ناوهای ایران و ایتالیا در “تنگه‌هرمز” رزمایش مشترک برگزار کردند

رزمایش مشترک دریایی میان ناو ایتالیایی یورو با ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز انجام شد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار دوم حسین آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: تمرین مشترک دریایی میان ناو ایتالیایی یورو با ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز انجام شد.

دریادار حسین آزاد در مراسم برگزاری تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش گفت: ناو یورو پس از چهار روز اقامت در شهر بندرعباس و دیدار با مسئولان ارشد استانی و فرماندهان نظامی در زمان ترک ایران تمرین مشترکی در تنگه هرمز و خلیج فارس با دو ناو ایرانی برگزار کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این تمرین مشترک ناوشکن الوند و البرز و یک فروند بالگرد نداجا و بالگردی از ناوشکن یورو در منطقه دریایی استان هرمزگان و خلیج فارس تمرینات اطلاعاتی، رهگیری و پروازی را انجام دادند.

آزاد در ادامه افزود: این تمرین با هدف ارتقای توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش نظامی بین دو نیروی دریایی کشور ایتالیا و ایران صورت می‌گیرد.

همچنین وی در مورد مراسم شام مشترک نیروی دریایی ایران و ایتالیا بر روی عرشه ناوشکن جماران اظهار داشت: ایتالیایی‌ها که عضو ناتو هستند وقتی توان رزمی و توانمندی‌های نظامی ایران را مشاهده کردند متعجب بودند و باور نداشتند که ایران توان برگزاری رزمایش‌های مشترک را دارد. حضور ایتالیا در ایران و برگزاری این تمرین حامل پیامی به دنیاست که ایران کشوری صلح‌طلب با توان دفاعی و رزمی بالاست.

این تمرین به منظور نمایش صلح و دوستی و همچنین انجام عملیات دریایی مشترک بین نیروهای دریایی کشورهای دنیا به عنوان یک نیروی بین‌المللی صورت می‌گیرد.

در این تمرین که در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس انجام شد ناوهای ایتالیایی و ایرانی با حضور در تنگه هرمز با انجام مشترک عملیات PASSEX توانستند وحدت و همدلی بین دو کشور و صلح و دوستی در منطقه را به نمایش بگذارند.

رزمایش دریایی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*