تولید ریل ذوب آهن اصفهان آغاز شد

 

معاون فروش و بازاریابی ذوب آهن اصفهان از آغاز تولید ریل در این شرکت خبر داد.
احسان دشتیانه در گفت وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه تولید ریل در ذوب آهن اصفهان از چندی پیش آغاز شده و در ماه جاری نیز قرار است مراسم افتتاحیه برای این پروژه برگزار شود، افزود: ظرفیت تولید بخش ریل ذوب آهن در صورت تولید صرفا ریل ۴۰۰ هزار تن و در صورت تولید ترکیبی ریل، تیرآهن های بالا پهن و تیرآهن های سایز بالا ۷۰۰ هزار تن است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد ذوب آهن با شرکت راه آهن برای فروش ریل امضا شده است؟ گفت: قرارداد در حال امضا شدن است. چون برای نخستین بار است که راه آهن قصد دارد با یک شرکت داخلی قرارداد امضا کند مسائل حقوقی خاصی دارد که برطرف شدن آن نیاز به زمان ندارد.
او با بیان اینکه ایران تاکنون از کشورهای مختلفی مانند چین و هند ریل وارد کرده است، افزود: با شروع تولید ریل در ذوب آهن اصفهان قطعا مسئولان شرکت راه آهن که دغدغه نیز دارند حامی تولید داخل خواهند بود و دیگر اقدام به واردات نخواهند کرد.
معاون فروش و بازاریابی ذوب آهن اصفهان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ماین نیوز درباره قیمت ریل تولیدی ذوب آهن و قیمت ریل وارداتی توضیح داد: ما در اولین پارتی که در حال تولید هستیم قیمت محصول خود را برابر با قیمت ریل وارداتی قرار داده ایم. از سوی دیگر هم اکنون تمام مقاطع فولادی دارای تعرفه هستند در حالی که واردات ریل مشمول هیچ تعرفه ای نیست. امیدواریم دولت بعد از تولید اولین پارت ریل در ذوب آهن اقدام به وضع تعرفه روی واردات ریل کند چرا که با این وضع تولید داخل قدرت رقابت را با محصول وارداتی ندارد.
دشتیانه افزود: در حال حاضر فولاد خام تعرفه واردات ۱۵ درصد، میلگرد و تیرآهن تعرفه واردات ۲۶ درصد و ورق تعرفه واردات ۳۰ درصد دارد و قاعدتا ریل که محصولی با فراوری بیشتر است باید حداکثر نرخ تعرفه واردات یعنی ۳۵ درصد را داشته باشد که ما نیز همین تقاضا را به دولت ارائه کرده ایم.
وی ابراز امیدواری کرد که ذوب آهن می تواند در ماه جاری نخستین پارت از ریل تولیدی خود را تحویل شرکت راه آهن بدهد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme