جزئیات جنایت هولناک خانوادگی در گلستان

یک دانشجوی جوان ایرانی که در رشته رایانه در‌ یکی از دانشگاه‌های هند درس می‌خواند، در آخرین سفربه کشور، در جنایتی هولناک پدر، مادر و خواهرزاده ۳ ساله‌اش را کشت. عامل این جنایت چند ساعت پس از فرار با ردیابی‌های پلیسی دستگیر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از «ایران»، ساعت ۴ بعد از ظهر شنبه ۳۰ بهمن، مأموران پاسگاه پیشکمر شهرستان کلاله واقع در استان گلستان از وقوع جنایتی هولناک با خبر شدند.

آنها پس از حضور در محل جنایت، با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند؛ زن و مرد میانسالی داخل یکی از اتاق‌ها با تبر کشته شده بودند و جسد نوه سه ساله‌شان هم در اتاق دیگری روی زمین افتاده بود.

همزمان با اعلام این جنایت به مسئولان انتظامی و قضایی استان، بلافاصله تحقیقات گسترده جنایی برای افشای راز جنایت آغاز شد. این در حالی بود که در تحقیقات ابتدایی مشخص شد پسر ۳ ساله، فرزند دختر صاحبخانه بوده که به خاطر بیماری مادرش و بستری‌شدن او در بیمارستان، نزد پدربزرگ  و مادربزرگش بوده است. همچنین مأموران وقتی دریافتند خودروی صاحب‌خانه نیز به سرقت رفته است، ردیابی خودروی مورد نظر نیز در دستور کار قرار گرفت. سالم‌بودن درهای ورودی و نوع لباس‌های قربانیان، حکایت از آن داشت که عامل جنایت فردی آشناست.

از سوی دیگر اهالی  محل نیز از حضور پسر قربانیان خبر دادند و گفتند: چنگیز که در کشور هند درس می‌خواند به تازگی به ایران برگشته و در خانه پدر و مادرش بود.

او ساعاتی قبل از جنایت، با چند تن از اهالی روستا درگیر شده بود که غائله با کمک ریش‌سفیدان پایان یافته بود.

در همین حال کارآگاهان جنایی پس از بررسی‌های تکمیلی پی بردند پسر جوان که دانشجوی رشته رایانه در کشور هند بوده به خاطر مسائل مالی با پدر و مادرش مشکل داشته و به همین دلیل دست به جنایت زده است.

با مشخص‌شدن هویت عامل قتل عام خانوادگی، دستور بازداشت او صادر شد و مأموران مسیرهای ورود و خروج و روستاهای اطراف را زیر نظر گرفتند تا اینکه متهم فراری با لباس‌های خون آلود ساعاتی بعد در یکی از روستاهای اطراف به دام افتاد.

او درباره انگیزه جنایت گفت: «نیاز به پول داشتم تا هم به هندوستان برگردم و هم ازدواج کنم اما پدرم مخالف ازدواجم بود و می‌گفت به کسی که کار ندارد زن نمی‌دهند. صبح روز حادثه سر همین مسأله با هم دعوایمان شد و در حالی که اعصابم  به شدت به هم ریخته بود با تبر به جان پدر و مادرم افتادم. بعد هم پسر ۳ ساله خواهرم را که شاهد ماجرا بود کشتم. پس از قتل‌ها، سوار خودروی پدرم شدم و از روستا فرار کردم. در یکی از روستاهای اطراف مخفی شدم چرا که تصور می‌کردم  پلیس پس از چند ساعت جست و جو، دست برمی‌دارد و من می‌توانم به فرارم ادامه دهم.»

سرهنگ مجتبی مروتی رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در این‌باره گفت: متهم به قتل فراری در عملیات گسترده پلیسی و در کمتر از ۱۰ ساعت پس از جنایت‌هایش و حدود ساعت یک بامداد یکشنبه دستگیر شد. او با قرار بازداشت موقت روانه بازداشتگاه شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme