آخرین خبر :

حوادث

رئیس پلیس فتای تهران از دستگیری پسرجوانی خبر داد که با فیلمبرداری از دختر نوجوان، قصد اخاذی از او را داشت.

دوستی در فضای مجازی کار دست دختر نوجوان دادبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامیگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: چندی پیش با اعلام شکایت دختر ۱۷ ساله‌ای مبنی بر گرفتار شدن در دام جوانی شیطان صفت، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و در دست بررسی پلیس قرار گرفت.

دختر نوجوان (ناهید) در اظهاراتش به ماموران گفت: چندی پیش با پسر جوانی به نام دانیال در اینستاگرام آشنا شدم و هر روز با هم از طریق همین کانال اجتماعی در ارتباط بودیم تا اینکه او پس از جلب اعتماد من، پیشنهاد داد تا یکدیگر را ملاقات کنیم.

وی افزود: دانیال ابتدا خواست تا برای دیدنش به خانه‌شان بروم که نپذیرفتم، اما اصرار‌ها و چرب‌زبانی‌های پسر جوان باعث شد تا پیشنهادش را بپذیرم و به خانه دانیال بروم.

ناهید ادامه داد: پس از اینکه وارد خانه دانیال شدم همه چیز آرام به نظر می‌رسید، اما ناگهان پسر جوان شروع به کتک کاری من کرد و با تهدید نقشه شومش را به اجرا گذاشت. وقتی به خانه بازگشتم از ترس آبرویم به کسی حرفی نزدم تا اینکه پسر جوان یک فیلم از آن روز را برایم ارسال کرد و تهدید کرد اگر برایش پول تهیه نکنم، به انتشار فیلم در شبکه‌های مجازی اقدام خواهد کرد.

دختر نوجوان گفت: می‌ترسیدم به پلیس مراجعه کنم، چون دانیال مرا تهدید کرده بود اگر شکایت کنم فیلم را پخش می‌کند، به همین خاطر مجبور شدم النگوی طلایم را به قیمت ۷ میلیون تومان بفروشم و پولش را به دانیال دهم. چند روزی گذشت، اما پسر جوان دوباره با تهدید به انتشار فیلم از من خواست تا برایش پول تهیه کنم و می‌خواست که به این رابطه شیطانی ادامه دهم که دیگر راهی جز کمک از پلیس پیش روی خودم ندیدم.

دوستی در فضای مجازی کار دست دختر نوجوان داد

سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران تصریح کرد: ماموران پلیس فتای تهران با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه عملیات ردیابی پسر جوان را در دستور کار خود قرار دادند و خیلی زود مخفیگاه این جوان ۲۵ ساله را شناسایی کردند.

وی افزود: ماموران روز ۱۹ دی ماه در عملیاتی غافلگیرانه موفق شدند دانیال را در مخفیگاهش دستگیر کنند و پسر جوان در اعترافاتش گفت:  در زمان حضور ناهید در خانه، گوشی موبایل را برای اخاذی و تصویربرداری جاسازی کرده بودم و از همه اتفاقات فیلمبرداری کردم.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: پرونده جهت بررسی بیشتر در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

 

 

 

 

 

مردی که برای تهیه پول شیربها دست به جنایت زده بود، در دادگاه محاکمه شد.

قتل به‌خاطر شیربها/به گزارش  گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مرد افغانی که برای تهیه پول شیربها دست به جنایت زده بود هفته گذشته همراه با دختر مورد علاقه‌اش در دادگاه کیفری محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده از پنجم خرداد سال ۹۵ به‌دنبال آتش‌سوزی مهیب یک خودرو در کهریزک شروع شد.

راننده خودرو که به‌شدت سوخته بود به بیمارستان انتقال یافت، اما پس از چند روز جان باخت. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد آتش‌سوزی عمدی بوده و وی به قتل رسیده است. به‌دنبال مرگ غلام ۲۶ ساله تحقیقات کارآگاهان جنایی برای کشف این جنایت کلید خورد.

آن‌ها پس از ردیابی تماس‌های تلفنی مقتول دریافتند وی آخرین بار با فردی به نام محمد صحبت کرده است.

محمد برای بازجویی به اداره پلیس منتقل شد در حالی که او در نخستین بازجویی‌ها منکر اطلاع از جنایت بود، اما مدتی بعد لب به اعتراف گشود و راز قتل را برملا کرد.

او به کارآگاهان گفت: من به دختری به‌نام گلبهار علاقه داشتم و به خواستگاری‌اش رفتم، اما پدرش گفت: باید ۲۵ میلیون تومان شیربها بدهی من که چنین پولی نداشتم مستأصل شدم. نمی‌توانستم از گلبهار دست بکشم. او هم مرا دوست داشت به‌همین خاطر از من خواست هرطور شده این پول را تهیه کنم. بعد هم با نقشه‌ای که طراحی کردیم تصمیم گرفتیم مردی به‌نام غلام را طعمه قرار دهیم و از او اخاذی کنیم.

طبق این نقشه گلبهار خودش را خواهر من معرفی کرد. او با غلام دوست شد و کاری کرد که غلام عاشقش شود بعد هم گفت: برای ازدواج با او پدرش ۲۰ میلیون تومان شیربها می‌خواهد اگر این پول را بدهد پدرش راضی به ازدواج خواهد شد.

با این ترتیب پول را از غلام گرفت و به من داد. بعد هم ارتباطش را با غلام قطع کرد. اما مدتی بعد او تماس گرفت و وقتی دید که ازدواج به تأخیر افتاده می‌خواست با پدر گلبهار حرف بزند که ما مانع شدیم و او را به کهریزک کشاندیم در این نقشه فقط قرار بود خودروی غلام را آتش بزنیم برای همین هم با خودمان بنزین بردیم.

وقتی درگیری بین ما بالاگرفت بنزین را روی خودرو ریختم، اما مقداری از بنزین هم روی خود غلام ریخت. وقتی فندک را زدم خودرو و غلام با هم آتش گرفتند. من هم با گلبهار سوار بر موتور فرار کردیم. با اعتراف‌های این مرد جوان او به اتهام مباشرت در قتل و نامزدش به اتهام معاونت در قتل بازداشت شدند. سرانجام این زوج جوان هفته گذشته در دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستادند. محمد در شرح ماجرا اتهام قتل را پذیرفت.

اما گلبهار در زمینه همکاری‌اش با محمد گفت: من در قتل هیچ نقشی نداشتم محمد به زور مرا وادار کرد نقش خواهرش را بازی کنم و با غلام دوست شوم. او برای اینکه بتواند با من ازدواج کند باید ۲۵ میلیون تومان به‌عنوان شیربها به پدرم می‌داد، اما از آنجا که فقط پنج میلیون تومان داشت این نقشه را کشید تا بتواند ۲۰ میلیون بقیه را فراهم کند.

پس از پایان اظهارات دو متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

منبع: ایران

 

 

 

 

دو سارق جوانی که به قصد سرقت دلارهای پیرمردی ثروتمند، او را به قتل رسانده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چهارسال پیش بود که کارآگاهان دایره جنایی در جریان قتل پیرمردی در آپارتمانی در محدوده آریاشهر قرار گرفتند. آپارتمانی که جسد پیرمرد در آن کشف شده بود در یک مجتمع مسکونی که خالی از سکنه بود قرار داشت.

بررسی‌های اولیه کارشناسان پزشکی قانونی حاضر در محل حادثه حاکی از آن بود که پیرمرد با ضربات متعدد چاقو به ناحیه گردنش جان باخته است و عاملان این جنایت پس از به قتل رساندن پیرمرد گاوصندوق او را بازکرده دلارهایش را به سرقت بردند.

با انتقال جسد پیرمرد به پزشکی قانونی، کارآگاهان با دستور بازپرس وی‍ژه قتل مأموریت پیدا کردند تا هرچه سریع‌تر پرده از راز این جنایت بردارند. به همین خاطر تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز شد تا اینکه سرانجام با گذشت چهار سال از ماجرا کارآگاهان پلیس آگاهی وقتی تکه‌های پازل‌های به دست آمده را کنار همدیگر چیدند، به دو زن جوان رسیدند. دو زن جوانی که مدتی قبل به عنوان خدمتکار به خانه او رفت و آمد داشتند و پس از ماجرای قتل دیگر خبری از آن‌ها نبود.

تحقیقات در همین زمینه ادامه پیدا کرد تا اینکه با دستگیری دو زن جوان راز قتل پیرمرد برملا شد و آن‌ها اعتراف کردند، همراه با سه مرد دیگر نقشه سرقت و قتل پیرمرد را طراحی کرده بودند. سرانجام با اعترافات دو زن جوان و اطلاعاتی که آن‌ها در اختیار کارآگاهان قرار دادند، سه مرد جوان که هم دست آن‌ها بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

در جریان اعترافات سه هم دست زن جوان بود که مشخص شد عامل اصلی این جنایت حسین بود. یکی از سه مرد جوانی که چند روز قبل از اینکه دست به جنایت بزند به امید پیدا کردن کار روستایشان را به سمت تهران ترک کرده بود.

گفتگو با متهم

حالا چهارسال از آن روز می‌گذرد و حسین که عامل اصلی به قتل رساندن پیرمرد است، در حالی که دستبند پلیس روی دستش جا خوش کرده در حیاط اداره آگاهی ایستاده است. در ادامه گفت: وگوی خبرنگار میزان با حسین را می‌خوانید. او برایمان از ماجرای ورودش به ماجرای سرقت خونین می‌گوید.

چندسال داری؟

۳۵٫
برگردیم به چهارسال قبل و ماجرای آمدنت به تهران را توضیح بده؟

در روستا کارمان کشاورزی بود، اما سال به سال اوضاع بدتر می‌شد و ما بیکارتر. تا اینکه سرانجام تصمیم گرفتم برای پیدا کردن کار به تهران بیایم. ماجرا را به سعید گفتم. یکی از بچه‌های روستا. او هم مثل من در فکر آمدن به تهران بود. تصمیمان را گرفتیم و راهی تهران شدیم.

کاری سراغ داشتی؟

نه کاری سراغ داشتیم و نه جایی برای ماندن. دو شب در پارک خوابیدیم تا اینکه تصمیم گرفتم به احمد زنگ بزنم. او هم اهل روستایمان بود و چند سال پیش با زن و بچه راهی تهران شد. شنیده بودم اوضاع خوبی دارد. اتفاقا با هم رفاقتی صمیمی داشتیم. با احمد که تماس گرفتم من و سعید را دعوت کرد خانه اش. اما‌ای کاش هیچ وقت پایم را آنجا نمی‌گذاشتم.

چه طور؟

روز اول همه جا را برای پیدا کردن کار زیرپا گذاشتیم، روز دوم هم همین طور، اما موفق نشدیم کاری پیدا کنیم. همان شب دوباره با اصرار احمد به خانه‌اش رفتیم. شام که خوردیم احمد گفت: کار نان و آب داری برایمان سراغ دارم. بعد توضیح داد همسرش ثریا و دوستش که لیلا نام دارد مدتی قبل برای نظافت به خانه پیرمرد پولداری رفته‌اند. در این مدت کاملا اطمینان پیرمرد را جلب کرده‌اند و متوجه شده‌اند در خانه‌اش گاوصندوقی وجود دارد که همیشه داخل آن پر از دلار است. احمد و همسرش نقشه کشیده بودند که وقتی دوباره برای نظافت به خانه پیرمرد رفتند در را برای ما باز کنند، تا ما به داخل برویم گاوصندوق را خالی کنیم.

چرا به این راحتی قبول کردی در این سرقت شرکت کنی؟

واقعا نمی‌دانم، تا آن روز حتی یک ریال پول حرام هم به دست نیاورده بودم، اما از بیکاری و بی پولی خسته شده بودم. با خودم گفتم یک بار برای همیشه سرقت می‌کنم و با پولی که به دست می‌آورم زندگی راحتی را شروع می‌کنم.

از ماجرای سرقت بگو؟

شب حادثه وقتی ثریا و لیلا به خانه پیرمرد رفتند، ما داخل کوچه منتظر ماندیم. چند دقیقه بعد در را برای ما باز کردند. من و سعید و احمد باهم وارد مجتمع شدیم و یکسره به خانه پیرمرد رفتیم. به محض ورود به طرف پیرمرد حمله کردیم و دست و پایش را بستیم. برای اینکه او را بترسانم چاقویی که همراهم بود زیرگلویش گذاشتم. پیرمرد مدام فریاد می‌زد و کمک می‌خواست، چند بار به او گفتم کاری با تو نداریم فقط گاوصندوق را خالی کنیم و می‌رویم، اما او دست بردار نبود و مدام فریاد می‌زد. در یک لحظه عصبانی شدم و با همان چاقویی که در دستم بود چندضربه آرام به گردنش زدم تا او را بترسانم. پیرمرد بی هوش شد و ما هم گاوصندوق را خالی کردیم و پا به فرار گذاشتیم.

چقدر داخل گاوصندوق پول بود؟

۱۷۰۰ دلار.

با این پول چه کار کردی؟

هرکسی سهمش را برداشت و از همدیگر جدا شدیم. من چند روزی تهران بودم و دوباره برگشتم روستا. این آخرین باری بود که سعید و احمد و لیلا و ثریا را دیدم.

می‌دانستی که پیرمرد جان باخته؟

نه، در این چهارسال فکر می‌کردم او زنده است و این ماجرا هم فراموش شده.

با این همه پول که به دست آوردی چه کار کردی؟

این پول، چون پول زحمت کشی نبود برکت هم نداشت. بعد از این ماجرا معتاد شدم و همه این پول‌ها را خرج مواد کردم.

وقتی دستگیر شدی و درجریان قتل پیرمرد قرار گرفتی چه حسی داشتی؟

شوکه بودم، به همه چیز فکر می‌کردم به جزء اینکه پیرمرد مرده باشد.

متاهلی؟

نه.
حالا فکر می‌کنی چه آینده‌ای در انتظارت است؟

نمی‌دانم. من اشتباه کردم و حالا باید تاوان این اشتباه را پس دهم.

 

 

 

اقدام عجیب مادربزرگ خرافاتی که قصد خارج کردن جن از بدن نوه‌اش را داشت، برایش دردسرساز شد.

مادربزرگ جن گیربه گزارش  گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، زنی که به طرز وحشیانه‌ای قصد خارج کردن جن از بدن نوه ۹ ساله‌اش را داشت توسط پلیس السالوادور دستگیر شد.

وی مدعی بود که نوه‌اش توسط شیاطین تسخیر شده است. بنا به ادعای «نارسیسا اسکوبار» ۵۵ ساله پس از آنکه یک جادوگر محلی یک عروسک به نوه او داد کودک هر روز علائمی از دیوانگی را از خود نشان می‌داد.

این زن به همراه یک زن دیگر یک پتو روی سر دختر بچه قرار داده و با روشی خشن جن‌گیری را انجام دادند. یکی از این دو زن کتاب مقدس را روی صورت دختر نگه می‌دارد، زن دیگر تلاش می‌کند تا مانع تکان خوردن دست و پای دختر شود.

این در حالی است که دختر کوچولو فریاد می‌زند: «مرا رها کنید، دارم خفه میشم.» این دختر پس از آنکه والدین او برای داشتن زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت کردند با مادربزرگش در منطقه «سن میگوئل» السالوادور زندگی می‌کند.

 

 

 

 

شکارچی غیرمجاز در خوسف به دام افتاد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: مأموران یگان حفاظت شهرستان خوسف موفق به دستگیر یک نفر شکارچی غیرمجاز در مناطق تحت حفاظت  این شهرستان شدند.
مسعود مستقیم افزود:  لاشه یک قطعه سیه سینه،  یک قبضه سلاح شکاری و یک فشنگ نیز از این شکارچی کشف و ضبط شد.

 

۳۲۵ کیلو مواد مخدر در نهبندان کشف شد
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۳۲۵ کیلو تریاک در بازرسی از یک دستگاه سواری پراید در شهرستان نهبدان خبر داد.

 سردار «مجید شجاع» اظهار داشت: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و جابجایی مواد مخدر توسط چند دستگاه خودروی سواری موضوع به صورت ویژه توسط پلیس امنیت عمومی استان پیگیری شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته مأموران پلیس امنیت عمومی استان، ۲ دستگاه خودرو را در حوالی شهرستان نهبندان شناسایی کردند.

سردار شجاع افزود: با اعزام پنج تیم عملیاتی مبارزه با مواد مخدر از شهرستان نهبندان و پلیس امنیت عمومی استان، مأموران با هماهنگی مقام قضایی دو دستگاه خودروی پراید را در جاده زاهدان به نهبندان متوقف و بازرسی کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از یک دستگاه پراید ۱۳۲ مقدار ۳۲۵ کیلو تریاک کشف شد و سرنشینان پراید دیگر به اتهام اسکورت کردن خودروی حامل مواد مخدر دستگیر شدند.

سردار شجاع خاطرنشان کرد: مأموران در مجموع این عملیات ۳۲۵ کیلو تریاک کشف، ۲ دستگاه پراید توقیف و چهار متهم دستگیر کردند که متهمان با تشکیل پرونده و دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

 

 

 

 

انجام موفقیت آمیز نخستین جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان میلاد ۳ بیرجند+فیلم

برای نخستین بار در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میلاد ۳ تامین اجتماعی در بیرجند، عمل جراحی مغز و اعصاب توسط کاظم قائمی استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای خانمی ۲۷ ساله انجام شد.

انجام موفقیت آمیز نخستین جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان میلاد 3 بیرجند+فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،کاظم قائمی عصر امروز در حاشیه عمل جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میلاد ۳ در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: امروز برای نخستین بار عمل جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میلاد۳ شهرستان بیرجند انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه پس از استعفاء از سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فرصت بیشتری برای خدمت رسانی به بیماران در بیمارستان های تخصصی فراهم شده است و در این راستا روزهای پنجشنبه در بیمارستان میلاد۳ به بیماران خدمت رسانی می کنم.

استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از انجام عمل جراحی ستون فقرات در روزهای پنجشنبه عصر، در شیفت غیر اداری در بیمارستان میلاد۳ بیرجند خبر داد و بیان کرد: امید است به تدریج عمل جراحی مغز را نیز در این بیمارستان انجام دهیم.

وی با اشاره به نخستین عمل جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میلاد۳ اشاره کرد وگفت: بیماری که امروز در این بیمارستان عمل می شود خانمی ۲۷ ساله است که با دیسک کمر تحت عمل جراحی قرار می گیرد.

قائمی با بیان اینکه این بیمار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده به همین دلیل عمل جراحی به صورت رایگان انجام می شود خاطر نشان کرد: امید است این امر خبر خوبی برای بیمه شدگان به خصوص بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی باشد.

استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به ظرفیت های بیمارستان میلاد اظهار داشت: این بیمارستان امکانات بسیار خوبی  دارد و امید است سایر بیمه شدگان نیز از امکانات این بیمارستان استفاده کنند.

قائمی با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان های قاین، فردوس و طبس جراح اعصاب مستقر و فعال است یادآور شد: همچنین در این بیمارستان ها نیز عمل جراحی مغز و اعصاب انجام می شود.

وی همچنین بیمارستان رازی را به عنوان مهمترین سانتر تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه استان خراسان جنوبی عنوان کرد و افزود: بیمارستان رازی نیز امکانات کاملی دارد و اگر از بیمارستان های تهران بهتر نباشد کمتر نخواهد بود.

استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه برای انجام عمل جراحی مغز و اعصاب و عمل جراحی میکروسکوپی امکانات بیمارستان رازی در حد عالی است گفت: در ۳ماه اخیر در این بیمارستان حدود ۲۵ عمل تومور مغزی  با امکانات بسیار عالی انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکانات بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میلاد ۳ نیز بسیار خوب است اظهار داشت: به خصوص در بحث انجام عمل ستون فقرات هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

استاد جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه امید است عمل تومور مغزی نیز در این بیمارستان انجام شود بیان کرد: از ۲۰ مهرماه که بنده وارد گود عمل جراحی شده ام تاکنون حدود ۲۸ مورد تومور مغزی عمل کرده ام و این نشان می دهد عمل تومور مغزی در استان بسیار بالا است و در طول هر هفته ۲ تا ۳ عمل تومور مغزی انجام می شود.

قائمی خاطرنشان کرد: با توجه به اعتماد مردم استان و همچنین مردم استان های همجوار اعم از شهرهای زابل، زاهدان، قاین و گناباد درصد عمل جراحی تومور مغزی در استان بسیار زیاد است و این سبب شده است ما به عنوان مرکز ریفرال در شرق کشور شده ایم و امید است بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم باشیم و مردم از علم و تجربه ما استفاده کنند.

انتهای پیام/ ت

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme