قهر مردم با بانکداری الکترونیکی با افزایش اخذ کارمزد/کاهش شعب بانک ها با توسعه بانکداری الکترونیک

 

 

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:ارائه خدمات بانکداری الکترونیک باعث شده نیاز به افزایش شعب بانکی و کارکنان مورد نیاز بانک کاهش یابد.
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲

قهر مردم با بانکداری الکترونیکی با افزایش اخذ کارمزد/کاهش شعب بانک ها با توسعه بانکداری الکترونیک

رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه استفاده از دستگاه کارتخوان به نفع بانک،مردم و دولت است،گفت:اجرای کسری کارمزد از دستگاههای کارتخوان باعث قهر مردم و فروشندگان با خرید الکترونیکی می شود.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه اخذ کارمزد از کارتخوان ها سبب افزایش نقدینگی می شود،افزود: با این کار مردم مجبور می شوند همواره پول بیشتری در جیب داشته باشند و از کارت کمتر استفاده کنند که در این صورت بانک ها هم متضرر خواهند شد و طبیعتا ضرر اجرای این طرح برای دولت بیشتر از منفعتش است.

ارائه خدمات بانکداری الکترونیک نیاز به افزایش شعب بانکی را کاهش می دهد

زارع با بیان اینکه گرفتن این تصمیم حجم اسکناس های در گردش در جامعه افزایش پیدا می کند و دولت هزینه های چاپ مجدد اسکناس را متحمل می شود، ادامه داد: در کنار تمامی این معایب که اتفاق خواهد افتاد زمان مردم، کسبه و دارندگان دستگاه کارتخوان برای شمارش پول های دریافتی و واریزی نیز تلف می شود.

زارع یادآور شد:ارائه خدمات بانکداری الکترونیک باعث شده نیاز به افزایش شعب بانکی و کارکنان مورد نیاز بانک کاهش یابد،بنابراین اخذ کارمزد بانکی درهر صورت توجیه ندارد.

بازدید رحیم زارع از خبرگزاری خانه ملت

نرخ سود تسهیلات بانکی باید متناسب با نرخ تورم باشد

وی با بیان اینکه یکی از راهکارها برای درآمد بانک اخذ کارمزد است، افزود:قرار نیست بانک ها از طرفی سودهای کلان از وام ها دریافت کرده و همچنین از نقل و انتقال پول از طریق خودپردازها کسب درآمد کنند، نرخ سود تسهیلات بانکی باید متناسب با نرخ تورم باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه از آثار نامطلوبی اجرای این تصمیم افزایش تقاضای اسکناس و پول‌ های خرد است، تصریح کرد: مردم دیگر برای هر واریز و پرداخت به بانک ها می روند که خود این موضوع موجب افزایش هزینه ها برای برق مصرفی، اوراق چاپی، استهلاک ماشین آلات بانک و … می شود./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme