فرماندار بیرجند: قصه در تقویت حافظه و تخیل کودکان تاثیرگذار است

فرماندار بیرجند با تاکید بر تاثیرگذاری قصه در تقویت حافظه و تخیل کودکان، گفت: قصه گویی در پرورش فکر و تربیت کودکان نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، علی ناصری صبح امروز (۲۵ مهر) در مراسم افتتاحیه مرحله استانی مسابقه بین المللی قصه گویی در خراسان جنوبی اظهار کرد: کانون پرورش فکری در این سال ها نشان داده در پرورش فکر کودکان و نوجوانان خوب عمل کرده است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری کانون پرورش فکری در توسعه ادبیات و هنر در بین کودکان و نوجوانان، گفت: همه به قصه و شنیدن ماجراها علاقمند هستند و تجربه نشان داده است که قصه ها بسیاری مواقع سرنوشت کشورها را تغییر می دهند.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه فردوسی وقتی زبان فارسی از زندگی ها در حال حذف شدن بود، با نوشتن کتاب شاهنامه آن را احیا کرد، ادامه داد: خوشبختانه امروز فرهنگ و زبان فارسی به برکت شاهنامه که قصه پهلوانی و دلاورمردها بود در جامعه وجود دارد.

ناصری با تاکید بر اینکه قصه خوانی به تقویت حافظه و تخیل کودکان کمک می کند، عنوان کرد: قصه گویی در پرورش فکر و تربیت کودکان بسیار تاثیرگذار است.

وی خطاب به کودکان بیان کرد: باید همیشه و در همه جا کتاب دوست اصلی ما باشد و خواندن کتاب عادت همیشگی کودکان و نوجوانان شود.

گفتنی است در مراسم اختتامیه مرحله استانی مسابقه قصه گویی از طرف فرمانداری به برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme