از آب‌میوه ﺗﺨﻢ‌ﺷﺮﺑﺘﯽ تا ﻧﻤﮏ و ﺳﻤﺎق؛ ۱۱ محصول غذایی تقلبی که نباید بخرید

سازمان غذا و دارو اسامی برخی واحدهای تولید مواد غذایی را که به‌دلیل عدم دارابودن یا جعل اسناد بهداشتی غیرمجاز شناخته شدند، اعلام کرد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سازمان غذا و دارو اعلام کرد: آب آﻟﺒﺎﻟﻮ با نام تجاری ﺗﺮی‌ﺟﻮﯾﺲ، پیاز ﺳﺮخ‌ﺷﺪه (ﻏﯿﺮﻣﻨ� ﻤﺪ) ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻏﺬاﯾﯽ ﺧﻮش با نام تجاری کارﻧﺎ، آﺑ� ﯿﻤﻮ با نام تجاری ﻓﺴا و آب‌ﻣﻌﺪﻧﯽ با نام تجاری ﻫﺰارﺑﻨﺪ از جمله محصولات غیرمجاز و تقلبی هستند.

همچنین، پودر ژله با نام تجاری tiara و آب‌میوه ﺗﺨﻢ‌ﺷﺮﺑﺘﯽ با نام تجاری KOLLY، به‌دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز هستند.

در این اطلاعیه به ﻟﻮاﺷﮏ آب‌نباﺗﯽ با نام تجاری ﻣﯿﻼد، ﮐﯿﮏ اﺳﻔﻨ� ﯽ با نام تجاری ﺗﺎپ رز، ﻧﻤﮏ و ﺳﻤﺎق ﺑﺴﺘﻪ‌ﺑﻨﺪی یک‌نفره با نام تجاری ﻫﯿﺮاد، ﺣﺒﻮﺑﺎت ﺑﺴﺘﻪ‌ﺑﻨﺪی ﺷﺪه با نام تجاری ﺑ� ﻮچ  آﻧﯿﻞ و ﭘﺸﻤﮏ ﻟﻘﻤﻪ‌ای ﺑﺎ روﮐﺶ ﮐﺎﮐﺎﺋﻮ با نام تجاری ﺣﺎج اﮐﺒﺮ ﺗﺒﺮﯾز به‌عنوان فرآورده‌های غیرمجاز و تقلبی اشاره شده است.

سازمان غذا و دارو از افرادی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند خواست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام کنند. همچنین شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ روابط عمومی سازمان غذا و دارو آماده دریافت اسامی مکان‌های عرضه فرآورده‌های غیرمجاز است

پلمب طبقات اداری برج سعیدیه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*