اخبار سیاسی

 درخواست برای کشتن موادفروشان!

رودریگو دوترته، رئیس‌ جمهور منتخب فیلیپین، از مردمی که سلاح دارند خواست به موادفروشانی که در جریان بازداشت مقاومت و شروع به مبارزه می‌کنند، شلیک کرده و جان آنها را بگیرند. وی گفت که به فیلیپینی‌هایی که به من در مبارزه خونین علیه جنایتکاری کمک کنند، پاداش داده می‌شود. این وعده در بین مردم فیلیپین که از جرم و جنایت خسته شده‌اند، طنین‌انداز شد اما بسیاری از مقامات پلیس معتقدند وفا به این وعده بزرگ غیرممکن است.

 

نظر لاریجانی در باره کاندیداتوری احمدی نژاد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مساله هسته‌ای مساله تصمیم‌گیری در پارلمان نبود. دولت و شورای‌عالی امنیت ملی نیز در آن مدخلیت داشتند. یک اختلاف‌نظری بین ما و آقای رئیس‌جمهور بود که آیا (برجام) باید در پارلمان تصمیم‌گیری شود یا در شورای‌عالی امنیت ملی؟ من گفتم حتما احتیاج به پارلمان دارد چون یک جاهایی مخالف قانون است.کاری که من در مدتی که بحث هسته‌ای مطرح بود انجام دادم، ربطی به دولت‌ها ندارد.قیل و قال‌های سیاسی بیرون مجلس خیلی در داخل مجلس تاثیر نمی‌گذارد. این نماینده مجلس در باره احتمال کاندیدا توریش برای ریاست جمهوری گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌ای ندارم. وی در بخش دیگری از گفته های اظهار داشت: مجلس قبل خیلی مخالفتی با دولت نداشت، کابینه دولت یازدهم هم که آمد وجه غالب مجلس همراهی کرد. لاریجانی در خصوص کاندیداتوری احمدی نژاد گفت: فکر نمی‌کنم در ایران خیلی جاذبه‌ای باشد، آنها که دو دوره رئیس‌جمهور بودند دوباره به صحنه بیایند. مخصوصا آنکه خیلی تجربیات موفقی هم نداشته باشند.

.

گفته می شود

کواکبیان در جلسه علنی صبح امروز در تذکری به لاریجانی گفت:نماینده مردم تهران نسبت به اینکه در جلسه روز سه‌شنبه مجلس به وی فرصت داده نشد تا رسماً انصراف خود را اعلام کند، گفت: آقای لاریجانی، شما رویه را می‌دانید کسی که انصراف داده آرای او باطل است.بنده از شما (لاریجانی) تشکر می‌کنم که به من وقت دادید، روز سه‌شنبه ما هرچه اظهار کردیم شما مسخره کردید که بنده دارم بای‌ بای می‌کنم. در حالی که بنده هیچ بای‌ بایی نداشتم می‌خواستم انصراف دهم.

تعجب هالیوودی‌ها از غیرت دینی «محمدعلی کلی»

محمدعلی کلی بوکسور مسلمان آمریکایی راضی نشد تا نام او را در کف خیابان نامداران هالیوود بنویسند.زمانی که از او پرسیدند چرا راضی به انجام این کار نشده، قاطعانه گفت:”اسم من، همان نام پیامبرم محمد (ص) است، و من به هیچ وجه حاضر نخواهم بود که به نام پیامبر اسلام بی احترامی شود و بر روی زمینی نوشته شود که هر روز مردم بر روی آن پا می گذارند”.بنابراین هالیوود تصمیم گرفت که ستاره‌ای را بر روی دیوار مزین به نام محمدعلی کلی ایجاد کند و این اولین ستاره ای بود که برای شخصی بر روی دیوار نصب می شد در حالی که نام دیگر افراد بر روی زمین نقش می بست.خبرگزاری فارس این خبر را منتشر کرد

.

گاف جالب روزنامه سعودی!

روزنامه “عکاظعربستان سعودی در گزارشی جعلی، با قرار دادن ایران در کنار رژیم صهیونیستی مدعی شده است ایران و اسرائیل، در زمینه برنامه ریزی و تلاش برای هدف گرفتن امنیت و ثبات عربستان، دو روی یک سکه هستند.این روزنامه در اشتباهی فاحش، از وزارت اطلاعات ایران، با عنوان “ساواک” که عنوان دستگاه اطلاعات رژیم ستمشاهی پهلوی بود، یاد کرده ومدعی شده است که این دستگاه اطلاعاتی، از طریق جذب عناصر جاسوسی، سعی در برهم زدن امنیت و ثبات عربستان داشته است.به ادعای “عکاظ”، دستگاه امنیت و اطلاعات رژیم سعودی، در دوره سال های ۱۴۳۱-۱۴۳۴ هجری قمری، (۲۰۱۰-۲۰۱۳م)، ۳۳ جاسوس مرتبط با -به تعبیر این روزنامه- “ساواک” ایران و “موساد” رژیم صهیونیستی را شناسایی، بازداشت و محاکمه کرده است.عکاظ در این گزارش مضحک مدعی شده است دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ایران، در خصوص حمایت مالی از عناصر جاسوسی خود در عربستان و نیز اقدام این جاسوسان در تهیه اطلاعات مورد نظر “موساد” و به اصطلاح “ساواک”، توافق کرده اند.به ادعای این روزنامه سعودی، یک نفر از این جاسوسان که اردنی است، در راستای منافع موساد و ۳۲ نفر دیگر(سعودی، ایرانی و افغانی)، در راستای منافع دستگاه اطلاعات ایران فعالیت داشته اند.باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرد.

گفته می شود
یک روزنامه طی گزارشی در مورد گفت‌وگوی سید حسن خمینی و هجمه‌های پیامک‌های تخریبی علیه وی نوشت: سخنان بی پروای سید حسن خمینی در برنامه نگاه یک از آن جهت حائز اهمیت بود که همگان در عین آگاهی از بیان آن واهمه داشتند و یا آنکه مجالی برای ایراد آن از طریق صداوسیما نمی‌یافتند. این روزنامه در ادامه گزارش خود آورد: از همین‌رو سید حسن خمینی بسیاری از مسائلی را که در طول این سالها در سینه‌ها محصور مانده بود در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بر زبان جاری ساخت. او در بخشی از این گفت‌وگو اظهار داشت: حجاب، نماز، روزه، عدم اختلاط حرام بین زن و مرد، این‌ها قطعا جزء دین است ولی دین فقط این‌ها نیست. دین حق‌الناس است. دین ظلم ستیزی است. دین این است که نباید یک نهاد، فرد یا دسته حق دیگری را بخورد. دین یعنی اینکه همه بتوانند آزادانه صحبت کنند.نوه امام (ره) در بخش دیگری از صحبت‌های خود لبخند زد و گفت: من سالهای زیادی است که به تلویزیون نیامده‌ام و حالا شما ناپرهیزی کردید و ما بعد سالها آمدیم در تلویزیون، این است که از پشت صحنه دائم به بنده اشاره می‌کنند که درست بنشینم. این روزنامه با اشاره به هجمه‌ها علیه سیدحسن خمینی بعد از برنامه افزود: درست پس از ایراد این سخنان، پیامک‌هایی از سوی دلواپسان به تلفن‌های همراه سرازیر شد با این محتوا که:” سیدحسن خمینی: دین عدم فقر در جامعه است!!بس کنید عوام فریبی را. اگر امام بودند بخاطر هزینه گزاف مرقد….”. روزنامه در بخش پایانی گزارش خود ضمن اشاره به عامل پخش این پیامک‌ها خاطر نشان کرد: نکته جالب توجه آنجایی است که منبع این پیامک‌ها سایت خبری به نام “آ.پ” است که مجوز فعالیت ندارد اما در شامگاه ۱۴ خرداد به صورت گسترده پیامک‌های تخریبی علیه شخصیتی چون سید حسن خمینی ارسال می‌کرد. حال قطعا یک علامت سوال در اذهان عمومی شکل می‌گیرد که یک سایت بدون هویت و فاقد اعتبار چگونه می‌تواند در یک حجم گسترده‌ای به تلفن‌های همراه مردم پیامک بفرستد و فضا را برعلیه یکی از چهره‌های شاخص متشنج سازد و هیچ نظارتی هم بر آن صورت نگیرد.

 

 

 

عارف جانشین جلالی می‌شود؟
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ریاست مرکز پژوهشهای مجلس به عارف هم پیشنهاد شده که البته او هنوز نظرش را در این باره اعلام نکرده است.  سهیلا جلودارزاده در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای کمیسیونهای مجلس دهم انتخاب شده‌اند، گفت که فعلاً رؤسای آن تثبیت شده است.  نماینده مردم تهران در دهمین دوره مجلس با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر بدعهدی امریکائی‌ها، اظهارکرد: مقابل این بدعهدی باید ایستاد و دولت براساس تعهدنامه فی مابین مطالبات نظام را طلب کند

 

کارکنان معاونت اطلاع رسانی رئیس جمهور، دوبرابر کارکنان کاخ سفید!
حسین دهباشی، سازنده فیلم تبلیغاتی حسن روحانی که چندی است به منتقدان او پیوسته در کانال تلگرامی‌اش نوشت: صداوسیمای ما در مقایسه با همتایان خود در دنیا زیادی کارمند دارد؟ کاملا قبول. خیلی خیلی هم بد. اما در حاشیه التفات داشته باشید که تعداد کارکنان معاونت اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور عزیزمان و صرف‌نظر از خبرگزاری‌ها و انبوه روابط عمومی های دولتی و شبه دولتی و به تنهایی یک هزارودویست و هفده نفر است! (عددش با حروف نوشته شد تا از فرط تعجب اشتباه خوانده نشود) درواقع بیش از دوبرابر مجموع نفرات ستادی همه بخش‌های کاخ سفید!

 

بازداشت بازیگر زن در یک پارتی

در یک پارتی شبانه، ۱۲ دختر و ۱۷ پسر در یکی از باغات استان البرز دستگیر شدند.یک منبع آگاه گفت؛ بنابر اعلام خبر به پلیس استان البرز، مبنی بر برپایی پارتی شبانه در یک ویلای شخصی، مامورین نیروی انتظامی وارد عمل شده و با ورود به این ویلا ۲۹ دختر و پسر را دستگیر کردند.در بین دستگیر شدگان یک مرد تبعه غیر ایرانی و نیز بازیگر معروف سینما و تلویزیون، خانم «ک» نیز به چشم می خورد.گفتنی است، در این ویلا مقادیری مشروبات الکلی و مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد.این مطلب در عصرخبر منتشر شده است.

 

گفته می شود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مانع اصلی در مجوز کنسرت ها را دستگاه قضایی خواند و از نامه نگاری در این زمینه خبر داد.علی جنتی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل تداوم مشکل در برگزاری کنسرت ها و لغو آنها اظهار داشت: بخش عمده مشکل کنسرت ها مربوط به دستگاه قضایی است، زیرا گاهی دادستان ها دخالت می کنند و جلوی کنسرت ها را می گیرند.وی افزود: ما در این مورد با رئیس و مدیران دستگاه قضایی نامه نگاری کرده ایم که اجازه دهند مجوزهایی که داده می شود اجرایی شود. ما خودمان به اندازه کافی مراقبت و دقت می کنیم؛ ما منطقه به منطقه بر اساس حساسیت ها و مذهبی بودن شهرها بعضا حتی مجوز کنسرت های پاپ را نمی دهیم و تأکید داریم کنسرت های سنتی در آن مناطق اجرا شود.وزیر ارشاد گفت: مشکل اصلی از این بخش است، وگرنه به اعتراضاتی که گاهی اوقات از سوی برخی انجام می شود توجهی نمی کنیم.

 

 

 

 

احضار زنگنه به مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری گفت: وزیر نفت برای ارائه گزارش در خصوص قراردادهای جدید نفتی به مجلس دعوت خواهد شد.در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در اخطار قانون اساسی گفت: طبق قانون اساسی، قراردادهای خارجی باید به تصویب مجلس برسد این در حالی است که قراردادهای نفتی هنوز برای نمایندگان مبهم است؛ طبق اصل ۷۷ قانون اساسی باید این قراردادها به صورت شفاف در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا در صحن علنی بررسی و تصویب شود.علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر افزود: در مورد قراردادهای نفتی باید گفت این قراردادها به مجلس نیامد چون تفسیر شورای نگهبان چیز دیگری است.وی ادامه داد: وزیر نفت را برای ارائه گزارش به مجلس در این خصوص دعوت می‌کنیم و قرارداد نیز به کمیسیون انرژی داده خواهد شد.

 

 

 

 

مصیبت‌ مهم خانوارهای ایرانی!

دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات با اشاره به استفاده هشت میلیون نفر در کشور از مواد دخانی، اظهار کرد: وزیر بهداشت، اعتیاد و مصرف قلیان و سیگار را مصیبت مهم خانواده‌های ایرانی خواند و در عین حال از حضور کم‌رنگ سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقاد کرد.

 

 

کدام روحانی حقوق ۱۰۰ میلیونی دارد؟!

امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ و در سالروز رحلت رهبر فقید انقلاب اسلامی گفت:برخی از مردم زمانه ما نیز مانند قوم حضرت موسی شده اند. هر کار خوبی را به نام خودشان تمام می کنند و هر کار نادرستی را به روحانیت نسبت می دهند.”حجت الاسلام طباطبایی نژاد به عنوان نمونه گفت: ” کدام روحانی حقوق ۱۰۰ میلیونی گرفته که مردم این چنین می گویند؟ در حالی که روحانی به همان حقوق ۳۰۰ هزار تومانی بسنده می کند.”امام جمعه اصفهان ادامه داد: “هر گاه نیاز بوده حضور روحانیون در صحنه بسیار بیشتر از مردم عادی بوده است. فراموش نکنید که یک ششم از روحانیت در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند. آیا یک ششم عوام در جنگ شرکت کردند؟”طباطبایی نژاد گفت: یکی از آگاهان حوزه اقتصاد و صنعت می گفت از ۶۰ دستگاه خودرو میلیاردی در کل دنیا ۴۵ مورد آن متعلق به ایرانی هاست. چه کسانی این پول های هنگفت را خرج می کنند؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*