حوادث / زن همسایه؛ سارق طلای پیرزن

زن همسایه؛ سارق طلای پیرزن

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری زن جوانی خبر داد که طلا‌های پیر زن همسایه را سرقت کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی توضیح داد: بیست و سوم آبان ماه خبر وقوع یک فقره سرقت منزل به کلانتری ۱۳۶ فرجام مخابره شد و با حضور ماموران گشت کلانتری پرونده اولیه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی در تحقیقات اولیه اظهار کرد، بیست و سوم آبان ماه بعد از اینکه مادرم به محل نگهداری طلا‌های خود رفت متوجه شد همه‌ی طلا‌ها به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرقت شده است و از ساعت وقوع دقیق سرقت اطلاعی نداریم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: در گام اول پی جویی کشف جرم کارآگاهان عازم محل وقوع سرقت شده و پس از بررسی صحنه جرم و بازدید محل نگهداری طلا‌ها به این نتیجه می‌رسند سرقت داخلی بوده و قطع به یقین از سوی فردی آشنا صورت گرفته است.

این مقام انتظامی گفت: شاکی و مادر وی به این پایگاه دعوت و تحقیقات تکمیلی در خصوص افرادی که به منزل مادر شاکی رفت آمد دارند بررسی و مشخص شد، طبقه فوقانی یک زوج جوان ساکن می‌باشند و بعضی از اوقات خانم همسایه برای کمک و نظافت به مادر شاکی در محل سرقت تردد داشته و بعد از سرقت نیز اظهار نظر‌ها و رفتار‌های مشکوکی داشته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با دستور قضائی زن جوان همسایه در مخفیگاهش دستگیر شد، ابراز داشت: در بررسی‌های بیشتر مقدار ۴۳ گرم از طلا‌های مسروقه که به صورت ماهرانه‌ای توسط متهمه در پشت بام داخل کولر جاساز شده بود کشف و متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی معترف شد، تنها ۴۳ گرم طلا سرقت کرده و بعد از سرقت طلا‌های شاکی را به یک دست فروش در محدوده سبزه میدان داده و با طلا‌های کشف شده تعویض نموده است و ادعای شاکی مبنی بر اینکه طلا بیش از ۱۰۰ گرم بوده کذب است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه متهم در ادامه تحقیقات تکمیلی به سرقت ۶۵ گرم سایر طلا‌ها نیز معترف شد، گفت: طلا‌ها را پس از سرقت به یکی از آشنایان خود به اسم سیامک که کارگاه طلا سازی دارد برده و ۴۳ گرم از آن را تعویض و مابقی که چیزی در حدود ۶۵ گرم بوده را به او فروخته است.

وی در پایان تصریح کرد: دستور جلب سیامک نیز صادر و در نهایت مابقی طلا‌ها نیز از ید سیامک کشف و به شاکی مسترد شد و زن همسایه با صدور قرار تامین مناسب برای تحمل کیفر روانه زندان شد.

 

 

 

 

شرایط حذف نام همسر سابق از شناسنامه

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره امکان حذف نام همسر سابق از شناسنامه توضیحاتی داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون نفر کارت ملی هوشمند ندارد، اظهار کرد: با همکاری دفاتر پیشخوان و پست در سراسر کشور در حال حاضر نزدیک به ۶۰ میلیون نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند خود را انجام داده‌اند و این جمعیت در برخورداری از خدمات هیچ مشکلی ندارند.

وی افزود: جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند، افراد بالای ۱۵ سال هستند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه ۴۹ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند، گفت: ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند و حدود ۳ میلیون نفر تاکنون برای کارت ملی هوشمند هیچ اقدامی نکرده‌اند.

ابوترابی با بیان اینکه تا امروز ۳ میلیون کارت ملی هوشمند تولید داخل صادر شده است، تصریح کرد: در دنیا چهار کشور هستند که تراشه کارت ملی را تولید می‌کنند و سایر کشور‌ها از این چند کشور، تراشه‌های مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

او افزود: چاپخانه دولتی متولی تأمین بدنه کارت ملی هوشمند است و ما متولی صدور کارت هستیم، اگر بدنه کارت تأمین شود، ظرف کمتر از ۵ ماه تمامی کارت‌های ملی‌ هوشمند باقی مانده صادر می‌شوند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سوال که آیا امکان حذف نام همسر سابق از شناسنامه وجود دارد؟، تصریح کرد: اگر کسی که از همسرش جدا شده است، در هنگام طلاق دوشیزه باشد، نام همسر سابق او از شناسنامه حذف می‌شود، همچنین اگر فردی بعد از طلاق، مجدد ازدواج کند نیز می‌تواند نام همسر سابق خود را پس از ثبت ازدواج جدید پاک کند، در واقع یک ساعت پس از ازدواج مجدد، نام همسر سابق از شناسنامه حذف می‌شود.

ابوترابی درباره اینکه چرا عکس‌ کارت ملی هوشمند نامناسب است، گفت: عکس‌ کارت ملی هوشمند به صورت زنده، چون بر روی کارت سیاه و سفید است، این گونه به نظر می‌رسد، وگرنه در پایگاه‌های ما عکس‌ها به صورت رنگی هستند.

او درباره اینکه آیا پروژه کارت ملی هوشمند شکست خورده است؟، بیان کرد: اگر در پروژه‌ای که ۶۲ میلیون نفر واجد شرایط دارد، ۵۰ میلیون کارت صادر شود، واقعا شکست خورده است؟ امروزه در برخی از سازمان‌ها و بانک‌ها از کارت ملی هوشمند بهره برداری شده است.

ابوترابی با اشاره به تأمین ماهانه یک میلیون کارت ملی از سوی چاپخانه دولتی، گفت: ما ظرفیت صدور دو و نیم میلیون کارت ملی هوشمند را در ماه داریم، این کارت کلید ورود به دولت الکترونیک است و توسط آن با عوامل فیزیکی اثر انگشت و پین کد، تشخیص هویت انجام می‌شود.

 

 

 

رهایی از قصاص بعد از قتل همسر سوم

مردی که در جریان یک اختلاف خانوادگی همسر سومش را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده بود پس از ۱۱ سال از وقوع جنایت موفق شد از اولیای دم رضایت بگیرد و صبح روز گذشته به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش ایران، وقوع این جنایت از سوی زن جوانی به پلیس اعلام شد. وقتی تیم جنایی به محل حادثه رفت با جسد زن جوانی مواجه شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بود. مریم که موضوع را به پلیس خبر داده بود خود را خواهر شوهر مقتول معرفی کرد و در تشریح ماجرا به مأموران گفت: برای دیدن برادرم و همسرش به خانه آنها رفتم اما هرچه زنگ خانه‌شان را زدم و با آنها تماس گرفتم پاسخم را ندادند و همین موضوع باعث شد تا نگران‌شان شوم. تقریباً نیم ساعتی پشت در ماندم تا اینکه برادرم در را باز کرد و با حالتی آشفته گفت که زنش مهرانگیز را کشته است. در ابتدا حرف‌هایش را باور نکردم اما وقتی وارد خانه شدم داخل حمام با جسد غرق در خون مهرانگیز مواجه شدم و با پلیس تماس گرفتم. بدین ترتیب بلافاصله متهم به‌نام مهران بازداشت شد.

وی در همان ابتدا اتهام قتل را پذیرفت و گفت: من به تازگی با مهرانگیز ازدواج کرده بودم. او همسر سومم بود سر موضوعی با هم جروبحث کردیم. وقتی وارد حمام شد دنبالش رفتم تا با او صحبت کنم اما به من فحاشی کرد و از فرط عصبانیت او را با چاقو زدم.

پس از اعترافات صریح متهم کیفرخواست علیه او به اتهام قتل عمدی صادر و پرونده به شعبه ۱۱۳ وقت فرستاده شد.

در آن جلسه مهران با پذیرش اتهامش مدعی شد قصدی برای قتل نداشته و عمدی در کارش نبوده است وی درباره علت درگیری اش با مهرانگیز گفت: من از همسر دومم یک دختر ۵ ساله داشتم. آن روز به دیدن دخترم رفته بودم که مهرانگیز پس از آنکه متوجه شد از کوره در رفت و به من فحاشی کرد. او می‌گفت من حق ندارم دخترم را ببینم و من در جوابش می‌گفتم که او دخترم است و نمی‌توانم او را کنار بگذارم. اما مهرانگیز عصبانی شد و به من و دخترم فحاشی کرد که خیلی عصبانی شدم و با کارد آشپزخانه به سراغش رفتم و چند ضربه به او زدم. من قصدم کشتنش نبود و فقط می‌خواستم زخمی‌اش کنم.

قضات از متهم پرسیدند: آیا می‌دانستی که همسرت باردار بود؟ متهم پاسخ داد: مهرانگیز درباره بارداری اش حرفی به من نزده بود و نمی‌دانستم.

با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند و رأی صادره در دیوان عالی کشور نیز مهر تأیید خورد. اما با گذشت ۱۱ سال از این ماجرا خانواده مقتول برای اجرای حکم حاضر نمی‌شدند تا اینکه مهران موفق شد از خانواده همسرش رضایت بگیرد و صبح دیروز به لحاظ جنبه عمومی جرم دوباره محاکمه شد.

متهم در این جلسه گفت: من قبل از ازدواج با مهرانگیز دوبار ازدواج کرده بودم اما هردو ازدواجم ناموفق بود. بعد از مدتی عاشق مهرانگیز شدم و با او ازدواج کردم. اوایل زندگی‌مان خیلی خوب بود و داشتم طعم خوشبختی را می‌چشیدم که یک جروبحث منجر به قتل او شد.

او درباره اینکه چطور موفق به جلب رضایت از اولیای دم شده، گفت: پدر و مادر مهرانگیز اصرار داشتند که من قصاص شوم. اما تلاش‌های پدر و مادرم نتیجه داد و آنها پذیرفتند با گرفتن مبلغی رضایت بدهند. زمان حادثه من ۳۵ سالم بود و حالا ۴۶ ساله‌ام و به میانسالی رسیدم. ۱۱ سال است که دخترم را ندیده ام و در این مدت به لحاظ روحی خیلی آسیب دیدم و درخواست دارم با توجه به مدت زمانی که در زندان بودم و خسارتی که بر خانواده‌ام تحمیل شد، قضات در مجازاتم تخفیف قائل شوند.پس از اظهارات متهم قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

 

 

 

 

همسرکشی با فانوس

مرد جوان که مدعی بود همسرش به طرز مرموزی ناپدید شده، پس از ۳ ماه به قتل همسرش و مخفی کردن جسد اعتراف کرد.

به گزارش ایران، گزارش ناپدید شدن زن جوان، در آخرین روزهای تابستان به پلیس اعلام شد. کیوان، همسر زن جوان که این موضوع را به پلیس گزارش کرده بود در تحقیقات گفت: ساکن روستایی در اطراف امامزاده داوود هستیم، دیشب با همسرم به باغمان که در اطراف روستا است رفتیم تا میوه‌های باغ را بچینیم و درخت‌ها را آب بدهیم. بین راه با همسرم دعوایم شد و او قهر کرد. آن شب من برای آبیاری رفتم و زمانی که برگشتم از همسرم فرنگیس خبری نبود. کیف و وسایل همسرم داخل اتاقک باغ بود ولی از خودش خبری نبود. با خودم گفتم احتمالاً باز قهر کرده و به خانه رفته است. شب همان‌جا ماندم و صبح به خانه برگشتم.

او ادامه داد: صبح که به خانه برگشتم شیشه‌های خانه و خودروی دامادمان شکسته بود و احتمال دادم همسرم این کار را انجام داده باشد. چرا که همسرم از زمانی که پسرمان فوت کرد دچار افسردگی شد. ما یک پسر ۱۴ ساله داشتیم که ۱۳۰ کیلو وزن داشت. دو سال قبل به خاطر همین اضافه وزن پسرم فوت کرد. مرگ پسرم ضربه روحی سنگینی به همسرم زد و همین مسأله باعث بیماری روحی او شد و تحت درمان قرار گرفت اما متوجه شدم دو ماهی بود که داروهایش را مصرف نمی‌کرد. به تازگی نیز متوجه شده‌ام که او ۲۰۰ گرم طلا به دامادمان قرض داده است که از دامادمان چند روز قبل شکایت کردم.

با شکایت مرد جوان تحقیقات برای یافتن فرنگیس آغاز شد اما سرنخ‌هایی در بررسی‌ها به‌دست آمد که نشان می‌داد او در ناپدید شدن همسرش نقش دارد. بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، بازداشت شد.

در حالی که کیوان همچنان منکر جنایت بود، زمانی که با مدارک پلیسی و قضایی مواجه شد به ناچار به قتل همسرش اعتراف کرد. او مدعی شد که جسد همسرش را در یک گودال در نزدیکی باغ انداخته است.

با اعتراف مرد جوان، بازپرس احسان زمانی دستور اعزام تیم جنایی به محل برای کشف جسد فرنگیس را صادر کرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme