گفته می شود

گفته می شود اسداله عسگراولادی، رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفته می‌توان مشکل بازار ارز را دو ماهه حل کرد. باید کمیسیونی متشکل از اقتصاددانان کشور تشکیل شود و در این کمیسیون برای بازار ارز چاره‌اندیشی کرد.در دوران ریاست ولی‌الله سیف بر بانک مرکزی، به ایشان گفتم اگر من رییس کل بانک مرکزی بودم، مشکل بازار را حل می‌کردم.بین اقتصاددان با اقتصاد خوانده تفاوت وجود دارد. اقتصاددان است که می‌داند مشکل اقتصاد کشور کجاست و چگونه می‌شود حل کرد، بر این اساس، دولت باید با اقتصاددانان و بزرگان اقتصاد کشور هم‌فکری کند تا بتوان برای بازار ارز راه چاره و تدبیر پیدا کرد.من معتقدم تحریم آبان‌ماه در صورت تدبیر درست، هیچ اثری روی اقتصاد کشور ندارد.

گفته می شود طبق آخرین آمار ثبت احوال در ۴۵ درصد طلاق ها همسران متعلق به یک دهه بوده اند. ۴۰ درصد طلاق ها در بین زنان، مربوط به زنانی است که در دهه سوم زندگی خود یعنی در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال هستند۳۹ درصد طلاق ها در بین مردان، به مردانی تعلق دارد که در دهه چهارم زندگی خود هستند؛ یعنی بیشترین طلاق در مردان در سنین ۳۱ تا ۴۰ سالگی رخ داده است.

 

گفته می شود در حالی که هاتگرام و طلاگرام تا ۱۵ شهریور برای مستقل شدن از تلگرام Telegram و تبدیل شدن به یک پیام رسان کاملا بومی فرصت داشتند، طبق آخرین اخبار، بار دیگر تا پایان آذرماه سال جاری مهلت گرفته‌اند.محمد رسول کاظمی مدیر پیام رسان بومی آی گپ در توییتی از اعطای مجوز ورود ۲ هزار سرور با ارز دولتی برای این دو پیام رسان خبر داده است.

 

 

گفته می شود یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره عملکرد روحانی گفته تکلیف روحانی با خودش مشخص نیست، روحانی نمی‌داند منتخب بیش از ۵۰٪ مردم ایران است و باید با اقتدار عمل کند و از ظرفیت‌هایی که دارد استفاده نمی‌کند، روحانی دایره خودش را محدود به اطرافیان و نزدیکانش کرده است

 

گفته می شود ظریف در پیامی توئیتری پس از پایان نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در تهران نوشت: «در حالی که دونالد ترامپ اعتبار آمریکا را نابود کرده و متحدان خود را با “بازی‌های سخیف” تحقیر می کند، ما امروز مسروریم که با قدرت های مسئول در تهران تعامل کرده تا به راه حل سیاسی در سوریه نزدیک تر شویم.» وی همچنین در مورد توافقات به عمل آمده در مورد آینده شهر ادلب در شمال سوریه، افزود: «ما توافق کردیم که برای پایان دادن به تروریسم و اجتناب از رنج انسانی در ادلب همکاری کنیم.»

 

گفته می شود ولی الله سیف با رد شایعه بازداشت وی و انتقال به زندان اوین گفت:« این شایعات بی اساس بوده و من امروز در نماز جمعه تهران حضور داشتم.» وی افزود: «تنها گناه من مبارزه و ایستادگی در برابر فسادهای بسیار بوده که با شایعه سازی و برخی اخبار بی اساس می خواهند تهمت هایی را به من نسبت بدهند.»سیف با بیان اینکه برای موضوع پرونده فساد اقتصادی بازداشت نشده است، گفت: «در حالی عنوان می کنند که تمام خانواده من در خارج از کشور حضور دارند که در حال حاضر تنها دخترم در کشور استرالیا است و خودم امروز در نماز جمعه تهران حضور داشتم.»/بورس نیوزش

 

 

گفته می شود قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه درباره قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان به ایرنا میگوید که این قانون شامل رئیس سازمان صدا‌و‌سیما، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و هرکسیکه منصوب رهبری است نمیشود. میرزایی نیکو همچنین ادامه میدهد که منظور از اجازات خاصه از مقام معظم رهبری در این قانون جدید، همان منصوبان رهبری است.

 

 

گفته می شود سردار هادیان‌فر به موتورهای جستجو همچون گوگل پرداخت و گفت: گوگل از پروتکل HTTPS استفاده می‌کند و هیچ نظارتی نمی‌تواند بر آن اتفاق بیفتد چون کاملا رمز در اختیار کاربر قرار می‌گیرد؛ از طرفی موتورهای جستجوی داخلی مثل یوز را مردم خیلی نمی‌شناسند و از آن استفاده نمی‌کنند. وی افزود: اینستاگرام نیز سرورش در آمریکا است و هیچ کنترل حکومتی بر آن وجود ندارد؛ بخصوص اینکه در یک سال اخیر هم به صورت رمز در اختیار افراد قرار می‌گیرد و مشکلاتی را هم در حوزه شناسایی و ردیابی بوجود آورده است. سردار هادیان‌فر دوباره به تلگرام گریزی زد و گفت: تلگرام ۴۵ میلیون کاربر در کشور داشته است که حالا بعد از مسدودسازی ۲۶ میلیون نفر کوچ کرده‌اند؛ البته ۸ تا ۱۰میلیون نفر از فیلترشکن استفاده می‌کنند که این هم مشکلات خود را دارد.

 

گفته می شود سربازان گمنام امام زمان (عج) ۲ فرد مسوول در شهرستان مرودشت را به اتهام مفاسد اقتصادی دستگیر کردند. وی روز جمعه با اشاره به این که مبارزه با مفاسد اقتصادی از مسایل مهم در دستور کار وزارت اطلاعات است اعلام کرد: معاون هماهنگی عمرانی فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان مرودشت دستگیر شدند. پیش از این اداره کل اطلاعات استان فارس با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر تشدید فعالیت این اداره کل در برابر اقدامات منجر به اخلال در فضای اقتصادی جامعه و مفاسد اقتصادی، آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌های مردمی در این زمینه اعلام کرد.

 

گفته می شود مهدی کوچک زاده، نماینده سابق مجلس و نزدیک به جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود با انتشار کاریکاتوری از سلحشوری نوشت: «خامباجی به خانه ات برگرد و اگر توفیق یافتی دو رکعت نماز برای عاقبت بخیری خودت و شوهرت بخوان قول میدهم اندکی از مشکلات مردم کم شود!»

 

 

 

گفته می شود محمود واعظی در واکنش به انتساب ادعای این عضو کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی به رئیس جمهور گفت: «این اظهارات کذب محض است و مردم بدانند که دروغ از این بزرگتر نمی‌شود. او اگر شهامت داشت به جای آنکه این طور صحبت کند، اسم می‌آورد تا ما بتوانیم شکایت کنیم.» رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: «الان اگر شکایت کنیم می‌گویند «منظور ما رئیس جمهور نبود، ما گفتیم یک مقام عالی رتبه و این تعبیر تا فلان رده هم بیان می‌شود». او اگر شهامت دارد اسم بیاورد تا پاسخش داده شود.»

 

 

گفته می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته منطق خانم سلحشوری و آقای حیدری کپی‌برداری از متون تهیه شده توسط اتاق فکر استکبار جهانی است و البته این نمایندگان با هدف فرار از پاسخگویی به مردم وطرح مسائل حاشیه‌ای این مطالب را بیان می‌کنند. جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نطق دو نفر از نمایندگان مردم تهران در مجلس گفت:‌ واقعیت امر این است که استکبار جهانی به ویژه در کشورهای اروپایی (هلند، فرانسه، انگلیس) سه مرکز شبانه‌روزی تأسیس کرده است که برای مبارزه با جمهوری اسلامی تولید محتوا می‌کند و به تنظیم متن نطق و سخنرانی برای برخی از افراد می‌پردازد و حتی برای روزنامه‌های زنجیره‌ای داخل تیتر تعیین و پیشنهاد می‌کند. وی که با فارس گفت‌وگو می کرد، افزود: من نطق آقای غلامرضا حیدری و خانم پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران را بررسی کردم و با تولیدات این سه مرکز اروپایی تطبیق داده‌ام این یقین برای من حاصل شد که این نطق‌ها پیش از آنکه توسط این نمایندگان تنظیم و نوشته شده باشد، کپی‌برداری از متونی است که در این مراکز تهیه می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme