حوادث

سرگرم شدن مادر خانواده با تلفن همراه هوشمند جان دختران دوقلویش را گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خواهران ۸ ساله‌ای که از پکن به چینگدائو سفر کرده‌ بودند و برای تفریح به ساحل رفته بودند، با بی‌احتیاطی مادر و گارد ساحلی دریا غرق شدند.

غرق شدن این دو دختر پس از دو روز در حالی تأیید شد که رسانه‌های محلی چین از زنده ماندن آن‌ها ابراز امیدواری کرده بودند.

چِن، مادر این دو دختر به رسانه‌ها گفت: من تنها چند متر دورتر از آن‌ها و مشغول بازی با تلفن همراهم بودم؛ از حدود ساعت ۳ بعدازظهر دخترانم را که برای بازی با شن‌ها به لب ساحل رفته بودند، ندیدم و با اعلام گارد ساحلی متوجه شدم که سطح آب لب ساحل هنگام ظهر افزایش داشته و بالا آمده است.

این فاجعه بلافاصله موجی از نظرات منفی در رسانه‌های اجتماعی چین را موجب شد؛ زیرا هنگام استفاده از یک گوشی هوشمند، والدین به طور فزاینده‌ای فرزندان خود را فراموش می‌کنند؛ به خصوص که آن‌ها خردسال باشند.

دادگاه چین مادر این دو کودک را برای مرگ آن‌ها مقصر شناخته است.

 

پلمب چند انبار کالای احتکار شده میلیاردی

کد خبر: ۸۲۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ – ۰۹:۴۵ ۰۸ August 2018

دور جدید برخورد دستگاه های انتظامی و نظارتی با احتکار کنندگان کالا آغاز و طی روز های گذشته چندین انبار کالا های مختلف با ارزش چندین میلیارد کشف و پلمب شده است.

به گزارش مهر روابط عمومی دادگستری کرمان، روز گذشته هفت انبار کالای احتکار شده به ارزش چند صد میلیارد با حضور پنج تیم از کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان پلمب شد. بر اساس این گزارش، عملیات صورت برداری، دستگیری و پلمب هفت انبار کالاهای احتکار شده شامل لوازم خانگی، وسایل گرمایشی و سرمایشی و مواد غذایی عصر دوشنبه انجام شد.

این اقدام با حضور پنج تیم از کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و با محوریت معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمان به همراه کارشناسان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و پلیس که به موضوع گزارش اداره‌کل اطلاعات استان ورود کردند، انجام شد. طی روز های گذشته همچنین چندین انبار احتکار شده دیگر نیز پلمب شده بود.در همین زمینه انبار بزرگ کالا با چهار هزار تن برنج و لوازم خانگی خارجی، در تبریز کشف و پلمب شد.به گفته سرهنگ عباس زاده رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در پی گزارش های مردمی، انبار بزرگ احتکار کالا در حاشیه تبریز شناسایی و پلمب شد.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه پلیس مشخص شد بیش از چهار هزار تن برنج به ارزش ۲۸۰ میلیارد ریال و انواع لوازم خانگی خارجی به ارزش حدود ۳۰ میلیارد ریال در آن انباشت شده است.این گزارش می افزاید :طی هفته گذشته سه انبار بزرگ غیرمجاز لوازم خانگی خارجی، در مجموع به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در تبریز کشف و پلمب شده است.دادستان گرگان نیز از پلمب یک انبار بزرگ احتکار کالا و یک صرافی غیرمجاز در گرگان خبرداد و گفت: بر حسب برآوردهای انجام شده ارزش لوازم خانگی احتکار شده در این انبار ۵۰ میلیارد ریال است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme