخم مرغ یک کیلو و ۷۰۰ تا یک کیلو و ۹۰۰ گرم است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه کیفیت تخم مرغ درشت و ریز تفاوتی با یکدیگر ندارد، گفت: سایز تخم مرغ به سن گله و مرغ بستگی دارد و گرنه از لحاظ کیفیت تخم مرغ تفاوتی نداریم و تنها تخم مرغ درشت پوست آن نازک بوده که با این وجود درصد شکستگی بیشتر است.

وی با بیان اینکه در تولید تخم مرغ مشکلی نداریم، افزود: سالیانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن به طور متوسط ماهانه ۸۵ تا ۹۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که با توجه به نیاز کشور ۵ تا ۱۰ درصد این میزان مازاد است.

اصغری ادامه داد: با وجود آنکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، التهابات اخیر بیشتر مربوط به بحث نهاده های دامی است که با تدبیر وزارت جهاد کشاورزی، بخشی از نگرانی های مرغداران مرتفع شده است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به تولید خطی تخم مرغ، درطول ماه ۷ تا ۸ هزار تن میزان تولید اختلاف دارد، اما مصرف خیلی نوسان دارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشش بازار در ۶ ماهه دوم سال و مشکلات نظام توزیع را از دیگر علل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد.

وی درباره آینده تولید تخم مرغ گفت: سامانه بازارگاه معایب و محاسنی دارد. به عنوان مثال اخیرا مرغداران پول نهاده های دامی را باید پرداخت می کردند و معلوم نبود واردکنندگان نهاده های دامی را کی تحویل می دهند، اما اشکال سامانه این است که نظام دولتی کنترل آنلاین ندارد و نیاز کامل از طریق این سامانه تامین نمی شود که در نهایت موجودی گله، سن گله، نهاده های مورد نیاز و میزان نهاده توزیعی انحرافاتی دارد که با واگذاری امور به تشکل و اتحادیه ها، این موانع مرتفع می شود‌.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن درباره اینکه آیا وعده کاهش قیمت تخم مرغ در بازار محقق می شود یا خیر؟ بیان کرد: وعده منطقی شدن قیمت ها تابع عوامل متعددی است، به همین خاطر باید منتظر ماند و دید که در قانون بودجه ۱۴۰۰ نهاده های دامی با چه نرخی وارد می شود و اثر آن بر قیمت تمام شده تولید چقدر است؟ هرچند ما اعتقاد داریم که قیمت باید منطقی شود.

وی ادامه داد: در مواقعی که قیمت تخم مرغ پایین است، دولت با خرید تضمینی باید تولیدکننده را حمایت کند تا مرغدار مجبور به عرضه با نرخ های پایین تر نباشد.

اصغری با تاکید بر مدیریت بازار تخم مرغ بیان کرد:  زمانیکه قیمت تخم مرغ در بازار بالا می رود، مرغداران اذعان می کنند که در نیمه اول سال ارزان فروختند و با عرضه با نرخ بالاتر در ۶ ماهه دوم سال به نقطه سربه سر می رسند که با این وجود ضرر نیمه اول به جیب مصرف کننده نمی رود، اما در ۶ ماهه دوم به مصرف کننده می رسد که مدیریت بازار از التهابات قیمت  جلوگیری می کند.

واحدهای مرغداری با یک سوم ظرفیت کار می کنند

ناصر نبی پور رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، از عرضه فراوان تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: ١٠٠ درصد تخم مرغ تولیدی استان تهران تحویل شرکت پشتیبانی امور دام و در میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود.

وی مصرف روزانه تهران را بیش از ۴۰۰ تن اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تولید روزانه استان تهران بین ٢٠٠ تا ۲۵۰ تن تخم مرغ است و مرغداری‌های استان به دلیل عدم صرفه اقتصادی، افزایش هزینه‌های تولید و کاهش سودآوری با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند.

نبی پور درباره علت عرضه هر شانه تخم مرغ با نرخ ۳۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار بیان کرد: عرضه تخم‌مرغ در میادین بر مبنای شانه نیست و بر مبنای وزن تحویل مرغداران می شود، به همین خاطر این احتمال وجود دارد که شانه بالاتر از ۲ کیلو باشد.

سخنگوی اتحادیه مرغداران‌ میهن نرخ مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در میادین هر کیلو تخم مرغ با نرخ ۱۷ هزار تومان عرضه می شود که افزایش ۳ هزار تومانی قیمت در این فاصله غیر منطقی است.

وی ادامه داد: گرچه قیمت مصوب قیمت هر کیلو تخم مرغ از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان افزایش یافته است، اما با توجه به افزایش هزینه های تولید با نرخ مد نظر ما یک هزار و ۷۰۰ تومان فاصله دارد.

نبی پور از کاهش نسبی قیمت کنجاله سویا در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان بوده که نسبت به قبل ۴ تا ۵ هزار تومان کاهش یافته است.

این مقام مسئول از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در طیور صنعتی خبر داد و گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در استان خراسان جنوبی، ۴۰۰ هزار قطعه معدوم شده که این موضوع در بازار اثر گذار است.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید تنها ذرت و کنجاله سویا نیست، گفت: قیمت کنونی جوجه به ۱۲ هزار تومان و مرغ پای تخم ۷۰ هزار تومان رسیده است که با این وجود مرغدار ۱۰۰ هزار قطعه ای باید ۷ هزار میلیارد تومان هزینه کند که به علت ریسک تولید حاضر به چنین ریسکی نیست.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان تصریح کرد: قیمت تمام شده تولید تنها مربوط به نهاده دامی نیست، بلکه ۲۳ تا ۲۴ آیتم در تولید تخم مرغ داریم که تمامی در نرخ تولید اثر گذار است. به عنوان مثال کرایه حمل ۳۵ درصد افزایش یافته است، ضمن آنکه رانندگان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان پشت بارنامه دریافت کنند که تمامی این عوامل بر تولید اثر می گذارد.

 

 

 

 

معافیت ازخدمت سربازی ترفند جدید کلاهبرداران

رئیس پلیس مترو تهران بزرگ از دستگیری فردی که با ترفند معافیت از خدمت سربازی و سایر خدمات دولتی بیش از ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ سعید عطاالهی اظهارکرد: با ارجاع پرونده مشابهی مبنی بر شناسایی و دستگیری متهم به پلیس مترو، تیمی از ماموران پلیس مترو بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی افزود: شاکیان در اظهارات مشابهی اعلام کردند، با متهم که خود را صاحب پست و مقام در دستگاه های دولتی معرفی کرده و مدعی بود، می تواند گواهینامه ترخیص وسایل توقیفی از پارکینگ و یا معافیت از خدمت سربازی و خروج از کشور بدون طی تشریفات قانونی اخذ کند، در دفتر کارش در محدوده مرکزی تهران آشنا شده اند و مبالغی را به وی پرداخت کرده اند.

رئیس پلیس مترو اضافه کرد: در بررسی پرونده های ارجاعی مشخص شد که متهم بیشتر قرارهای خود را در داخل ایستگاه های مترو می گذارد و مالباختگان برای پرداخت وجوه درخواستی وی را در ایستگاه مترو به ویژه ایستگاه مرکز شهر ملاقات کرده اند.

عطاالهی خاطر نشان کرد: تصویری از چهره متهم در اختیار تیم های مختلف پلیس مترو قرار داده شد تا اینکه تیم عملیات پلیس مترو امام خمینی موفق شدند متهم را هنگام پرسه زنی در سکوی مترو امام خمینی (ره) شناسایی کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: متهم پس از انتقال به پلیس مترو، تا کنون به ۵۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت با افتتاح دفاتری در سطح شهر، سوژه های خود را شناسایی و با گذاشتن قرار در ایستگاه های مترو، بیش از ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس عطاالهی در پایان گفت: متهم برای کشف جزئیات پرونده و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار پلیس پیشگیری تهران بزرگ قرار گرفت.

 

 

 

 

افشای راز قتل شوهر پس از ۸ سال

زن میانسال که با همدستی پسری جوان شوهرش را به قتل رسانده بود پس از ۸ سال راز این جنایت را افشا کرد.

به گزارش ایران، سوم دی سال ۹۱ گزارش ناپدید شدن مردی جوان به پلیس اعلام شد. همسر این مرد مدعی شد شوهرش چند روز است که به خانه نیامده و تلفنش نیز جواب نمی‌دهد.

در حالی که ردیابی‌ها برای یافتن این مرد ادامه داشت حدود ۱۶ روز بعد ساکنان یکی از خیابان‌های باغستان کرج از انتشار بوی تعفن شدیدی شکایت کردند که با حضور مأموران در محل موفق به کشف جسد متعفن یک مرد شدند.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی هویت وی شناسایی و مشخص شد وی همان مرد گمشده به‌نام ناصر است.

وقتی همسر ناصر بار دیگر برای تحقیق احضار شد گفت: شوهرم فروشنده مواد مخدر بود و با افراد نابابی معاشرت داشت شاید یکی از آنها به خاطر اختلاف حساب و دشمنی او را کشته باشد. بدین ترتیب تحقیقات برای یافتن سرنخی از عامل این جنایت ادامه داشت اما هربار تحقیقات به بن‌بست می‌رسید تا اینکه کم کم ظن کارآگاهان به همسر مقتول بیشتر شد. چرا که وی با گذشت ۸ سال از این ماجرا پیگیر پرونده قتل شوهرش نبود و تحقیقات نشان می‌داد وی با مردان زیادی نیز در ارتباط بوده است.

بنابراین با دستور بازپرس عنبری از شعبه یکم دادسرای جنایی کرج این زن بازداشت شد.

سرهنگ نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تشریح این خبر گفت: فریبا ۴۹ساله در ابتدا با تناقض گویی منکر دخالت در این جنایت بود تا اینکه سرانجام لب به اعتراف گشود و راز ۸ ساله را فاش کرد. وی مدعی شد شوهرش مردی خلافکار بوده و او را وادار می‌کرده با مردان غریبه ارتباط داشته باشد و پول بگیرد. به همین خاطر وقتی از دست او و رفتارش خسته می‌شود با پسر ۲۲ ساله‌ای به‌نام بهمن تصمیم می‌گیرد شوهرش را به قتل برساند.

فریبا درباره نقشه قتل شوهرش گفت: نخست قرار بود با برداشتن لوله بخاری و انتشار گاز سمی او را بکشیم تا مرگش طبیعی جلوه کند اما موفق نشدیم و دومین بار تصمیم گرفتیم او را خفه کنیم برای همین نیمه شب بهمن به خانه ما آمد و او را خفه کردیم. سپس جسد ناصر را با خودرو چند خیابان دورتر رها کردیم. بدنبال اعتراف این زن جنایتکار بهمن نیز تحت بازجویی قرار گرفت و او هم مجبور شد به اتهامش اعتراف کند.

در پی اعتراف این دو متهم پرونده به شعبه یکم دادسرای جنایی کرج منتقل شد و روی میز قاضی محمد عنبری قرار گرفت.

وی درباره این پرونده به خبرنگار «ایران» گفت: در این پرونده بهمن متهم به مباشرت در قتل عمد و فریبا نیز به اتهام معاونت در اجرای این جنایت بازداشت هستند و پس‌از بازسازی صحنه قتل و تکمیل پرونده کیفرخواست دو متهم صادر و به دادگاه کیفری منتقل خواهند شد.

 

 

 

 

 

درخواست دیه از بیت‌المال بعد از خودکشی قاتل

خانواده زن جوانی که به دست شوهرش کشته شده بعد از خودکشی قاتل دخترشان از دادگاه درخواست دریافت دیه از بیت‌المال کردند که دیوان عالی کشور با این درخواست موافقت کرد.

به گزارش ایران، آخرین روزهای سال ۹۶ گزارش دو قتل فجیع به پلیس گزارش شد. مرد جوانی که با پلیس تماس گرفته بود گفت: همکارم به نام کیوان دقایقی پیش برایم پیامکی ارسال کرد که شوکه شدم. او نوشته بود همسر و پسر ۸ ساله اش را کشته و می خواهد خودکشی کند.

با این تماس مأموران پلیس به خانه کیوان رفتند و با جسد پسر هشت ساله اش به نام زرتشت روبه‌ رو شدند که شواهد نشان می داد بر اثر برق گرفتگی جان سپرده است. کیوان نیز خونین و نیمه جان روی زمین افتاده بود که به بیمارستان منتقل شد. اما وی به مأموران گفت همسرش را نیز کشته است. بدین ترتیب مأموران به خانه سیما که در نزدیکی خانه کیوان بود رفتند و جسد وی را پیدا کردند.

با بهبود حال متهم وی در بازجویی ها گفت: من و سیما سال ۸۵ ازدواج کردیم و زندگی خوبی داشتیم. همسرم آرایشگر بود مدتی بعد خدا به ما یک پسر داد. مشکلی نداشتیم تا اینکه به ارتباط همسرم با دوست صمیمی‌ام مسعود مشکوک شدم. وقتی خودش نیز این موضوع را تأیید کرد از هم جدا شدیم. با این حال به خاطر پسرمان همدیگر را می دیدیم و من سعی داشتم او را به زندگی مشترک برگردانم. مدتی بعد هم موفق شدم و رجوع کردیم اما چند ماه بعد او دوباره به من گفت که می خواهد با مسعود ازدواج کند. از شنیدن این حرف خیلی عصبانی شدم و او را کشتم. تصمیم به خودکشی داشتم اما چون نمی دانستم پسرم بدون پدر و مادر چه زندگی خواهد داشت به خانه رفتم و پسرم را هم کشتم. بعد هم اقدام به خودزنی کردم اما زنده ماندم.

پنج روز از این جنایت گذشته بود که کیوان هنگام انتقال به بازداشتگاه اداره آگاهی در حالی که دستبند داشت خودش را از راهرو طبقه سوم به پایین پرت کرد و جان سپرد.

با مرگ متهم به قتل، خانواده سیما درخواست دیه از بیت المال کردند. اما شعبه ۱۰ دادگاه کیفری این درخواست را رد کرد و پرونده با اعتراض اولیای دم به دیوان عالی کشور رفت. با این حال دیوان عالی کشور اولیای دم را مستحق دریافت دیه دانست.

به این ترتیب پرونده یکبار دیگر برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران برگشت. هیأت قضات نیز پرونده را به اداره آگاهی ارسال کردند و خواستار گزارش دقیق مرگ کیوان شدند تا درباره پرونده تصمیم گیری کنند.

 

 

 

 

قاچاقچیان انسان در انتظار محاکمه

اعضای یک باند که در ازای دریافت پول‌های کلان مهاجران غیرقانونی افغانستانی را به ایران و ترکیه قاچاق می‌کردند، بزودی در دادگاه کیفری محاکمه می‌شوند.

به گزارش ایران، مدتی قبل مردی افغانستانی به پلیس مراجعه کرد و از ربوده شدن برادرش خبر داد و گفت: برادرم وقتی متوجه شد شرایط کاری و درآمد من در تهران مناسب است، تصمیم گرفت او نیز به ایران بیاید. از آنجایی که برادرم می‌خواست غیر قانونی وارد ایران شود، از یک قاچاق‌بر خواست تا او را به تهران برساند.

او ادامه داد: آن طور که برادرم حفیظ می‌گفت، یک قاچاق‌بر مسئول عبور او از مرز و ورود به ایران بوده است. اما چند کیلومتری که از مرز فاصله گرفته‌اند، فرد دیگری مسئولیت او و چند مرد افغان دیگر را به عهده گرفته و آنها را به تهران رسانده است. اما مردی با من تماس گرفت و گفت باید ۱۰ میلیون تومان به او بدهم وگرنه برادرم را آزاد نمی‌کند.

با شکایت مرد افغان، تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. در تحقیقات اولیه آموزش‌های لازم به برادر حفیظ داده شد تا با قاچاقچیان انسان قرار بگذارد بدین ترتیب یکی از متهمان بازداشت شد. در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند که به غیر از حفیظ ۵ مرد دیگر نیز در دام مردان قاچاقچی هستند.

بدین ترتیب با هماهنگی‌های قضایی سه متهم افغان و پاکستانی که در کار قاچاق انسان بودند، بازداشت و ۶ مرد افغان که یکی از آنها حفیظ بود، آزاد شدند.

یکی از متهمان در بازجویی‌ها گفت: ما سه گروه هستیم. یک گروه خارج از مرزهای ایران و در افغانستان است. این گروه وظیفه‌اش شناسایی افرادی است که قصد مهاجرت غیرقانونی به ایران و ترکیه را دارند. با شناسایی این افراد، به شرط پرداخت ۱۰ میلیون تومان و بیشتر، مهاجران غیرقانونی را تا مرزهای ایران منتقل می‌کنند. بعد از عبور از مرزها، باند دوم که ما هستیم وارد عمل می‌شویم. ما مهاجران افغان را از مرزهای شرقی کشور به تهران، ارومیه و بعد مرز ترکیه می‌بریم. به محض رسیدن به تهران، مهاجران به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته می‌خواهند در تهران بمانند و در اینجا کار کنند اما دسته دوم خواهان مهاجرت به ترکیه هستند. آنهایی که پول ما را ندهند را حبس می‌کنیم و با خانواده‌شان تماس می‌گیریم و از آنها می‌خواهیم که پول قاچاق آنها را پرداخت کنند.

بعد از دریافت پول و تسویه حساب، آنها را آزاد می‌کنیم یا به مرز ترکیه می‌رسانیم. از آنجا به بعد هم گروه سوم وارد عمل می‌شوند و آنها را به شهرهای ترکیه منتقل می‌کنند.با اعتراف سه متهم افغان و پاکستانی پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

 

 

 

دستبرد به حساب پدربزرگ

پسر نوجوان برای خرید یک سگ خانگی ۳ میلیون تومان از حساب پدربزرگش برداشت.

به گزارش ایران، سرهنگ «داود معظمی گودرزی» رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در تشریح این خبر اظهار داشت: مردی ۶۶ساله ساکن شمال غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، ۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش بدون اینکه خریدی داشته باشد، برداشت شده است و درخواست بررسی و شکایت دارد.

کارشناسان پلیس فتا پس از انجام تحقیقات مقدماتی دریافتند که کسری مبلغ صرف خرید اینترنتی شده است و از طریق تلفن همراه شاکی این خرید انجام شده است.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی به دست آوردند که این خرید توسط نوه ۱۴ ساله شاکی انجام شده است، افزود: با دستگیری متهم وی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اظهار داشت، با مبلغ برداشت ‌شده از حساب پدربزرگش یک حیوان خانگی خریده است.

با اظهار ندامت متهم، پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme