پیشتازی ۵ درصدی کلینتون بر ترامپ

یک نظرسنجی تازه در امریکا از پیشتازی پنج درصدی هیلاری کلینتون نامزد دمکراتها نسبت به دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا حکایت دارد.

این نظرسنجی که به طور مشترک توسط رویترز و موسسه ایپسوس انجام شده نشان داده است که برتری کلینتون تفریبا در همان حد ماه جاری حفظ شده است.
به گزارش روز جمعه خبرگزاری رویترز از واشنگتن، اما مناظره ریاست جمهوری در دوشنبه شب که نخستین مناظره از سه مناظره تا پیش از انتخابات هشتم نوامبر بود، این برتری را اندکی بهبود بخشیده است.
نظرسنجی ردیابی نقطه نظرات ملی که درفاصله ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر انجام شده احتمال حمایت از کلیتون در انتخابات را حدود ۴۳ درصد درمقابل ۳۸ درصد برای ترامپ دانسته درحالیکه نوزده درصد دیگر از پرسش شوندگان گفتند که هیچیک از این دو کاندیدا را انتخاب نخواهند کرد.
طی سال جاری کلینتون عمدتا درنظرسنجی ها از ترامپ پیش بود و سطح حمایت از وی در هر یک از چهار هفته گذشته به میزان چهار تا پنج درصد بیشتر بود.
دریک نظرسنجی جداگانه که درمورد نامزدهای حزب جایگزین برای انتخابات انجام شد کلینتون چهاردرصد پیش بود. در میان رای دهندگان احتمالی، ۴۲ درصد از کلینتون و ۳۸ درصد از ترامپ و هفت درصد از گری جانسون نامزد حزب آزادیخواه و سه درصد از جیل استین نامزد حزب سبز حمایت کردند.
مناظره دوشنبه شب پربیننده ترین مناظره ریاست جمهوری درطول تاریخ امریکا بود و حدود ۸۴ میلیون نفر این مناظره ۹۰ دقیقه ای را تماشا کردند. حدود ۵۶ درصد از امریکایی های بزرگسالی که مناظره را تماشا کردند گفتند کلینتون طرف پیروز است.
نظرسنجی رویترز/ ایپسوس به صورت آن لاین و به زبان انگلیسی درهر ۵۰ ایالت انجام شد. در نظرسنجی دو هزار و ۵۰۱ نفر از رای دهندگان احتمالی شرکت داشتند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*