حوادث / کلاهبرداری میلیاردی با ادعای تهیه ویزای کشور اروپایی

کلاهبرداری میلیاردی با ادعای تهیه ویزای کشور اروپایی

پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که این فرد با ادعای تهیه ویزای کشور اروپایی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده پلیس آگاهی پایتخت گفت: اوایل دی ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هفتم ارجاع شد.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی برای اخذ ویزا به دفاتر آژانس مسافرت هوایی مراجعه می‌کند و در آن جا با شخصی که خود را “رامتین” معرفی می‌کرد آشنا می‌شود و قرار می‌شود ویزای ۲ کشور از کشور‌های اروپایی را برای وی و خانواده اش در ازای مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال تهیه کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش گفت، زمانی که ویزا را تحویل گرفتم در فرودگاه کشور‌های اروپایی با اعلام پلیس، مشخص شد که ویزا جعلی بوده و ما را دستگیر کردند و با سیر مراحل قانونی آزاد شدیم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت ابراز کرد: کارآگاهان پس از بررسی پرونده با انجام اقدامات پلیسی هویت واقعی مرد کلاهبردار را به نام “بیژن ۳۵ ساله” شناسایی کردند که به محض مشاهده تصویر وی به شاکی، وی اعلام داشت همین شخص از من پول گرفته است.

سرهنگ علیزاده تصریح کرد: در گام بعدی، کارآگاهان مخفیگاه بیژن را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی متهم در بیستم اردیبهشت ماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه هفتم انتقال یافت.

این مقام پلیسی اضافه کرد: بیژن ضمن قبولی کلاهبرداری از شاکی در اعترافاتش گفت، من با پرسه زنی در اطرف آژانس‌های مسافرتی سوژه‌ای خود را انتخاب می‌کنم و با انجام اقدامات متقلبانه و با تهیه ویزای جعلی مبالغ سنگینی را از آنان کلاهبرداری می‌کردم.

سرهنگ علیزاده با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ مال باخته شناسایی شده است و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، اضافه کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم قرار دارد.

 

 

 

خودکشی زن جوان به خاطر کرونا

زن جوان به خاطر ترس از ابتلا به ویروس کرونا خود را از خانه‌اش در طبقه ششم به پایین انداخت و جان باخت.

                          خودکشی زن جوان به خاطر کرونا                     مأموران کلانتری ۱۵۸ کیانشهر ساعت ۳:۳۴ عصر جمعه سقوط مرگبار زن جوانی را به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند.

به دنبال اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد. در بررسی‌های اولیه مشخص شد زن جوان از طبقه ششم ساختمان محل سکونتش خود را به پایین انداخته است.

به نوشته ایران، در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که نسترن از زمان شیوع ویروس کرونا خانه را ترک نکرده و ۳ ماه داخل خانه خود را حبس کرده بود. اما نگرانی و ترس زن ۳۵ ساله از ابتلا به کرونا به حدی بود که با وجود آنکه هیچ مشکل روحی و روانی نداشت، قرص آرامبخش مصرف می‌کرد.

تا اینکه با وخامت حال روحی نسترن، همسر او به ناچار به سراغ خانواده وی رفت و از آن‌ها کمک خواست. روز حادثه خانواده نسترن به خانه او می‌آیند تا با دخترشان صحبت کنند تا شاید ترس او کمتر شود، اما صحبت‌های آن‌ها نیز بی‌نتیجه می‌ماند و زمانی که آن‌ها داخل پذیرایی نشسته اند نسترن به اتاق خواب می‌رود و خود را از طبقه ششم به پایین می‌اندازد.

تحقیقات در این رابطه به دستور بازپرس واحدی از شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد.

 

 

 

 

زن جوان که با مراجعه به پلیس مدعی بود مرتکب قتل شده است ۱۲ ساعت پس‌از بازداشت منکر جنایت شد و گفت که به‌خاطر تنبیه همسرش چنین موضوعی را بیان کرده است.

به ‌گزارش ایران، شامگاه سه‌شنبه گذشته زن جوانی به کلانتری ۱۵۷ مسعودیه رفت و گفت: من چند سال قبل مرتکب قتل شده‌ام و حالا به‌خاطر عذاب وجدان تصمیم گرفته‌ام که راز این جنایت را برملا کنم.

موضوع این ادعا بلافاصله به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران زن ۳۵ ساله بازداشت شد. سمیرا در تحقیقات اولیه مدعی شد که سه سال قبل، مردی افغانستانی را با ضربات چاقو به قتل رسانده و جسدش را داخل کانال آبی در اطراف ورامین انداخته است. با این ادعا، زن جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد.

همچنین بازپرس جنایی دستور تحقیقات از همسر سمیرا را صادر کرد. مرد جوان در تحقیقات گفت: من همسر دوم سمیرا هستم و سه سال قبل هنوز با او ازدواج نکرده بودم. اما فکر نمی کنم اهل خشونت باشد. البته ما باهم مشکل داریم و بارها او از دستم عصبانی شده اما مطمئنم که دست به قتل نزده است.

انکار قتل

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، هنوز ۱۲ ساعت از دستگیری سمیرا نگذشته بود که او ادعای بیگناهی کرد و مدعی شد که به‌خاطر تنبیه همسرش چنین ادعایی را مطرح کرده است.

با این حال بازپرس مرادی دستور تحقیقات در رابطه با بررسی اظهارات متناقض زن جوان را صادر کرد.

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme