هر دقیقه مجلس ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد

 

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: نمایندگان چه گناهی کرده‌اند که باید گزارشات مرکز پژوهش‌ها را هم مطالعه کنند و هم در جلسه علنی گوش دهند در حالی که هر دقیقه مجلس ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد این گزارشات چه ضرورتی دارد؟
به گزارش ایسنا، نماینده مردم دالاهو در مجلس شورای اسلامی طی تذکری ناظر بر آیین‌نامه داخلی، گفت: گزارش مرکز پژوهش‌ها بر اساس چه بخشی از آیین‌نامه قرائت شد و دو ساعت از وقت مجلس صرف آن گردید؟
وی افزود: مرکز پژوهش‌ها باید گزارش‌های کیفی از عملکرد نمایندگان ارائه کند و بگوید کدام نماینده اظهارنظرهایش به چه میزان مبتنی بر قوانین بالادستی است و کدام نماینده صحبت‌هایش اثرگذاری مطلوبی ندارد؟
به گزارش ایسنا، رئیس قوه مقننه در پاسخ به این تذکر، اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۱۱ آیین‌نامه گزارش مرکز پژوهش‌ها به تشخیص هیأت رئیسه و بر اساس اختیارات هیأت رئیسه مجلس قرائت شد و این موضوع نیز طبیعی است که گزارشات مکتوب با توجه به اهمیت بالای آن به صورت خلاصه نیز شفاهاً ارائه شود تا ذهن‌ها را به سمت خود متمرکز نماید و در کنفرانس‌های بین‌المللی نیز شاهد این موضوع هستیم.
وی افزود: در خصوص گزارشات کیفی نیز سازوکاری برای آن وجود ندارد و نمایندگان می‌توانند نظرات خود را که قطعاً به روی آن فکر شده اعلام کنند و حداقل من نمی‌توانم به آنها بگویم که این صحبت شما مناسب نبوده و یا بر اساس قوانین مطرح نشده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme