آخرین خبر :

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در گفت‌وگو با ایلنا: برخی فعالین اقتصادی به فساد عادت کرده‌اند/ فساد و عدم شفافیت فراتر از FATF و پروتکل‌های بین المللی است

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران اظهار داشت: مسئله فساد و عدم شفافیت فراتر از پروتکل‌های بین المللی است ما حتی در بسیاری از موارد که به پروتکل‌های بین المللی ربطی ندارد باز هم غیرشفاف هستیم.

سعید اسلامی بیدگلی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد فساد در اقتصاد کشور گفت: متاسفانه اقتصاد ایران در فضای غیرشفاف رشد کرده که نهادهای قدرت نقش بازری در‌ آن داشته‌اند و این خود منتج به ناکارایی سیستم و افزایش سوءاستفاده از آن شده است.

وی گفت: وقتی موضوعی طولانی شده و ادامه‌دار می‌شود تقریبا تمامی فعالین اقتصادی به آن عادت می‌کنند و لینک‌های فساد در کشور تشدید می‌شود.

بیدگلی اظهار داشت: این شرایط برندگان و بازندگان خاص خود را دارد و شاید خود ما هم در جاهایی متنفع می‌شویم، بنابراین گاها در برابر انسداد حلقه فساد مقاومت می‌کنیم.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران با اشاره به راهکارهای اولیه برای مبارزه با فساد گفت: خروج حاکمیت از کسب و کارها، ایجاد شفافیت، سفت گرفتن قانون، اصلاح ساختار قضایی راهکارهای ابتدایی برای کاهش فساد در کشور هستند.

اسلامی بیدگلی در پاسخ به این سوال که پیوستن به پروتکل‌های بین المللی مانند FATF تا چه اندازه در کاهش فساد در کشور موثر است؟ گفت: مسئله فساد و عدم شفافیت فراتر از پروتکل‌های بین المللی است ما حتی در بسیاری از موارد که به پروتکل‌های بین المللی ربطی ندارد باز هم غیرشفاف هستیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme