اخبار علمی/ضمادی طبیعی برای درمان فوری حمله آسم/ با این گیاه تهوع بارداری را کاهش دهید/ ۳ راهکار برای داشتن ابرو‌های پرپشت/ ۶ بیماری را با رازک درمان کنید

آشنایی با خواص خردل زرد

روغن خردل یکی از بهترین مواد برای تسکین فوری حمله‌ آسم است؛ روغن خردل از موادی ترکیب شده است که می‌تواند التهاب و عفونت را در بدن مهار کند، روغن دانه خردل زرد می‌تواند به باز کردن راه‌های هوایی کمک کند و عملکرد ریه‌ها را بهبود دهد و در نتیجه تنفس را آسان‌تر می‌کند؛ یک قاشق چایخوری روغن خردل را با کمی کافور گرم کنید و اجازه دهید خنک شود، سپس به آرامی آن را روی قفسه سینه و بالای کمر ماساژ دهید، این کار را روزی دو تا سه بار انجام دهید تا علائم آسم تسکین پیدا کند.

///

نکاتی ساده برای داشتن ابروهای پرپشت

داشتن ابروهای پرپشت خواسته بسیاری افراد است و می‌توانند با به کارگیری راه حل‌های موجود به خواسته خود برسند؛ یکی از بهترین کارها در پرپشت کردن ابروها استفاده از مرطوب کننده‌ها است، مصرف مرطوب کننده‌ها باعث می‌شود ابروها شاداب‌تر شوند؛ تا می‌توانید از برداشتن ابرو با موچین یا موم بپرهیزید، فراموش نکنید گاهی تا ۶ ماه باید صبر کنید تا ابروی برداشته‌ شده در بیاید و به اندازه مناسب برسد؛رژیم غذایی هم در رشد ابروها اهمیت دارد.

///

مصرف زنجبیل در بارداری چه فوایدی دارد؟

زنجبیل به عنوان یک ماده گیاهی است که در طب سنتی برای کاهش و مداوای تهوع و استفراغ استفاده می‌شود، همچنین این گیاه احساس تهوع و استفراغ را به ویژه در اول صبح از بین می‌برد؛ تحقیقات در زمینه مصرف زنجبیل در بارداری نشان دهنده آن است که مصرف روزانه ریشه گیاه زنجبیل یا پودر آن باعث کاهش میزان شدت تهوع می‌شود، همچنین بررسی‌ها نشان دادند که میزان رضایت از ریشه گیاه زنجبیل برای رفع تهوع بیشتر از پودر آن است.

///

خواص دارویی گیاه رازک چیست؟

رازک دارای مواد و عناصر گوناگون مؤثری است که در درمان بسیاری بیماری‌ها کاربرد فراوانی دارد؛ جالب است بدانید که رازک ۲ اسید رزینی و یک آلکالوئید، روغن مایع معطر و چندین ماده ازت دار دارد، رازک کبد و معده را تقویت می‌کند و آرام بخش اعصاب و قلب است، مصرف آن برای خانم‌هایی که در دوران قاعدگی دچار درد و تشنج می‌شوند توصیه شده است، رازک اشتهاآور  است و به تصفیه  خون کمک شایانی می‌کند.

///

آیا کوتاهی موی نوزاد تاثیری در پرپشتی موی او دارد؟

بعد از تولد و بعد از گذشت سه الی  ۴ ماه موی لانوگو که مویی نازک و ظریف است می‌ریزد و به جای آن مویی کرک مانند به نام ولوس رشد می‌کند؛ شاید ظاهر موها از نظر مادر خیلی متفاوت نباشد ولی ماهیت این موها با هم فرق دارند، به تدریج و با گذشت زمان موی ولوس در قسمت سر، جای خود را به موهایی ضخیم‌تر به نام ترمینال می‌دهد اما در قسمت‌های دیگر بدن ولوس باقی می‌ماند، پس اصلاح و تراشیدن موتاثیری در روند افزایش مو، ضخیم شدن مو، پرپشتی و جلوگیری از ریزش مو ندارد.

///

روشی متفاوت برای جلوگیری از رشد سرطان در بدن

سرطان سلول سرطانی

در آزمایشی تازه متخصصان علوم پزشکی موفق شدند موتور حرکت سلول‌های سرطانی در داخل تومور را از کار بیندازند.

به گزارش ایسنا، حرکت سلول‌های سرطانی در بدن‌ِ بیمار از الگوهایی شبیه حرکت در بزرگراه پیروی می‌کند.

اصلی‌ترین شیوه مقابله با سرطان جلوگیری از حرکت سلول‌های سرطانی در بدن بیمار است. دانشمندان هر روز به عرصه تازه‌ای از مقابله با این بیماری مرموز و خطرناک وارد می‌شوند.

در آزمایشی جدید، متخصصان زیست پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا موفق شده‌اند جلوی حرکت و تکثیر سلول‌های سرطانی را بگیرند.

یافته‌های این مطالعه که در نشریه تخصصی Nature Communications منتشر شده، می‌تواند به میلیون‌ها انسان در دنیا که به دنبال راهی برای توقف رشد سرطان در بدن خود هستند، کمک کند.

محققان از سال‌ها پیش می‌دانستند که سلول‌های سرطانی درون تومورها از الگویی مثل “بزرگراه‌ها” پیروی می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد درون تومور به سوی مقصد خود در جوار رگ‌های خونی و بافت مجاور آنها حرکت کنند.

بیمارانی که حرکت سلول‌های سرطانی در بدنشان از این الگو تبعیت می‌کند، شانس کمتری برای غلبه کردن بر سرطان دارند. اما تا کنون محققان از مقصد سلول‌ها و نحوه حرکت آنها اطلاعات کافی نداشتند.

در آزمایش اخیر، متخصصان دانشگاه مینه‌سوتا به‌ طور دقیق حرکت سلول‌های سرطان پستان را درون تومور مطالعه کردند و مکانیزمی که به عنوان موتور سلول‌های سرطانی عمل می‌کند را از کار انداختند.

پس از آن، سلول‌ها به طور شگفت‌انگیزی شیوه حرکت خود را تغییر دادند و حرکت آنها به شکل تراوش یک توده گلی تغییر پیدا کرد.

بنابر گزارش دویچه‌وله، پائولو پرونزانو، یکی از متخصصان ارشد در این حوزه، سلول‌های سرطانی را بسیار موذی می‌داند.

او در گفت‌وگویی با وبسایت مدیکال اکسپرس گفته است: ما انتظار نداشتیم که سلول‌های سرطانی مسیر حرکت خود را تغییر دهند. آنها ما را مجبور کردند تاکتیک خود را تغییر دهیم. به نظر می‌رسد ما جی‌پی‌اس آنها را از کار انداختیم تا بزرگراه را پیدا نکنند. این روش، حرکت سلول‌ها را در مسیری که در پیش داشتند، متوقف کرد. سلول‌ها بی‌حرکت ماندند و دیگر تکان نخوردند.

۹۰ درصد مرگ‌های ناشی از سرطان مربوط به گسترش سلول‌های سرطانی در بدن است. متوقف کردن حرکت سلول‌های سرطانی به پزشکان این امکان را خواهد دارد تا تجویز دارویی مناسب برای درمان بیمار خود را شناسایی کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme