آخرین خبر :

حوادث

مأموران پلیس وقتی برای دستگیری یک قاتل فراری وارد مخفیگاهش شدند تصور نمی‌کردند راز یک پرونده قتل دیگر نیز در این مخفیگاه فاش شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه ۱۶ آبان پارسال مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از وقوع جنایتی در بزرگراه آزادگان خبر دادند. به‌دنبال اعلام این خبر بلافاصله بازپرس جنایی به همراه تیم تحقیق راهی بزرگراه آزادگان، خروجی اتوبان خلیج فارس شدند. در نخستین بررسی‌ها مشخص شد که مردی ۳۲ ساله با شلیک گلوله به پهلوی راستش به قتل رسیده است. از آنجایی که پسر ۳ ساله مقتول و پسردایی او در زمان جنایت در محل حضور داشته و شاهد قتل مرد جوان بودند، کارآگاهان به تحقیق از آن‌ها پرداختند.

جنایت با شلیک سه تیر

پسردایی مقتول گفت: ساعت ۳ بعد از ظهر بود که با اشکان – مقتول- تماس گرفتم و از او خواستم به قهوه خانه برویم. لحظاتی بعد او به همراه پسر سه ساله‌اش آمد و با هم به قهوه خانه حوالی بزرگراه آزادگان رفتیم. در حال صحبت بودیم که تلفن اشکان زنگ خورد و بعد از مکالمه کوتاهی گفت: قرار دارم و باید برویم. به محل قرار رسیدیم و درحالی که من و پسر سه ساله‌اش داخل ماشین بودیم اشکان از ماشین پیاده شد و در کنار بزرگراه منتظر ماند. لحظاتی بعد یک خودروی ۲۰۷ در مقابل پسرعمه‌ام توقف کرد و سرنشین خودرو دو گلوله به سمت او شلیک کرد که به هدف نخورد و پسرعمه‌ام نیز با سنگ به شیشه خودرو زد و شیشه شکست. در نهایت راننده پژو ۲۰۷ از خودرو پیاده شد و با شلیک سه گلوله دیگر به سمت پسرعمه‌ام او را به قتل رساند و با عجله سوار خودرو شد و از محل گریخت. من قاتل را می‌شناسم او شهریار یکی از اقوام همسر مقتول بود. این درحالی بود که همسر مقتول نیز در تحقیقات گفت: چند سال قبل خانه خریدیم و برای خرید خانه مان مقداری پول کم آوردیم. برای همین از شهریار قرض گرفتیم، اما به خاطر شرایط مالی بدی که داشتیم نتوانستیم پول شهریار را به او برگردانیم. شهریار دنبال پولش بود و او حتی روزی که همسرم کشته شد با من تماس گرفت و تهدید کرد که اگر پول را به او ندهیم همسرم را به قتل خواهد رساند. من که از تهدید او ترسیده بودم با شوهرم تماس گرفتم که به او بگویم شهریار می‌خواهد او را بکشد، اما دیر شده بود.

با برملا شدن هویت عامل این جنایت تحقیقات به دستور بازپرس سجاد منافی آذر از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران برای دستگیری متهم فراری ادامه یافت. تا اینکه یک سال بعد کارآگاهان دریافتند شهریار پس از قتل اشکان به کرج رفته و از آنجا به شهرستان گرمسار متواری شده است.

با به دست آمدن این سرنخ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران راهی گرمسار شدند. زمانی که تیم جنایی وارد مخفیگاه شهریار شده و مرد جوان را دستگیر کردند، داخل خانه وی مرد دیگری به نام فرشاد حضور داشت که وی نیز دستگیر شد. پس از انتقال متهم و دوستش به اداره آگاهی شهریار به قتل اشکان اعتراف کرد. این در حالی بود که کارآگاهان در بررسی سوابق فرشاد راز جنایتی دیگر را نیز فاش کردند. آن‌ها دریافتند وی همان متهمی است که اسفند سال گذشته پسرعمویش را در مقابل قهوه خانه‌ای در بلوار ابراهیم آباد به قتل رسانده بود. فرشاد در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: من و پسرعمویم در زمینه خرید و فروش موادمخدر با هم همکاری داشتیم، اما به مشکل برخوردیم و درگیری‌ها ادامه داشت تا اینکه عصر روز جنایت بین ما دعوایی به وجود آمد. میثم داخل قهوه خانه نشسته بود که او را به بیرون قهوه خانه بردم و در پیاده‌رو خیابان با هم درگیر شدیم و با چند ضربه چاقو او را زدم و فرار کردم.

منبع: روزنامه ایران

 

 

 

 

سرهنگ کاظمی از دستگیری دو برادر خبر داد که با همدستی دو زن به بهانه کمک به انجمن حمایت از بیماران ام اس و مهاجرت، از مردم کلاهبرداری می‌کردند.

کلاهبرداری نیم میلیاردی به بهانه کمک به بیماران ام اسبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامیگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: چندی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس فتای تهران از ماجرای کلاهبرداری نیم میلیاردی زن جوانی تحت پوشش یک خیریه خبر داد.

زن جوان با حضور در پلیس فتا به ماموران گفت: چندی قبل در یک کانال تلگرامی که به نام انجمن حمایت از بیماران ام اس ثبت شده بود، عضو شدم و در این کانال با ۲ زن جوان که مرجان و سمیه نام داشتند، آشنا شدم.

وی افزود: مرجان پس از دوستی‌مان، درباره فعالیت انجمن‌شان درزمینه درمان تضمینی و حمایت از بیماران ام اس و رایگان بودن هزینه دارو و درمان در کشور صحبت کرد.

زن جوان ادامه داد: این دو زن تحت عنوان کمک برای گرفتن ویزا جهت مهاجرت زیرپایم نشستند و با چرب زبانی‌هایشان مرا وسوسه کردند تا هم برای کمک به انجمن حمایت از بیماران ام اس همراهی‌شان کنم  و هم برای مهاجرت از آن‌ها کمک بخواهم.

کلاهبرداری نیم میلیاردی به بهانه کمک به بیماران ام اس

شاکی در ادامه گفت: بعد از آن این دو زن من را به ۲ مرد جوان که با شماره تلفن آلمان و از طریق واتس‌آپ با من در تماس بودند، آشنا کردند و این افراد از من درخواست واریز ۵۰۰ میلیون تومان به حساب‌شان را داشتند تا کارهای مربوط به مهاجرت من را انجام دهند. من نیز پس از واریز پول درخواستی متوجه شدم که این یک کلاهبرداری بوده است.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: ماموران در گام نخست دریافتند که حساب بانکی ۲ مرد جوان که با یکدیگر برادر هستند، مربوط به کشور آلمان است و ۲ برادر نیز چندی قبل به ایران بازگشته‌اند که در ادامه توسط پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهمان به کلاهبرداری میلیونی خود به بهانه مهاجرت و حمایت از انجمن بیماران ام اس اعتراف کردند.

وی افزود: پرونده برای بررسی بیشتر به مراجع قانونی ارجاع داده شد.

 

 

 

پلیس آگاهى خراسان رضوى تصاویری از موتورسواران مظنون به قتل طلبه مشهدى را در اختیار رسانه‌هاى گروهى گذاشت.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد  ،  اطلاعیه ای که پلیس آگاهی خراسان رضوی منتشر کرده است شامل دو تصویر از یک موتور با ۳ سرنشین و دو فیلم کوتاه از موتورسواری دیگر است که مظنونان این حادثه هستند.
تصاویر موتورسواران مظنون به قتل طلبه مشهدى منتشر شد
شهروندان در صورت شناسایی افراد تحت تعقیب با پلیس ۱۱۰ یا تلفن ۰۹۳۷۰۰۹۹۵۷۱ تماس بگیرند.
گفتنی است: عصر پنج‌شنبه ۱۵ شهریور طلبه ۲۷ ساله سوار بر خودروى پیکان در کوچه باغ‌عنبر در حال حرکت بود که موتورسوارى به بهانه پرسیدن سوال او را متوقف کرد و کارد را در قفسه سینه این طلبه جوان فرود آورد. متاسفانه این طلبه پس از چند روز بستری بودن در بیمارستان جان سپرد.
تصاویر موتورسواران مظنون به قتل طلبه مشهدى منتشر شد
انتهای پیام //ج.ر

دو مرد جنایتکار که به خاطر اختلاف مالی شریک خود را کشته و جسدش را به آتش کشیده بودند، محاکمه شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به این پرونده از ۲۵ اردیبهشت سال ۹۵ به دنبال ناپدید شدن مرد جوانی به نام سردار در ورامین شروع شد. جسد سوخته‌ای در اطراف بیابان‌های ورامین کشف شد که با انجام آزمایش «دی ان ای» مشخص شد جسد متعلق به سردار است. در نخستین تحقیقات مشخص شد سردار با دو نفر به نام‌های ابوالفضل و امیرحسین اختلاف مالی داشته است.

این دو نفر بازداشت شده و اعتراف کردند که سردار را به قتل رساندند. آن‌ها مدعی شدند وی شریک کاریشان بوده، اما چون همیشه سود بیشتری از معاملات نصیبش می‌شد، به خاطر حسادت و کینه توزی او را کشته‌اند.

در نخستین جلسه رسیدگی باتوجه به این‌که متهمان به پرداخت دیه محکوم شده بودند این حکم از سوی قضات دیوان عالی رد شد.

پرونده بار دیگر در شعبه یازدهم روی میز قضات قرار گرفت. این دو متهم صبح دیروز در دادگاه به ریاست قاضی متین راسخ درحالی محاکمه شدند که همدیگر را متهم به قتل کردند.

پس از پایان اظهارات دو متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme