انهدام باند جیب‌بری دو بچه‌محل + عکس

طرح دستگیری سارقان و زورگیران در پلیس آگاهی شاپور

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو بچه‌محل که با تشکیل باندی دو نفره اقدام به سرقت و جیب‌بری از ده‌ها تن از مسافران مترو و اتوبوس کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در راستای ادامه اجرای طرح کنترل مجرمان سابقه‌دار، تیم مبارزه با جیب‌بری پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کرد که یکی از این مجرمان به‌نام امید . ش ۲۲ ساله که آخرین بار در تاریخ نهم دی ماه سال گذشته دستگیر و روانه زندان شده بود، پس از آزادی از زندان دوباره جرایم خود را از سر گرفته است.

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی برای شناسایی آخرین مخفیگاه امید . ش، ده‌ها فقره سرقت به شیوه جیب‌بری در ایستگاه‌های مترو وBRT  مناطق مرکزی شهر تهران از سوی بازپرسی شعبه اول دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس ارجاع شد که در تعدادی از پرونده‌ها، شکات پرونده پس از مشاهده تصویر امید . ش بلافاصله او را به عنوان یکی از افراد حاضر در محل سرقت مورد شناسایی قرار دادند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و ضمن هماهنگی به عمل آمده با پلیس مترو ، تصویر امید .ش در اختیار مأموران پلیس مستقر در ایستگاه‌های مترو مناطق مرکزی شهر تهران قرار گرفت و در ساعت ۱۲:۳۰  روز سیزدهم بهمن ماه امسال، مأمورین ایستگاه مترو با شناسایی امید . ش، وی را به همراه فرد دیگری به نام مهدی . و  ۱۹ ساله دستگیر و در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دادند.

متهمان که دو بچه محل بودند پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی، به تشکیل گروه دو نفره سرقت به شیوه جیب‌بری و ده‌ها فقره سرقت در ایستگاه‌های مترو و BRT اعتراف کرده و گفتند که عمده سرقت‌های خود را در ساعت‌های شلوغی بویژه در ساعت‌های اولیه صبح انجام داده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان پرونده در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ده‌ها فقره سرقت اعتراف کردند که در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی آنها، دستور انتشار بدون پوشش تصاویرشان از سوی بازپرس  شعبه اول دادسرای ناحیه ۶ تهران صادر شد.

وی از شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شده‌اند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme