حوادث / رضایت به پدر بعد از قتل مادر

رضایت به پدر بعد از قتل مادر

رسیدگی به پرونده مردی که همسرش را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده بود، در حالی برگزار شد که فرزندان مقتول از قصاص پدرشان صرفنظر کردند.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ با گزارش قتل زن جوانی در منطقه فرحزاد تهران آغاز شد. مأموران پس از حضور در محل جنایت و بررسی صحنه قتل متوجه شدند که مقتول به نام سوسن پس از درگیری با همسرش اصغر ۳۶ ساله با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. به این ترتیب اصغر به اتهام قتل عمد بازداشت شد اما وی تلاش کرد تا قتل را به گردن یکی از دخترانش بیندازد اما در بازجویی‌های بعدی اصغر به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: من سوسن را کشتم چون به من خیانت کرده بود.

دختر مقتول که بزرگ‌ترین فرزند خانواده است به مأموران گفت: من و مادرم رابطه نزدیکی داشتیم. برادرم که دو سال از من کوچک‌تر است کار می کرد، پدر و مادرم هم کار می‌کردند، با این حال نمی‌توانستیم خرجی زندگی مان را تأمین کنیم چون پدرم اعتیاد داشت.

من در خانه از خواهر و برادر کوچک‌ترم مراقبت می‌کردم. مدتی بود که مادر و پدرم درگیری شدیدی داشتند، پدرم فکر می‌کرد مادرم با مردی در ارتباط است. چون می‌گفت می‌خواهد از پدرم جدا شود اما پدرم قبول نمی‌کرد. آنقدر این مسأله مهم شده بود که پدرم مدام مادرم را چک می‌کرد و با هر شماره تلفنی که در گوشی مادرم می‌دید فوری تماس می‌گرفت تا ببیند با کسی در ارتباط است یا نه.

من دقیقاً نمی‌دانم چه اتفاقی بین آنها افتاده بود، اما مادرم خیلی تلاش می‌کرد از پدرم جدا شود. روز حادثه هم سر این موضوع با هم درگیر شدند، من سعی کردم آنها را جدا کنم. وقتی پدرم به آشپزخانه رفت من فکر کردم دعوا تمام شده است. مادرم دراز کشیده بود که پدرم با چاقو به او حمله کرد و او را زد، آنقدر سریع این‌کار را کرد که ما نتوانستیم واکنش نشان دهیم.

پس از تکمیل تحقیقات و اعترافات صریح متهم، پرونده او به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و متهم محاکمه شد. در این جلسه دادگاه دو فرزند بزرگ خانواده گفتند: ما از پدرمان شکایتی نداریم و گذشت می‌کنیم.

در ادامه متهم به جایگاه رفت و گفت: من همسرم را نکشتم و فقط او را زدم، ممکن است بعد از آنکه از خانه خارج شدم دختر بزرگم او را به قتل رسانده باشد. سوسن به من خیانت می‌کرد و من سر این موضوع با او درگیری داشتم.

اما دختر مقتول نسبت به قتل مادرش اعلام بی‌گناهی کرد و دیگر فرزندان مقتول که در خانه بودند هم شهادت دادند که پدرشان عامل قتل مادرشان بوده است.

براساس اطلاعاتی که دادسرا ارائه داد، مقتول زمانی که ۱۱ ساله بوده ازدواج کرده و با شوهرش به تهران آمده و در منطقه فرحزاد ساکن شده‌ است. این زوج ۶ فرزند داشتند.

این در حالی‌است که فرزندان کوچک مقتول نیز پس از قتل مادرشان به بهزیستی منتقل شده بودند. بعد از اینکه فرزندان بزرگ مقتول اعلام گذشت کردند، نماینده دادستان از سوی رئیس قوه قضائیه برای بچه‌های کوچک هم درخواست دیه کرد.

به این ترتیب جلسه دوم رسیدگی تشکیل شد. متهم این‌بار اتهام قتل را قبول کرد و گفت: اتهامم را قبول دارم، من زنم را کشتم و حالا هم پشیمانم و درخواست بخشش دارم.

با پایان جلسه دادگاه، قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.‌

 

 

کد خبر:۱۰۲۵۰۲۴
تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۹ – ۱۸:۰۷۳۱ December 2020

راز ناپدید شدن مکانیک جوان با دستگیری برادرزنش و اعتراف او به قتل، برملا شد.

به ‌گزارش ایران، اواخر آذر زن جوانی به‌همراه مادرش به پلیس رفت و از ناپدید شدن همسرش خبر داد. زن جوان گفت: از مدتی قبل با همسرم هومن اختلاف پیدا کرده و بیشتر اوقات با هم دعوا داشتیم. تا اینکه حدود ۲ هفته قبل همسرم در حالی که مشروب خورده بود به خانه آمد. حال خوبی نداشت و باهم دعوایمان شد. بعد هم به من گفت بهتر است مدتی از هم دور باشیم و بیشتر فکر کنیم. من هم قبول کردم و به خانه مادرم رفتم.

او ادامه داد: در این مدت چند باری با همسرم تماس گرفتم اما جواب نداد. با این تصور که نمی‌خواهد فعلاً با من صحبت کند، نگران نشدم. تا اینکه بعد از دو هفته به خانه برگشتم اما از همسرم خبری نبود. با او تماس گرفتم باز هم جواب نداد به خانواده‌اش زنگ زدم که آنها گفتند خبری از او ندارند. نگرانش هستم و نمی‌دانم چه اتفاقی برای او رخ داده است.

با شکایت زن جوان تحقیقات پلیسی برای یافتن مرد جوان آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که مقتول مکانیک بوده و از حدود دو هفته قبل به محل کارش نیز نرفته است.

در ادامه تحقیقات فرضیه‌های متعددی برای ناپدید شدن هومن مطرح شد تا اینکه مشخص شد زمانی که زن جوانی مدعی بود همسرش از او خواسته خانه را ترک کند، برادر زن هومن در آن اطراف دیده شده است.

با این احتمال که سروش، برادر زن هومن در این ماجرا دست داشته باشد به دستور بازپرس جنایی مرد جوان بازداشت شد.

وی ابتدا مدعی بود که از سرنوشت هومن بی‌اطلاع است اما زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل اعتراف کرد و گفت: آن شب با هومن درگیر شدم و با شالی که دور گردنش پیچیدم او را خفه کردم. بعد از آن جسد را داخل خودرو گذاشته و از خانه‌شان در غرب تهران، راهی سلطان آباد شده و جنازه را در آنجا دفن کردم.

با اعتراف مرد جوان، تیمی ازکارآگاهان اداره آگاهی به‌همراه متهم راهی محلی شدند که او مدعی بود جسد را دفن کرده است، تا جنازه هومن پیدا شود. تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه دارد و احتمال دست داشتن افراد دیگری در این جنایت نیز مطرح است.‌

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme