واکسن آکنه در راه بازار است!

محققان برای رهایی از شر جوش‌ها نوعی آنتی‌بادی کشف کرده‌اند که با پروتئین سمّی که با التهاب منجر به آکنه می شود، مقابله می‌کند.

واکسن آکنه در راه بازار است!به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بعضی از افراد خیلی زود (قبل از دوران دبیرستان) جوش‌ها و آکنه‌ها را تجربه می‌کنند و این مشکل برای آنان بین یک تا دو دهه بعد نیز ادامه می‌یابد. بدتر آن‌که در این شرایط هیچ کدام از انواع محصولات طبیعی، آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تجویزی خاص نمی‌توانند مشکل را برطرف کنند. اگر شما هم یکی از همین افراد باشید، احتمالا آرزو کرده‌اید که ای کاش روزی واکسن آکنه هم اختراع شود!
براساس گزارش Allure، این آرزو ممکن است در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل شود، چون تیمی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا درحال فعالیت برای تولید واکسن آکنه هستند. دکتر اریک هوانگ (سرپرست این تیم تحقیقاتی) می‌گوید: «آکنه به‌واسطه باکتری آکنه P(P. acnes bacteria) به‌وجود می‌آید که در تمام مراحل زندگی همراه با ما به حیات ادامه می‌دهد. ما نمی‌توانیم واکسنی برای این باکتری بسازیم، چون وجود باکتری آکنه از منظر خاصی برای بدن لازم است. با این‌حال، ما نوعی آنتی‌بادی کشف کرده‌ایم که با پروتئین سمّی ترشح‌شده از P. acnes bacteria مقابله می‌کند. دقیقا همین پروتئین سمی است که با التهاب منجر به آکنه ارتباط دارد».
به‌گفته محققان، این واکسن درحال حاضر مرحله آزمایشی را می‌گذراند و تقریبا طی دو سال آینده آماده خواهد شد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme