گفته می شود

گفته می شود همزمان با این که محاصره قطر از سوی چهار کشور عربی عربستان، مصر، بحرین و امارات وارد چهارمین سال متوالی شده است، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در جریان گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی لوموند، ضمن تأکید بر آمادگی مشروط برای حل بحران در روابط با چهار کشور حاشیه خلیج فارس، شورای همکاری خلیج فارس را «فلج» توصیف کرد.

 

 

 

گفته می شود شبکه الجزیره به نقل از منابع طالبان از دیدار ملا برادر  معاون سیاسی و مذاکره کننده ارشد طالبان با زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا و همچنین ژنرال میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در دوحه پایتخت قطر خبر داد.

 

گفته می شود فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است. اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل و انتقال آن نیز با پوشش‌هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی نیاز آذری و اکبر طبری وجود نداشته باشد؛ بلکه با واسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت نامه جعلی صورت گرفت، به طوری که اکبر طبری به جای همسر خود اثر انگشت زد. از دیگر مفسدان اقتصادی که از کشور گریخته، حسن نجفی است که در مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف لواسانات و همچنین با همراهی برخی از مدیران توانسته است زمین‌های ارزشمندی را وارد حوزه شهری کند که در نتیجه الحاق آن ساختمان‌ها و ویلا‌های چشم نواز با پول‌های نامشروع احداث می‌شود.

 

 

 

گفته می شود سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، نائب رئیس اول مجلس اعلام کرده اعتبارنامه حسین محمدصالحی، منتخب مردم چادگان، فریدن، فریدون شهر و بویین و میاندشت و همچنین منتخب مردم صومعه سرا در شعبه ۱۰ بررسی و تایید شد. بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاج گردون، منتخب گچساران ادامه دارد و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

 

 

 

گفته می شود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی پیامی خواستار تصمیم گیری صریح و انقلابی برای رفع ولنگاری فرهنگی و بی اهتمامی به امر فرهنگ و ترویج معارف دینی و فرهنگ متعالی اسلامی شد و همچنین متذکر شد در این میان آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی مربوط به حجاب، فضای مجازی و مانند این‌ها نیازمند تدوین قوانینی پایدار و راهگشاست.

 

 

گفته می شود رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفته، «پوری حسینی» رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی که رسانه‌ها لقب آقای حاشیه را به وی داده‌اند، در خارج از زندان بسر می‌برد. بر اساس شنیده‌ها «پوری حسینی» چند ماهی است در مرخصی به سر می‌برد و رسیدگی به اتهامات وی از مطالبات جدی مردم و فعالان اقتصادی است.مرداد سال گذشته بود که میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی پرحاشیه‌ترین رئیس تاریخ خصوصی‌سازی در کشور بازداشت و روانه زندان شد تا به اتهامات وی در زمینه واگذاری سهام و اموال شرکت‌های دولتی رسیدگی شود.

 

 

گفته می شود حسین الله‌کرم اعلام کرده در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رقابت اصلی میان یک نامزد اصولگرا و یک نامزد انقلابی خواهد بود. بنیاد باران از قانون عبور کرده، چرا که باید اغتشاشات را تقبیح کرده و از کارهای اشتباه گذشته نظیر ظلم به نظام و مردم در سال ۸۸ عذرخواهی می کرد؛ بنابراین، شانس داشتن هر گونه نامزد در سال ۱۴۰۰ را باید از جریان اصلاح طلب سلب کرد. گرچه اختلافات میان اصلاح طلبان اقتصادی و اصلاح طلبان سیاسی مطرح است، اما آن‌ها احتمالا روی معرفی دو یا سه نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توافق خواهند کرد که آقای ظریف هم می تواند در میان این نامزدها قرار گیرد.

 

 

گفته می شود حالا که تلخ‌ترین و بدترین قرارداد تاریخ فدراسیون با یکی از ناکام‌ترین مربیان فوتبال ایران موجب شدت گیری انتقادات علیه تاج و یارانش شده، دومین گام پس از ماجرای برکناری کی روش، تطهیر چهره رئیس سابق در ماجرای انتخاب جانشین کی روش و انداختن توپ به زمین وزیر ورزش است، وزیری که نمی خواهد نقشش را بپذیرد

 

 

 

گفته می شود صادق زیباکلام مدعی شده  من هیچوقت نتوانسته‌ام بفهمم چرا مسئولین ما با هرچه مخالفند آن را به ضد انقلاب، آمریکا، منافقین و سلطنت طلب‌ها نسبت می‌دهند؟ آخرین مورد، نسبت دادن تداوم قرنطینه کرونا به “ضد انقلاب” از سوی آقای روحانی است. در حالیکه عادی سازی یا برعکس تداوم قرنطینه، مناقشه‌ای در همه کشور‌ها بوده است. به اینصورت که معمولا مسئولین بهداشتی خیلی موافق عجله در عادی سازی نمی‌باشند، اما مسئولینی که عهده دار اقتصاد و کار و کسب مردم هستند بر عکس عجله دارند که شرایط را عادی سازند. این مناقشه با شدت و ضعف در بسیاری کشور‌های دیگر هم اتفاق افتاده. ایران، اما تنها کشوری هست که رئیس جمهور آن این مناقشه طبیعی را به ضد انقلاب و عوامل دشمن نسبت می‌دهند.

 

 

 

گفته می شود عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفته نمی‌شود که کسی را از حقوق اجتماعی و مدنی محروم کرد به خاطر اینکه ازدواج نکرده است. آقای دیگری هم گفته است در مجلس ختم روزانه قرآن صورت بگیرد، وای به حال ملت و مجلسی که می‌گوید در مجلس قرآن خوانده شود و ازدواج اجباری شود.

 

 

گفته می شود یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره کاندیداتوری همتی رئیس کنونی بانک مرکزی در صفحه توئیترخود اذعان کرد که «آقای عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نیست.» وی گفته که نه او و نه هیچ یک از اعضای هیئت دولت آقای روحانی «تمایلی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ندارند.»همزمان با این گفته مدرسی، سایت اقتصاد نیوز بدون این که از همتی یا شخصی دیگر اسم بیاورد، مدعی شد که «یکی از مقام‌های اقتصادی دولت حضورش در انتخابات ریاست جمهوری قطعی شده و ستاد‌های خود را در کشور فعال کرده است.

 

 

 

گفته می شود فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفته به قوه قضاییه تبریک می‌گویم که بدون تبعیض، قضایای مربوط به پرونده‌های فساد را رسیدگی و پیگیری می‌کند و در حوزه تبلیغات و شوآف باقی نمانده است.محمدعلی ابطحی، با بیان اینکه برگزاری دادگاه محاکمه معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه از جمله کار‌های بزرگی بود که اجرای آن کمتر تصور می‌شد، گفت: اینگونه تصور می‌شد که این دادگاه به دلیل اینکه جزئی از خود قوه قضاییه بوده است، در پیچ و خم تعارفات و ارتباطات قرار بگیرد و به طور کلی برگزار نشود.

 

 

 

گفته می شود عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ارسال اسناد جدیدی از تخلفات غلامرضا تاجگردون به شورای نگهبان توسط نمایندگان معترض به اعتبارنامه وی، گفته شورای نگهبان نه معصوم است و نه مقام غیر مسئول، بنابراین باید به سؤالات مردم درباره برخی تصمیمات شگفت‌آور خود توضیح دهد

 

 

رای پرونده شبنم نعمت زاده اجرا شد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تخریب ساخت و ساز غیرقانونی دختر وزیر سابق در لواسان خبر داد.حجت الاسلام درویشیان در جلسه مسئولان قضایی در خصوص رأی قطعی صادره از کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری برای تخریب سازه‎های غیر مجاز در منطقه لواسانات هم اعلام کرد که با پیگیری بازرسی استان، رأی مربوط به پرونده شبنم نعمت زاده، در ۱۵ خرداد ۹۹ اجرایی شده و اجرای رأی در خصوص یکی دیگر از منتسبان به مسئولان هم در حال پیگیری است.وی همچنین گفت که پیرو دستور رئیس قوه قضاییه در خصوص مطالبات کارگری و با پیگیری‎های سازمان متبوعش، شورای عالی کار مصوب کرد حق مسکن کارگران در سال ۹۹ از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان و حداقل دستمزد آنان نیز ۵ درصد افزایش یابد که نیازمند تأیید هیأت دولت است.درویشیان در خصوص پرستاران هم از صدور مجوز استخدام برای بیش از ۴ هزار نفر به عنوان سهمیه سال ۹۸ و بیش از ۲ هزار نفر هم برای سهمیه سال ۹۹ به‎منظور جبران کسری کادر پرستاری در کشور خبر داد که قرار است پس از تأمین اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه به کارگیری شوند.

 

 

نظر صوفی در مورد حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰

وزیر تعاون دولت اصلاحات مخالف این موضوع است که لاریجانی نماینده جریان اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ شود.علی صوفی وزیر تعاون دولت خاتمی در مورد حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی معتقد است آقای لاریجانی هیچ‌جا نگفته من اصلاح‌طلبم. آقای لاریجانی که اصلاح‌طلب نیست. اتفاقاً آقای لاریجانی، اصول‌گراتر از آقای روحانی است. آقای لاریجانی به‌عنوان اصول‌گرای معتدل پذیرفته شده است. اصلاح‌طلبان در انتخابات‌۹۸، هرگونه عدول از اصول اصلاح‌طلبی را نفی کردند. اصلاح‌طلبان در انتخابات سال‌های‌۹۲ و ۹۴ و ۹۶، از فضای هراس مردم از تکرار دولت احمدی‌نژاد یا شبه احمدی‌نژاد و تکرار مجالس هفتم، هشتم و نهم، استفاده کردند و نامزد یا نامزد‌هایی را حتی از جریان اصول‌گرایی معرفی کردند که بتوانند نامزد‌های تندرو را کنار بزنند. این کار صورت گرفت، اما بازخورد منفی داشت. مردم به شدت از این دو نهاد [مجلس دهم و دولت‌های یازدهم و دوازدهم]ناراضی‌اند و این را از چشم اصلاح‌طلبان هم می‌بینند، چون اصلاح‌طلبان به آن‌ها گفتند به این‌ها رأی بدهند…

 

 

 

نظر عضو مجلس خبرگان در مورد احیای قائم مقام رهبری

عضو مجلس خبرگان رهبری، می‌گوید که تعیین جایگاه قائم‌مقامی رهبری نه قانونی است و نه فقهی است.آیت الله هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری، می‌گوید که تعیین جایگاه قائم‌مقامی رهبری نه قانونی است و نه فقهی است و، چون در قانون اساسی نیست و خود امام خمینی هم این سمت را حذف کرده است، قابلیت احیا ندارد. او همچنین درباره‌ی شورای رهبری هم به همین موضوع اشاره کرده و می‌گوید که در بازنگری قانون اساسی -که پیشنهاد شورایی شدن رهبری داده شد- این پیشنهاد تصویب نشد و نهایتا در قانون اساسی این موضوع به رسمیت شناخته نشده است و «فعلا شورای رهبری خلاف قانون اساسی، غیرقابل طرح و آب در هاون کوفتن است».

 

 

 

درخواست نماینده مجلس از نهاد‌های امنیتی: ما را کنترل کنید، شنود کنید!

نماینده کازرون در مجلس و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی، گفته «از وزارت اطلاعات و سپاه می‌خواهم مرتبا بنده و نمایندگان را کنترل و مکالمات‌مان را هم شنود کنند.فریدون عباسی، نماینده کازرون در مجلس و رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی در این باره گفت در این رابطه حاضرم به این نهاد‌ها امضا دهم.این نماینده مجلس افزوده این کنترل استقلال او را نمی‌گیرد، چون او مستقل‌بودن‌اش را نشان داده و گفته: «همه کار‌های یک نماینده باید مشخص باشد. اگر نماینده برای ملاقات با کسی می‌رود باید روشن باشد که چرا چنین می‌کند.اگر دامی برای نماینده پهن شده، حتما باید از سوی نهاد‌های امنیتی به او هشدار داده شود. باید اطلاع دهند نه این‌که بروند و در کار او دخالت کنند.»

 

 

 

 

 

 

 

احمدی نژاد کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

فعال سیاسی نزدیک به محمود احمدی نژاد با بیان اینکه مردم باید بر سرنوشت خویش، انتخاب و عزل همه مسئولان، قوانین موضوعه کشور و قانون اساسی حاکم باشند، تأکید کرد: اگر بنا بر ردصلاحیت احمدی‌نژاد باشد، او نامزد ۱۴۰۰ نمی‌شود.بهمن شریف زاده درباره نامزدی محمود احمدی نژاد یا حمایت او از یکی از نزدیکانش برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به نامه نیوز گفت: می‌تواند حالت سوم باشد یعنی اصلا وارد نشود. اگر بنا بر ردصلاحیت باشد، اصلا ورودی صورت نخواهد گرفت.وی افزود: اصلا نگاه بهار، نگاه حاکمیتی نیست لذا با حاکمیتی شدن همه مسائل سازگاری ندارد. ما نظام جمهوری اسلامی را به عنوان یک نظام دموکراتیک و مردمسالار خواهانیم.فعال سیاسی نزدیک به محمود احمدی نژاد با بیان اینکه مردم باید بر سرنوشت خویش، انتخاب و عزل همه مسئولان، قوانین موضوعه کشور و قانون اساسی حاکم باشند، تأکید کرد: این‌ها اموری است که تفکر بهار خواهان آنهاست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme