آخرین خبر :

معجون‌هاى طبیعى که شما را در برابر باد بهارى واکسینه مى‌کنند

به کمک چند درمان طبیعى و خانگى از ابتلا به سرماخوردگى که اغلب با تغییر فصل سراغ کودکان و بزرگسالان آمده پیشگیرى کنید.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ عفونت تنفسی یک بیمارى شایع در سراسر جهان به ویژه در میان کودکان است و در هند، ۱۵ تا ۳۰ درصد از مرگ و میر در کودکان زیر سن ۵ سال ناشی از عفونت حاد تنفسی است.
بانزدیک شدن به زمان تغییر فصل اغلب کودکان و بزرگسالان گرفتار سرماخوردگى مى شوند، به همین دلیل می‌توان به کمک برخى درمان هاى طبیعى و خانگی از ابتلا به سرماخوردگی معمولی پیشگیرى کرد و در صورت ابتلا نیز از تبدیل شدن آن به عفونت تنفسی که تهدید کننده زندگی بیمار بوده، جلوگیرى کرد.
چند درمان خانگى براى پیشگیرى و درمان سرماخوردگى
۱. آب
نوشیدن آب ولرم در کاهش التهاب گلو و مبارزه با سرماخوردگی، سرفه و گلو درد مفید بوده و شست و شو دهنده عفونت‌ها نیز است.
۲. بخور زنجبیل
۲ قاشق چای خوری زنجبیل پودر شده را در کاسه بزرگ آب داغ ریخته و بخور آن را استنشاق کنید.
۳. قهوه زنجبیل خشک
اگر کودک شما بیش از ۱۰ ماه سن دارد، این روش براى پیشگیرى از سرماخوردگى بسیار موثر است، یک تکه ٢ سانتى مترى زنجبیل خشک و مقدار بسیار اندکى فلفل را به آب جوش اضافه کرده و اجازه بدهید آب به مدت ۴ – ۵ دقیقه بجوشد و پس از آن ۶ – ۷ برگ ریحان را به آن بیفزایید و تا زمانی که برگ ریحان‌ها حالت پژمردگی پیدا کند، صبر کنید.
براى طعم بهتر شیرین کننده طبیعى به آن بیفزایید، سپس ۲ قاشق چای خوری از این معجون را هر چهار ساعت به کودک بدهید.
بزرگسالان می‌توانند پودر قهوه به این مخلوط اضافه کرده که به همین دلیل نام آن را قهوه زنجبیل گذاشته اند، این معجون شگفت انگیز را نوشیده و خود را در برابر سرماخوردگى واکسینه کنید.
۴. آب لیمو و عسل
 کافى است یک و نیم قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را به یک فنجان آب ولرم اضافه کرده و به خوبى آن را هم زده و در فواصل منظم به کودک خود بدهید. بهتر است این معجون را به کودکان زیر یک سال داده نشود.
۵. دارچین و عسل
مقدارى پودر دارچین را به یک قاشق عسل و اضافه و خوب ترکیب کرده و آن را به فرزند خود بدهید، برخى این ترکیب را در آب گرم حل کرده و آن را مى نوشند، افزون بر این مى توانید در رزیم غذایی روزانه دارچین را به دلیل خواص ضدسرماخوردگى بگنجانید.
۶. شیر و زردچوبه
زردچوبه از زمان‌های قدیم به عنوان درمان بسیاری از عفونت‌ها استفاده مى شده، کافى است یک و یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه را به ۲ لیوان شیر در حال جوش اضافه کرده و بگذارید خنک شود، این معجون را در یخچال نگهدارى و قبل از خواب  به کودک خود بدهید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme