شهردار بیرجند: برخورد با تخلف ساختمانی یک الزام است

شهردار بیرجند گفت: موضوع برخورد با متخلفان ساختمانی به طور جدی در شهر بیرجند از عمده ترین اهدافی است که پیگیری و دنبال می شود و برخورد با تخلفات ساختمانی بر اساس قانون اعمال می شود.
به گزارش امروز خراسان جنوبی، مهندس محمد علی جاوید در جمع دبیر و کارکنان دبیرخانه کمیسیون ماده صد شهرداری اظهار داشت: کمیسیون ماده صد ظرفیت مهمی برای شهرداری می باشد و بر اساس قانون شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی ساختمان های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأمورین خود اعم از آن که ساختمان در زمین محصور یا غیرمحصور واقع باشد جلوگیری نماید.
شهردار بیرجند افزود: مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ کنند.
شهردار بیرجند با اشاره به ساخت و سازها ادامه داد: قطعا با ازدیاد ساخت و ساز درشهر، احتمال افزایش تخلفات ساختمانی نیز وجود دارد و آنچه مسلم است این که شهرداری با هرگونه تخلف ساختمانی اعم از ارگان های دولتی یا غیر دولتی عزم جدی دارد تا تخلفی در این خصوص صورت نگیرد و از تخلفات ساختمانی در شهر بیرجند جلوگیری شود.
شهردار بیرجند با اشاره به اهمیت جلوگیری از بروز تخلفات در فرایند ساخت و ساز و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز به منظور اعمال قوانین منطبق بر طرح های جامع و تفصیلی و همچنین احقاق حقوق شهر و شهروندان گفت: رعایت قوانین و مقرارت در حوزه ساخت و ساز از شاخص های دست یابی به عدالت اجتماعی و توسعه شهری است و بر این اساس رعایت مقررات و ضوابط در حوزه شهرسازی گام اساسی در جهت کاهش تخلفات در این بخش به حساب می آید.
در ادامه این جلسه دبیر جدید کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری بیرجند اظهار داشت: درصد رأی صادره این کمیسیون قلع بنا و بازگشت به وضعیت اولیه بوده که این نشان دهنده رویکرد شهرداری در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر است.
مهندس اصغری افزود: بر اساس کمیسیون ماده ۱۰۰ و قوانین مربوطه مشخص شده که در چه مواقعی ساخت و ساز تخریب و یا مشمول جریمه شود و از این نظر نیز سلیقه ای اعمال نمی شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme