حوادث

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: در کشور براساس اطلاعات موجود ۲۰۰ هزار سارق داریم.

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه همایش تخصصی معاونین و رؤسای اداره‌های مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به این مطلب که جغرافیای سرقت بسیار مهم است، اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها در ۱۰ استان و مرکز استان انجام می‌شود؛ که اگر تمرکز شود، می‌توان موفقیت بیشتری کسب شود.

وی با اشاره به وجود حدود ۲۰۰ هزار سارق در کشور گفت: بیش از ۶۵ درصد از سرقت‌ها توسط سارقین حرفه‌ای انجام می‌شود که با تمرکز بر این افراد می‌توان سرقت را کاهش داد.

سلیمانی با بیان اینکه کشفیات خودرو بیشترین آمار پلیس است، گفت: ۹۷ درصد از خودرو‌های سرقتی کشف می‌شود که ۸۵ درصد از آن‌ها در ماه اول کشف می‌شود.

کد خبر:۸۷۰۱۶۰
تاریخ انتشار:۲۵ دی ۱۳۹۷ – ۲۳:۰۳۱۵ January 2019

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود حدود ۴٩ هزار کودک بدون شناسنامه در کشور خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، احمد میدری در نخستین کنگره کودکی، توسعه و سیاستگذاری اجتماعی که انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار کرد با بیان اینکه برای کاهش مشکلات کودکان بدون شناسنامه به دنبال انتقال تابعیت از مادر به کودک هستیم، گفت: یکی از بدترین انواع فقر، فقر حقوقی و هویتی است. به عبارت دیگر منظور کودکانی است که قانون آنان را به رسمیت نمی شناسد.

وی با اشاره به اینکه نداشتن شناسنامه، کودک را از حقوق اولیه‌اش مانند حق درمان، تحصیل و … محروم می‌کند، اظهار کرد: ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی از جمله اصلیترین دلایلی است که برخی از کودکان فاقد شناسنامه هستند.

میدری در ادامه مساله زنان و کودکان را به هم پیوسته دانست و گفت: یکی از دلایل نداشتن شناسنامه در کودکان مشکل تابعیت است. در تلاش هستیم تا مشکل تابعیت از زن به کودک را برطرف کنیم و کودک بدون هویت و شناسنامه نداشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح قانون مدنی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۹ هزار و ۶۰ کودک فاقد شناسنامه هستند. همچنین به شکل پراکنده گفته شده حدود ۱۵۰ هزار تا یک میلیون کودک در کشورمان فاقد شناسنامه و اوراق هویتی هستند.

میدری با اشاره به طرح وزارت رفاه برای شناسایی این کودکان گفت: دریک طرح با تنظیم پرسشنامه‌هایی از مردم خواستیم تا در صورت نداشتن شناسنامه، این موضوع را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاع دهند. براین اساس ۴۹ هزار و ۶۰کودک در کشور بدون شناسنامه شناسایی شدند. همچنین در این خصوص پرسشنامه هایی را تنظیم کردیم و در استان های مختلف در میان زنانی که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده بودند، توزیع کردیم.

معاون رفاه وزارت رفاه با اشاره به اینکه بسیاری از این ازدواج‌ها پایدار بودند، توضیح داد: زنان ایرانی الزاما از روی فقر و ناچاری با مردان غیرایرانی ازدواج نمی‌کنند. در این تحقیق مشخص شد همسران عده ای از آنان تحصیلکرده هستند، زندگی خوبی دارند و در این بین عده‌ای نیز از سر فقر و اجبار تن به ازدواج با مرد غیرایرانی داده‌اند.

میدری با بیان اینکه تلاش‌های آنان برای انتقال تابعیت از مادر به کودک تا حدودی نتیجه داده است، اظهار کرد: آبان ماه امسال دولت انتقال تابعیت از مادر به کودک را پذیرفت. نیم دیگر مسیر نیز مربوط به زمانی است که این طرح در مجلس پذیرفته شود.

 

 

 

 

کد خبر:۸۷۰۲۱۵
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۷ – ۰۸:۴۱۱۶ January 2019

چند روز قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از کشف اسکلت یک انسان در خانه‌اش واقع در قزلحصار کرج خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه ایران، وی که بشدت وحشت زده شده بود به مأموران گفت: هنگام کندن چاه در خانه ناگهان متوجه استخوان‌های یک انسان شدم. خیلی زود مأموران گشت کلانتری در محل کشف استخوان‌ها حاضر شدند و دقایقی بعد نیز تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی درمحل حادثه حضور یافتند و درحالی‌که این فرضیه وجود داشت که این فرد به قتل رسیده باشد تکه‌های استخوان‌ها به پزشکی قانونی منتقل شد.

کارشناسان پزشکی قانونی پس از بررسی‌های دقیق و شکل ظاهری جمجمه این اسکلت و همچنین دندان‌های سالم و بدن پوسیدگی وی دریافتند انسانی گیاهخوار بوده و همچنین حفره‌های چشم این فرد به شکل چهارگوش بود بنابراین فرضیه‌ای که اسکلت کشف شده متعلق به دوره خام خواری یعنی ۵۰ هزار سال پیش باشد قوت گرفت. همچنین کارشناسان پزشکی قانونی براساس استخوان‌های تحتانی و لگن اسکلت دریافتند که این اسکلت مربوط به یک مرد است.

سرهنگ نادر بیگی رئیس پلیس آگاهی در پایان گفت: اسکلت کشف شده در اختیار پزشکی قانونی است ومقدمات لازم برای تحقیقات کارشناسان باستان شناسی فراهم شده است.

 

 

 

 

 

 

سرهنگ کاظمی از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت میلیونی از حساب طعمه‌هایش کرده است.

برداشت میلیونی با کپی کردن کارت‌های بانکیبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامیگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران اظهار کرد: چندی قبل مرد جوانی با حضور در این اداره پلیس از برداشت غیرمجاز میلیونی از حساب بانکی‌اش خبر داد و تیمی از ماموران پلیس فتا برای دستگیری عامل این برداشت غیرمجاز وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران در تحقیقات پی بردند این مرد در خیابان ۱۷ شهریور زندگی می‌کند و بدون اینکه کارت بانکی‌اش را در اختیار کسی قرار دهد از حسابش ۱۰ میلیون تومان برداشت شده است.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: ماموران پلیس متوجه شدند ۳ مرد دیگر بدون اینکه کارت بانکی و رمز کارت‌هایشان را در اختیار کسی قرار دهند نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان از حسابشان پول برداشت شده است.

وی افزود: با توجه به حساس بودن پرونده، تیم کارشناسی ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی پی بردند که پول‌ها به حساب مرد جوانی که مهدی نام دارد واریز شده و در ادامه مشخص شد او یکی از سارقان حرفه‌ای است.

رئیس پلیس فتا پایتخت اضافه کرد: ماموران پلیس با شناسایی مخفیگاه مهدی در میدان قزوین برای دستگیری وی وارد عمل شدند که در زمان دستگیری مهدی مشخص شد وی چندی قبل به خاطر سرقت دستگیر شده و به زندان منتقل شده است.

وی افزود: متهم در این مرحله به دستور مقام قضایی از زندان به پلیس فتا تهران منتقل شد و در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی با استفاده از دستگاه اسکیمر در یک مغازه سوپرمارکت اقدام به کپی کردن کارت‌های بانکی طعمه‌هایش کرده و سپس دست به برداشت میلیونی از حساب آن‌ها کرده است.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.

 

 

 

نقشه دو دختر جوان برای سرقت و اخاذی از خودروهای مدل بالا برملا شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۷۰۰ پرونده سرقت در این مرحله از طرح در دستور کار پلیس قرار گرفت، از کشف ۷۶۵۰ اموال مسروقه، ۱۶۵ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و انهدام ۱۹ باند سارقان خبر داد و گفت: صاحبان ۷۶ درصد از اموال مسروقه کشف شده، شناسایی شده و تلاش برای شناسایی دیگر مالباختگان نیز ادامه دارد. ارزش اموال مسروقه کشف شده در مرحله بیست و یک طرح رعد بالغ بر ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است. از مجموع ۵۰۰ نفر بازداشت شده در این طرح ۲۳۷ نفر سابقه‌دار هستند.

رئیس پلیس پایتخت همچنین به کشف ۲۹ سلاح جنگی، ۸۸ قبضه سلاح سرد و بازداشت ۱۹ نفر در این رابطه خبر داد.

دوستی برای سرقت

۱۹ سال دارد، کافه چی است. دیپلم ریاضی‌اش را که گرفت در یک کافه در شمال تهران مشغول به کار شد. با کمک پدرش خودروی سمند لیزینگی خرید و گاهی شب‌ها که از کافه بیرون می‌آمد تا راهی خانه شود در خیابان‌های شمال پایتخت دور دور می‌کرد و در این دور دور‌ها به دام دو دختر افتاد که او را به راه خلاف کشاندند.

با همدستانت چطور آشنا شدی؟

دو هفته پیش ساعت دو و نیم نیمه شب در حال دور دور در خیابان بودم که خودروی ۲۰۶ با دو سرنشین دختر با من کورس گذاشتند. بعد دوست شدیم و آن‌ها را به کافه‌ای که در آنجا کار می‌کردم، دعوت کردم. در همان مهمانی اول آن‌ها به من پیشنهاد سرقت دادند. طراح این سرقت‌ها «دنیا» بود و با اینکه سنش کمتر بود، اما ایده‌های خوبی داشت.

شگرد سرقت هایتان چه بود؟

گاهی اوقات «دنیا» به‌عنوان مسافر کنار خیابان به انتظار راننده‌هایی می‌ماند که خودرو‌هایی مدل بالا داشتند. گاهی اوقات هم در آگهی روزنامه‌ها به‌دنبال شرکت‌هایی می‌گشتیم که منشی می‌خواستند. دنیا به این شرکت‌ها مراجعه و سعی می‌کرد به نحوی توجه رئیس شرکت را به خودش جلب کند. بعد با طعمه‌هایش در کافه‌های بالای شهر قرار می‌گذاشت. چند روزی که از دوستی‌شان می‌گذشت، دنیا پیشنهاد می‌داد برای آشنایی بیشتر به خانه‌شان برود تا وضعیت مالی‌شان را ببیند و بهتر بتوانند با هم صحبت کنند. دنیا که وارد خانه می‌شد در را باز می‌گذاشت و ۱۰ دقیقه بعد من و نیلوفر- دوست دنیا- وارد خانه می‌شدیم. با تهدید از آن‌ها فیلم سیاه تهیه و آن‌ها را وادار می‌کردم که در فیلم‌ها اقرار کنند که دنیا را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند. بعد هم با همین فیلم از آن‌ها اخاذی می‌کردیم.

چه شد که دستگیر شدید؟ آخرین مورد از مالباخته ۶۰ میلیون تومان خواستیم. او یک میلیون تومان به ما پول داد و گفت: به جای باقی پول، وسایل خانه را برداریم. ما هم کلی فرش نفیس و دوربین و ال سی‌دی و غیره برداشتیم، اما قرار شد فردای آن روز برگردیم و با برگرداندن وسایل سرقتی ۶۰ میلیون تومان پول را دریافت کنیم. غافل از اینکه مالباخته به تهدید‌های ما توجه نکرده بود و موضوع را به مأموران کلانتری ۱۰۴ عباس آباد اطلاع داد. وقتی وارد خانه شدیم مأموران به ما دستبند زدند.

توقیف موتور یک میلیاردی

مأموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران در بحث برخورد با خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های سنگین موفق به کشف و توقیف موتورسیکلت سنگینی شدند که ارزش مالی آن حدود یک میلیارد تومان برآورد شده است. سرهنگ عباس مرادی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت در این باره گفت: حجم موتور این وسیله نقلیه cc ۱۸۰۰ و مجهز به ضبط، سیستم گرمایشی، سرمایشی، GPS و غیره است.

سرقت لوستر‌های خانه ثروتمندان

راننده خودرو‌های اینترنتی است. سابقه آدم ربایی دارد، اما می‌گوید تبرئه شدم. این بار به اتهام سرقت لوستر‌های خانه‌های ثروتمندان بازداشت شده است.

چرا لوستر سرقت می‌کردی؟

آن روز مسافری داشتم که به یکی از محله‌های شمال تهران می‌رفت. مسافرم را که رساندم از شانس بد خودروام خراب شد. درگیر تعمیر ماشین بودم به خودم که آمدم دیدم هوا تاریک شده، اما بالای سرم روشن است. سرم را که بالا گرفتم با لوستر گرانقیمتی مواجه شدم که سر در یک خانه ویلایی نصب شده بود. همان لحظه جرقه سرقت به ذهنم رسید.

با لوستر‌ها چه می‌کردی؟

کیلویی ۲۰ هزار تومان می‌فروختم.

سابقه داری؟

یک سال قبل، زن جوانی را به همراه بچه‌اش سوار ماشینم کردم. زن جوان از من خواست مقابل بانک نگه دارم و برای انجام کاری به داخل بانک رفت. بچه‌اش داخل ماشین بود. در همین هنگام پلیس راهنمایی و رانندگی از من خواست که حرکت کنم. من هم به ناچار حرکت کردم تا جریمه نشوم، اما تا خیابان را دور بزنم و به محل اولم برگردم زمانی طول کشید. زن جوان با این تصور که بچه‌اش را ربوده‌ام از من شکایت کرد. دستگیر شدم تا بی‌گناهی‌ام ثابت شود به زندان افتادم.

سرباز جوان، ناجی پیرمرد

در میان متهمانی که بازداشت شده بودند، مرد جوانی بود که قصد ربودن گوشی تلفن همراه پیرمردی را داشت که با حضور به موقع سرباز کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در این سرقت ناموفق مانده بود. سرباز جوان در رابطه با این اتفاق گفت: روز حادثه دو جوان موتورسوار را دیدم که قصد ربودن گوشی تلفن همراه پیرمردی را داشتند. پیرمرد مقاومت می‌کرد و آن‌ها با چاقو تهدیدش می‌کردند. ابتدا به مرکز با بی‌سیم اطلاع دادم و بعد از آن به کمک پیرمرد رفتم، اما موتورسواران با چاقو به من حمله کردند و از ناحیه پا و دست مجروح شدم. در همین هنگام گشت پلیس رسید و یکی از آن‌ها را دستگیر کرد. ۱۸ روز از خدمتم باقی مانده و بعد از آن هم به شهرم برمی‌گردم. متهم جوان نیز در این رابطه گفت: اعتیاد به موادمخدر دارم و دو هفته قبل از زندان آزاد شدم. برای تأمین هزینه مواد مخدرم بعد از آزادی از زندان دوباره سراغ گوشی قاپی رفتم. گوشی‌ها را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می‌فروختم و هزینه مواد مخدر می‌کردم. قبلاً هم به همین اتهام بازداشت شده بودم و با وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شده‌ام.

 

 

 

 

 

 

سرهنگ مرادی از شناسایی و توقیف یک دستگاه موتورسیکلت سنگین به ارزش مالی یک میلیارد تومان در شمال پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عباس مرادی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت در حاشیه بیست و یکمین مرحله از طرح رعد از شناسایی و توقیف یک دستگاه موتورسیکلت خبر داد.

مرادی با بیان اینکه مأموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران در برخورد با تردد موتورسیکلت‌های سنگین و پر سر و صدا در سطح شهر موفق به کشف و توقیف یک دستگاه موتورسیکلت سنگین شدند، اظهار کرد:ارزش مالی این موتورسیکلت حدود یک میلیارد تومان برآورد شده است.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت افزود: حجم موتور، موتورسیکلت کشف شده ۱۸۰۰cc و مجهز به ضبط، سیستم گرمایشی، سرمایشی، GPS و … است.

مرادی با اشاره به اینکه این موتورسیکلت جزء کالاهای قاچاق محسوب می‌شود و مجوز تردد در سطح شهر را ندارد، خاطرنشان کرد: ماموران نیروی انتظامی با اخذ مجوز قضایی وارد منزل مالک این وسیله نقلیه شدند و آن را توقیف کردند.

توقیف موتورسیکلت یک میلیارد تومانی در شمال تهران+ تصاویر

توقیف موتورسیکلت یک میلیارد تومانی در شمال تهران+ تصاویر

توقیف موتورسیکلت یک میلیارد تومانی در شمال تهران+ تصاویر

توقیف موتورسیکلت یک میلیارد تومانی در شمال تهران+ تصاویر

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme