اخبار سیاسی

 

هامون کاملاً خشک شد!

پژوهشکده تالاب بین‌المللی هامون با انتشار نتایج بررسی خود از آخرین وضعیت تالاب هامون، اعلام کرد: این تالاب به‌طور کامل خشک شده است. این پژوهشکده در بررسی که انجام داده، آورده است: می‌توان گفت بستر تالاب هامون در تمامی نقاط آن به خشکیدگی کامل رسیده است جز در مواردی بسیار کم که در اواخر مردادماه بارها سازی آب از چاه نیمه به‌طور جزئی آبگیری شده است. این مطالعه که به استناد تصاویر ماهواره لندست ۸ از بستر خشک تالاب هامون منتشر شده است، با نمایش تصاویر ماهواره‌ای، تأثیر آب رهاسازی شده (۲۰ میلیون مترمکعب) از منابع داخلی با میزان ماندگاری آب در تالاب هامون را نیز بررسی کرده است.

 

 گفته می شود سخنگوی وزارت امور خارجه در گفتگوی تفصیلی گفته نماینده مرم مشهد در اظهاراتی که داشتند مدعی شده بودند “فردی که متهم به جاسوسی شده بود در هواپیمایی بوده که ظریف با آن به ترکیه سفر کرده و حکم دستگیری وی درآن هواپیما و در آن سفر ابلاغ می شود واجازه پیاده شدن به وی را نمی دهند”؛ ما این موضوع را تکذیب کردیم و اعلام کردیم که ادعای صورت گرفته یک دروغ محض است؛ وی ( فرد متهم به جاسوسی) در هواپیمای ظریف نبود؛ادعای همراهی فرد مزبور با‌ آقای ظریف را شدیداَ تکذیب کردیم. فرد مزبو عضو ستاد برجام نبود و در دوران آخر قبل از تفاهم در نشست های بانکی مذاکرات حضور داشت و به عنوان مشاور در رابطه با مسائل بانکی، فعالیت می کرد. طبق آخرین اطلاعی که من کسب کردم این فرد با قید وثیقه آزاد است و دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید در این زمینه روشنگری کنند و قطعاَ هر رأیی که در رابطه با فرد مزبور از سوی دستگاه قضا صادر شود مورد قبول همگان است. وی در ادامه گفت: موضوع کاندیداتوری دکتر ظریف در انتخابات ریاست جمهوری قاطعانه تکذیب می شود. من خودم با او در این زمینه صحبت کردم و مطمئنا وی وارد این داستان نمی شود و همچنین موضوع سبب شده تا عده ای شروع به تخریب و جبهه گیری علیه وی کنند.

واکنش معاون سیاسی وزارت کشور به زمزمه‌های برکناری‌اش

قائم‌مقام وزیر کشور گفت:‌ مراحل انتخابات براساس جدول زمان‌بندی پیش می‌رود و وزارت کشور از هر نظر آماده برگزاری این انتخابات است.محمدحسین مقیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما از معاونت سیاسی وزارت کشور برکنار شده‌اید یا خیر؟ گفت:‌ همه چیز بستگی به نظر وزیر کشور دارد، اما تا این لحظه معاون سیاسی آقای وزیر هم هستم.وی با رد برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر جابجایی صورت گرفته در معاونت سیاسی وزارت کشور اظهار داشت: اگر جابجایی صورت گرفته بود تاکنون اطلاع‌رسانی می‌شد؛ در این باره نظر وزیر کشور مهم است و ایشان تصمیم‌گیرنده هستند.

 

گفته می شود بهاره افشاری از حذف شدن قسمت‌ زیادی از گفت‌وگوی خود در تلویزیون، انتقاد کرد.او در این زمینه در اینستاگرام نوشت: نزدیک به سه هفته پیش قرار بود این برنامه پخش بشه که بنا به صلاحدید مدیران بنده قابل پخش نبودم و قرار بر حذف کلى برنامه شد. امروز یکباره خبر رسید قابل پخش شدم با اندکى سانسور راجع به مضوعاتى که راجع به ازدواج‌هاى این روزها و خانواده‌هاست. عجبا که نزدیک به ٢٠ دقیقه حذف شدم درست مثل خندوانه.یعنى الان اینجانب رکورددار سانسور در برنامه‌هاى تلویزیونى هستم. چون این روزها به علت احترام به شعور مخاطب تمایلى به بازى در سریال‌هاى تلویزیونى ندارم سعى کردم با حضور در برنامه‌های پر مخاطبى مثل برنامه «دورهمى» آقاى مدیرى و به احترام ایشان و حفظ ارتباط هر چند کوتاه با شما عزیزان دل حضور داشته باشم ولى انگار اینم نشدنیه دیگه.دوستان عزیز قیچى به دست، من همون بازیگر ١٠ ساله تلویزیون این مملکت هستم، چطور وقتى به عنوان خود حقیقى جلوى دوربین «خندوانه» و «دورهمى» می‌روم غیر قابل پخش می‌شوم! عجبا، شما رو به خیر و ما رو پى کارمان.

 

گفته می شود خبری اعلام شده مبنی بر اینکه علی اکبر طاهری تصمیم گرفته از سمت خود از پرسپولیس به خاطر مشکلات مالی استعفا کند. دلیل مشکلات مالی چالشی جدی است که باشگاه با سامانه پیامکی حامی پرسپولیس پیدا کرده و گویا این سامانه با ریزش شدید مخاطب مواجه شده و باشگاه را به خاطر عملکرد موازی یک سامانه دیگر مقصر می داند. این مسئله باعث شده اسپانسر به تعهدات مالی اش عمل نکند و از سوی دیگر حسین هدایتی هم کمک های مالی خود را قطع کرده و طاهری در آستانه دربی نتوانسته به وعده های خود مبنی بر پرداخت به موقع قرارداد بازیکنان عمل کند.

 

 

مفاسد شرق و غرب در فضای مجازی ریخته شده است

آیت‌الله مکارم شیرازی: در هیچ زمانی ابزار گناه مانند دوره کنونی نبوده و تمام مفاسد شرق و غرب در فضای مجازی ریخته شده است، این فضا لجن‌زار متعفنی شده از همین رو در این شرایط فعالیت خواهران طلبه باید بیشتر باشد چراکه جامعه زنان بیشتر مورد تهاجم هستند و تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند. وی با اشاره به ترویج ازدواج آسان در میان جوانان گفت: باید این امر در جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود، اگر این فرهنگ به وجود آید بسیاری از مشکلات حل می‌شود البته تحقق آن عزم راسخ می‌خواهد.

مقصد سفر جدید احمدی نژاد مشخص شد

عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی نژاد از سفر احمدی نژاد به گرگان خبر داد. بر همین اساس احمدی نژاد پنجشنبه هفته جاری در گرگان سخنرانی خواهد کرد.

 

اکبر عبدی به ترکیه پناهنده شد؟!

علی عبدی برادر بازیگر پیشکسوت و مطرح سینمای ایران اکبر عبدی، در گفت‌وگویی در ارتباط با وضعیت عمومی برادرش، گفت: در حال حاضر حال عمومی برادرم خوب است و پزشکان از روند بهبود حال وی رضایت دارند. او همچنین در حال حاضر در مسافرت به سر می‌برد و طی چند هفته آینده برای درمان و آزمایشات لازم به ایران برمی‌گردد.وی در ادامه افزود: یکی از دلایلی که اکبر عبدی تصمیم گرفت ادامه قرنطینه خود را در خارج از ایران و در کشور ترکیه بگذراند، این است که بسیاری از دوستان و آشنایان وی و همچنین نزدیکانش اصرار بر دیدن وی می‌کردند و پزشکان به دلیل اینکه وی را از هر نوع ملاقاتی ممنوع کرده‌اند، از او خواستند برای ادامه روند قرنطینه که شرایط راحت‌تری را بگذراند و همچنین تنوع روحی نیز داشته باشد، به کشور ترکیه برود.عبدی در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شکر که حال بازیگر مطرح سینمای ایران رو به بهبود است و پزشکان او از روند درمانش راضی هستند و خودش نیز با اشتیاق علاقه دارد که در پایان درمان به ادامه فعالیت کاری و حرفه‌ای خودش بپردازد. همچنین لازم می‌دانم بگویم خبرهایی مبنی بر اینکه اکبر عبدی می‌‌خواهد در ترکیه به زندگی خود ادامه دهد، کذب محض است و او با علاقه به کشورش برای ادامه فعالیت باز خواهد گشت.

حضور ۴ نماینده اصلاح‌طلب و ۱ مستقل در المپیک!

در ایامی که مجلس شورای اسلامی برای سپری شدن دور دوم تعطیلات تابستانی نمایندگان، تعطیل است، برخی نمایندگان ملت به برزیل سفر کرده‌اند.هم‌اکنون محمدرضا تابش نماینده اردکان و رئیس فراکسیون ورزش مجلس (عضو فراکسیون امید) همراه با غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه (عضو فراکسیون امید)، طیبه سیاوشی و سیده‌فاطمه ذوالقدر نمایندگان تهران و از اعضای کمیسیون فرهنگی پارلمان (اعضای فراکسیون امید) و همچنین غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده رشت در مجلس (عضو فراکسیون مستقلان ولایی) همراه با کاروان ورزشی ایران در رقابت‌های پارالمپیک ریو در برزیل به سر می‌برند.در این باره محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در این باره گفت: «طبق پیگیری‌های من، کمیته ملی المپیک سهمیه‌ای به نمایندگان مجلس اختصاص داده که در فراکسیون ورزش مجلس، فراکسیون زنان و خانواده و همینطور کمیسیون برنامه و بودجه قرعه کشی صورت گرفته است که ۵ نفر انتخاب شده اند. از همین روی بودجه این سفر را کمیته ملی المپیک تامین کرده است یعنی از منبع دولتی هزینه این سفر تامین می شود.»

روایت وزیر بهداشت از خاطرات تلخ سفرش به عربستان

وزیر بهداشت با اشاره به سفرش به عربستان به عنوان نماینده دولت جهت پیگیری امور حجاج و شهدای ایرانی فاجعه منا در سال گذشته، گفت: آن‌چه طی چند روز اقامتم در عربستان ضمن بازدید از سردخانه‌ها و دیدار با هموطنان عزیزم شاهد بودم، به یقین از دردناک‌ترین خاطرات تمام عمرم محسوب می‌شود.دکتر سیدحسن هاشمی در یادداشتی با عنوان “مرگ زیبا” همزمان با سالگرد فاجعه منا در اینستاگرام خود آورده است:« این روزها در کنار تمام کارها و مسئولیت‌ها، ذهنم درگیر حادثه‌ سال گذشته‌ منا است. پس از آن واقعه‌ سهمگین، با دستور جناب آقای دکتر روحانی به عنوان نماینده‌ دولت جمهوری اسلامی ایران، علیرغم تمام کارشکنی‌ها به عربستان سفر کردم. البته تلاش دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه نیز در این زمینه بسیار مؤثر بود. ایشان تمام همت و تجربه‌ خود را به‌کار گرفتند تا آن سفر انجام پذیرد و با عنایت الهی چنین شد.در آن زمان بدن‌های مطهر درگذشتگان در سردخانه‌های مختلف و کانتینرهای غیراستاندارد نگهداری می‌شد؛ در شرایطی که بسیاری‌شان قابل شناسایی نبوده و سعودی‌ها به سرعت مشغول دفن آنها بودند.آن‌چه طی چند روز اقامتم در عربستان ضمن بازدید از سردخانه‌ها و دیدار با هموطنان عزیزم شاهد بودم، به یقین از دردناک‌ترین خاطرات تمام عمرم محسوب می‌شود.

دولت ترکیه دوباره تهدید شد

روحانی در تبعید و مخالف دولت آنکارا در پیام ویدئویی دولت ترکیه را تهدید و اعلام کرد:‌ سربازان من در حالت آماده باشند تا به هنگام دستور دست به کار شوند. ترکیه به زودی با تهدید جدیدی علیه دولت منتخب روبرو می‌شود.به نوشته روزنامه دیلی صباح، فتح الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه در این پیام جدید آورده است:‌ تمامی سربازان من در انتظار دستور هستند و در حالت آماده باشند تا فعالیت خود را آغاز کنند.وی همچنین خطاب به حامیانش گفت: شما سربازان می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید فتح کنید. سربازان من چون دستوری ندارند در حالت آماده‌باش به سر می برند.

واکنش معاون ظریف به توافق امریکا و روسیه

حسین جابری‌انصاری در خصوص توافق آمریکا و روسیه درباره آتش بس در سوریه با بیان‌ این‌که بحران سوریه دارای سه بعد سیاسی، امنیتی و انسانی است گفت: هرگونه توافق و راه‌حلی در ارتباط با بحران این کشور باید هر سه این جنبه‌ها را در نظر داشته باشد.به گزارش ایسنا، حسین جابری‌انصاری روز یک‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به این‌که بحران سوریه مساله‌ امنیتی به معنای حضور و نقش‌آفرینی گسترده گروه‌های تروریستی است که امنیت منطقه و جهان را به هم زده بیان کرد: هر راه‌حلی بدون توجه به بعد امنیتی این بحران ابتر و ناقص است.

عربستان شبکه فارسی‌زبان ویژه حج راه‌اندازی کرد!

در حالی که زائران ایرانی امسال با اقدامات سیاست‌جویانه آل‌سعود از اعزام به حج بازمانده‌اند، دولت عربستان در اقدامی عجیب، شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان راه‌اندازی کرده که ویژه پخش مناسک حج است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*