آخرین خبر :

چرا عروس و دامادها به هم دروغ می گویند؟

شاید دروغ گفتن عادت بسیاری شده اما باید بدانید در مورد زندگی مشترک دروغ گفتن سم است. دروغ گفتن عروس و داماد به هم می‌تواند زندگی‌شان را نابود کند.

دروغ، زندگی مشترک، عروس و داماد، اعتماد به نفس، سرزنش، والدین، دروغ گفتن، تنهایی، زندگی زناشویی

بسیاری از ما زمانی به دروغ متوسل می شویم که بخواهیم نزد شریک زندگی مان دوست داشتنی و خواستنی تر شویم اما استفاده از آن برای پایداری روابط زناشویی باعث ایجاد شکاف عمیقی می شود تا جایی که ممکن است حتی باعث از هم پاشیده شدن زندگی شود. این را باید دانست که شرط بقای یک رابطه دوستانه میان زن و شوهر صداقت است.

درست نمی‌شناسیدش
این مورد به آشنایی دوران قبل از ازدواج بازمی گردد. زمانی که شما همسر آینده تان را در موقعیت و شرایط مختلف نسنجیده اید، در واقع از واکنش و عکس العمل های وی با خبر نیستید و بعد از ازدواج گاه به دروغگویی متوسل می شوید.

اعتماد به نفس‌تان پایین است
زمانی که زن یا مردی دچار خودکم بینی هستند در واقع آنچه را که نیستند و می خواهند باشند را با توسل به دروغ انجام می دهند.

از خودتان راضی نیستید
زن یا شوهری که از وضعیت و شرایط خود در زندگی مشترکش راضی نیست برای آنکه همسرش را نرنجاند از ابزار دروغ استفاده می کند.

از سرزنش فرار می‌کنید
کسانی که از مورد سرزنش قرار گرفتن بدشان می آید و نمیخواهند در این شرایط قرار بگیرند گاه متوسل به دروغ می شوند.
عدم مسئولیت پذیری و قبول اشتباه های خود: برای برخی از زوجها جمله «اشتباه از من بود» بسیار سنگین است و برای آنکه در این وضعیت قرار نگیرند و این عبارت را به کار نبرند، دروغ می گویند.

از کودکی دچار سوتفاهم هستید
هنگامی که زن و شوهری در خانواده ای که والدینشان متوسل به دروغ می شوند، رشد کنند ناخودآگاه به سمت و سوی دروغگویی پیش می روند. این افراد این عبارت «دروغ گفتم تا از درگیری و دعوا جلوگیری کنم» را بارها از والدینشان شنیده اند و حالا آن را در زندگی خود تکرار می کنند.

میخواهید به هدف برسید
برخی از زوج ها برای آنکه به آنچه می خواهند ولی رفتارشان مخالف میل همسرشان جلوه نکند، دروغ می گویند.

عادت دارید
متاسفانه دروغ گفتن در مورد بسیاری بیش از آنکه ناشی از قصد و نیتی باشد، ناشی از عادت است.

می‌ترسید
برخی افراد به دلیل ترس از تنهایی، ترس از طرد شدن، ترس از آینده و اینکه دوست داشتنی و خواستنی باشند متوسل به دروغ می شوند.

خجالت میکشید
زمانی که زن و شوهر از موقعیتی که در آن قرار دارند، شرمنده و ناراحت باشند از دروغ برای پوشش ضعف های خود استفاده می کنند.

دروغ مصلحتی؛ نه
گفتن دروغ مصلحتی در واقع یک نوع بازی است که به جای آنکه مسئله و مشکل حل شود، صورت مسئله پاک می شود و سبب میشود دروغ گفتن ادامه پیدا کند.برخی از زوج ها بر این باورند که با گفتن دروغ مصلحتی از دعوا و تنش جلوگیری می کنند اما باید بدانند گفتن حقیقت ممکن است باعث جنجال موقتی شود ولی در نهایت مشکل حل می شود. دروغ مصلحتی تنها فرار از واقعیت است که زوج ها با عباراتی مانند «حوصله بحث کردن نداشتم»، «می ترسیدم دعوا شود»، « اگر راستش را می گفتم، ناراحت می شد» و… خودشان را مجاب می کنند که کار صحیحی انجام داده اند. رابطه زناشویی سالم، رابطه ای است که شما آزادانه و بدون ترس (تحقیر شدن، طرد شدن، مورد قضاوت منفی قرار گرفتن، مسخره شدن) حرف هایتان را به شریک زندگی تان بزنید.

در مورد گذشته ام دروغ بگویم؟
با ازدواج، پرونده گذشته هر فردی باید در ذهنش بسته شود. پیش از ازدواج و در مرحله آشنایی هر زمانی که همسر آینده تان از گذشته شما سؤالی کرد باید به وی حقیقیت را بگویید، زیرا نگفتن حقیقت و متوسل شدن به دروغ باعث اضطراب شما می شود و این ترس از دروغ گفتن و بر ملا شدن واقعیت همیشه و در همه جا پس از زندگی مشترک همراه تان است و شما را در موقعیت اضطراب قرار می دهد، اما نباید فراموش کنید نحوه دادن اطلاعات به شریک زندگیتان بسیار مهم است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme