اخبار کوتاه سیاسی

افشاگری قابل تامل بعیدی نژاد در خصوص دولت قبل

۱- اصولا اقدام سرمایه گذاری توسط مسؤولین وقت بانک مرکزی ایران  که به خرید اوراق قرضه دولتی آمریکا بعنوان یک کشور متخاصم انجامید با سیاست کلان ج. ا. ایران هماهنگ نبوده است، به ویژه که در همان زمان پرونده هایی در آمریکا علیه ایران مطرح بود و اصلاحیه قانون جدید مصونیت دولتها در آمریکا، امکان ضبط اموال دولتها برای پرداخت به قربانیان آمریکایی را مجاز شناخته بود.۲- خارج نکردن این اموال با شروع روند تحریمهای شدید مالی و بانکی آمریکا از سال ۲۰۰۶ میلادی که کاملا متصور بود به تحریم بانک مرکزی می انجامید،  یک بی احتیاطی روشن بوده است.۳- خارج نکردن این اموال از آمریکا از سوی مسؤولین وقت قبل از سال ۱۳۸۷ با توجه به تلاش بیشمار “اصحاب پرونده پدرسون “که بشدت دنبال یافتن منابع مالی ایران در آمریکا برای توقیف بودند یک بی خبری و بی احتیاطی دیگر محسوب میشود.۴- دخالت و رأی دیوان عالی آمریکا بعنوان عالیترین مرجع قضایی آمریکا بعد از رای دادگاه اولیه و به دنبال اعتراض بانک مرکزی ایران در سال ۱۳۹۱ صورت گرفت و عملا هر گونه انتخابی را از دست دولت ایران و امکان دخالت سیاسی از بین برد. این اتفاق بیش از یکسال قبل از شروع حتی مذاکرات تفاهم ژنو بود.۵- ایران این اقدام آمریکا را به هیچ وجه به رسمیت نمیشناسد و حق خود را برای بازگرداندن این اموال از هر طریق قانونی و بین المللی محفوظ می داند.

گفته می شود حجت الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی) با اشاره به روند برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر گفته مهمانان خارجی حاضر در جشنواره معتقد هستند که این جشنواره بسیار خوب برگزار شده و از سطح کیفی خوبی برخوردار است. ایوبی درباره برنامه‌های درازمدت خود برای جشنواره فیلم فجر در بخش ملی و جهانی گفت: ما بسیار دوست داریم تا درازمدت برنامه‌ریزی کنیم اما واقعیت این است که مدیریت فرهنگی در کشور ما یک معادله ۵۰۰ هزار مجهولی است و همین مسئله نمی‌گذارد که بتوان یک برنامه درازمدت تدوین کرد.

لوکیشن محمد رسوال الله در حال تخریب

لوکیشن پرهزینه فیلم محمدرسول‌الله واقع در ساحل بُنود به حال خودش رها شده و درحال فروپاشی است.
بسته شنبه 4 اردیبهشت

برخی از اصولگرایان خودشان را بچه واقعی مادر می‌دانند و بقیه را ناتنی

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی طی گفتگویی به شدت از سیاست های چندین سال گذشته برخی از اصولگرایان انتقاد کرد. او در بخشی از سخنانش گفت: من این دیدگاه که عده‌ای خود را خودی تر و دیگران را غیرخودی با نظام تعریف کنند را قبول ندارم، من می‌گویم نزدیکترین افراد به نظام خادمین مردم هستند نه سخنگویان . همیشه هم می‌گفتم که باید به عمل مردم را جذب کنیم نه زبان. آقایان اصولگرایان خودشان را بچه واقعی مادر می‌دانند و بقیه را بچه ناتنی. اصلا چه کسی گفته اصولگرایان به نظام نزدیکترند و بقیه غیرخودی هستند؟ مگر تملق گفتن نشانه نزدیکی به نظام حساب می‌شود؟ متاسفانه گاهی شاهد هستیم که احساسات بر عقل غلبه می‌کند، برخی تعریف‌ها از یک فرد حتی مقام رهبری نه تنها جایگاه ایشان را تثبیت نمی‌کند بلکه به زیان ایشان است. امیرالمومنین به کسی که در مدح ایشان حرف گفته بود فرمودند به من توهین و دشنام نده، آن فرد گفت یا علی فدایت شوم من شما را دوست دارم، امیرالمومنین فرمودند وقتی تو در نزد دشمنان من که می‌دانی مخالف من هستند از من تمجید می‌کنی آنها را برای توهین کردن به من تحریک می‌کنی این یعنی همان لعن کردن من.(قریب به این مضامین) سایت انتخاب این خبر را منتشر کرده است.
جریمه سنگین برای تاجر معروف مبل

ابوالفضل قناعتی در گفت وگو با موج در مورد تخلفات تاجر معروف مبل (ع الف) و تخلفات جدیدش گفت: این فرد در منطقه یک محدوده پارک وی در پروژه ١٨هزار متری که مجوز مسکونی داشته ١۶هزار متر مربع تخلف تغییر کاربری از مسکونی به اداری انجام داده و  آن را به تجاری تبدیل کرده و حدود ٣هزار متر هم تخلف اضافه بر تراکم داشته است. این شخص چراغ قرمز را رد کرده و ٢٠٠میلیارد تومان به علت تخلف جریمه می‌شود. قناعتی به شهرداری هشدار داد و گفت: تاجر برزگ مبل جریمه سنگینی بپردازد تا فکر تخلف به سرش نزند، این افراد که سابقه تخلف دارند باید با حساسیت بیشتری رصد شوند. به شهردار تهران تذکر دادیم که با توجه به کمیسیون ماده ١٠٠ تخلفات این شخص قلع و قمع شود یا جریمه سنگینی بپردازد تا دیگر تخلف نکند. وی ادامه داد: شهرداری کنترل لازم را ندارد و در برخی از پرونده ها شاهد این هستیم که شهرداری ماده ٧ را به خوبی اجرا نمی کند که تخلفات در مناطق یک، دو، سه و پنج بی رویه شده است .ناظران طی نقشه های نظام مهندسی باید این مناطق را که زمین خواری در آن ها صورت می گیرد با در نظر گرفتن ضوابط قانونی کنترل کنند. خبرگزاری موج این خبر را منتشر کرده است.
نخست وزیر کانادا در رینگ بوکس

نخست وزیر کانادا که یک بوکسور حرفه ای است در جریان سفر به امریکا ضمن حضور در باشگاه ورزشی “گلیسانز” بروکلین مشهورترین رینگ بوکس شهر تمرین کرد.
بسته شنبه 4 اردیبهشت

قرارداد ۲۵ میلیون تومانی اولادی

مهرداد اولادی بازیکن شماره ۷۷ تیم ملوان سه شنبه هفته گذشته در تهران دچار ایست قلبی شد و دار فانی را وداع گفت. او که در تیم های پرسپولیس و استقلال بازی کرده بود و روزهای خوبی در الشباب داشت و تلاش می کرد دوباره به تیم ملی برگردد! این فصل در حالی با تیم ملوان قرارداد بست که دستمزد او ۲۵ میلیون تومان تعیین شده بود! قراردادی که شاید برای بازیکنان تیم های دسته اولی هم خیلی قابل قبول نباشد! 


گفته می شود رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرده تبلیغات دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از روز پنج شنبه (۲ اردیبهشت) آغاز شده است در یک فضای بسیار رقابتی، گسترده و تنگاتنگ ادامه دارد. معاون سیاسی وزیر کشور درباره آخرین آمار اعتبارنامه صادر شده توسط فرمانداری‌های سراسر کشور خاطر نشان کرد: تاکنون اعتبارنامه ۲۲۱ منتخب صادر شده ولی هنوز اعتبارنامه مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان صادر نشده است که در این باره بزودی دفتر حقوقی وزارت کشور توضیحاتی ارائه می‌کند.

.

فراکسیون رهروان ولایت پس از انتخابات، منحل شد

سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به آخرین وضعیت کمیته هفت‌نفره اصولگرایان اظهار داشت: کمیته مصمم است که برای تشکیل فراکسیون فراگیر نیروهای ارزشی مجلس دهم به کار خود ادامه دهد و در این مسیر با رئیس محترم مجلس، شورای هماهنگی ائتلاف اصولگرایان و شخصیت‌های موثر جریان اصولگرایی مشورت خواهد کرد.نقوی‌حسینی اعلام کرد: اساساً فراکسیون رهروان ولایت فروپاشیده و بعد از انتخابات هم دیگر تشکیل جلسه نداده و دلیل این مسئله هم این است که رئیس و نائب‌رئیس این فراکسیون که ادعای اصولگرایی داشت، یک شبه از این‌سوی طیف اصولگرایی به طیف مقابل می‌روند،‌ طبیعی است که فراکسیون فرومی‌پاشد و این دو نفر با این اقدام عجیب‌شان به «پدیده انتخابات» تبدیل شدند.سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایلنا،‌ ین مطالب را بیان داشت

.

گفته می شود یک نماینده مردمدر مجلس گفته نباید سوال‌های بی‌جواب در اذهان عمومی ایجاد کرد. رد صلاحیت منتخب مردم پس از انقلاب اقدامی بی‌سابقه بود که تاکنون تجربه نکرده بودیم. مطالبه مردم برای شنیدن پاسخی شفاف در خصوص رد صلاحیت خانم مینو خالقی منتخب مردم در انتخابات مجلس دهم حوزه اصفهان به حق است.مردم به کسی رای دادند که نامش مورد تایید شورای_نگهبان و وزارت کشور قرار گرفته بود. وزارت کشور و شورای نگهبان باید مسائل مربوط به این موضوع را شفاف‌سازی کنند. اگر هم وزارت کشور مقصر نباشد ما زورمان فقط به وزیر کشور می‌رسد. احتمال استیضاح وزیرکشور در مجلس نهم کم است اما با آغاز مجلس دهم به این موضوع ورود خواهیم کرد.

توصیه یک آیت الله به اصولگرایان و اصلاح طلبان

آیت‌الله محی الدین حائری شیرازی پیش از ظهر امروز در جمع معتکفان مسجد امام حسین(ع) اراک بااشاره به سراب بودن راه‌های پیش‌روی دشمنان اظهار داشت: تمام راه‌هایی که دشمنان ایران اسلامی به‌ویژه غرب تاکنون رفته‌اند، سرابی بیش نبوده و نتوانسته هیچ مشکلی از خود حل کند. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اصولگرا و اصلاح طلب باید زیر پرچم ولایت به فکر پیشرفت کشور باشند. این اظهارات را تسنیم منتشر کرده است.

گفته می شود عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به مذاکرات مسئولان سازمان حج با طرف‌ عربستانی برای اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی، گفته با توجه به کارشکنی‌ها و رفتار غیرمنطقی آل‌سعود، مسئولان در مذاکرات بحث امنیت حجاج را در نظر داشته باشند.وی با بیان اینکه مسئولان سازمان حج نباید در مذاکرات خواسته‌های غیرمنطقی عربستانی‌ها را بپذیرند، تصریح کرد: برخی شروط عربستانی‌ها غیرمنطقی است و با عزت و کرامت ایرانی‌ها سازگاری ندارد.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه باید در مذاکرات تدبیر و درایت بیشتری به خرج داد، گفت: صدور ویزا از سوی کشور ثالث برای حجاج ایرانی غیرقابل قبول است و پذیرفتنی نیست.حجت‌الاسلام سلیمی ادامه داد: اعطای ویزای حج از طریق کشور ثالث به حجاج خلاف صحبت‌های اخیر درباره بازگرداندن عزت به پاسپورت‌های ایرانی است که باید از سوی سازمان حج و دستگاه دیپلماسی این موضوع پیگیری شود.

گفته می شود با قیمت‌های فعلی نفت، متوسط قیمت هر تن بنزین در بازار خلیج‌فارس در هفته گذشته نزدیک به ۴۵۰ دلار قیمت‌گذاری شده است که به معنای قیمت ۳۳ سنتی بنزین در هر لیتر است. بر این اساس، قیمت هر لیتر بنزین با ارز دولتی حدود ۱۰۰۰ تومان و با احتساب ارز آزاد حدود ۱۱۵۰ تومان محاسبه خواهد شد.
بازیگر سینما هم در اهواز کتک خورد!

رامین راستاد بازیگر سینما و تلویزیون که برای  تئاتری در اهواز که از ١٠ تا ٢٠ اردیبهشت اجرا می شود، به این شهر سفر کرده روز گذشته برای دیدن بازی پرسپولیس و استقلال اهواز به استادیوم رفت و البته اسیر اتفاقات نیز شد.راستاد با پیراهن قرمز که نشانه پرسپولیسی بودن است از سوی برخی افراد و هواداران ناراحت استقلال اهواز مورد ضرب و شتم واقع شد.بعد از این اتفاقات مسئولان هیئت فوتبال خورزستان او را شناختند و به اتاق امن بردند و سپس همراه با اتوبوس پرسپولیسی ها از ورزشگاه خارج شد تا اتفاق بدتری برای این هنرمند سینما نیفتد.

احتمال تشکیل فراکسیون سوم در مجلس دهم

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: غیر از اصولگرایان و اصلاح طلبان ممکن است فراکسیون سوم دیگری در مجلس شکل بگیرد.بهروز نعمتی با بیان اینکه تصور می کنم فراکسیون سومی هم غیر از اصلاح طلبان یا اصولگرایان در مجلس بعدی تشکیل شود، گفت: در حال حاضر نیز زمزمه های متعددی مطرح می شود که این فراکسیون شکل بگیرد.وی تصریح کرد: فضایی که اکنون در مجلس وجود دارد به ویژه در خصوص بحث فراکسیون ها که حتما اصلاح طلب یا اصولگرا باشند به نظر سخت می آید زیرا بسیاری از نماینده‌ها مشی اعتدالی یا میانه روی دارند، نه خود را وابسته به اصولگرایی و نه وابسته به اصلاح طلبی می دانند.نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: طیف رهروان و اصولگرایان معتدل و همچنین مستقلین ممکن است یک فراکسیون جدید را تشکیل دهند و لیست امید هم در همان فاز اصلاحات ممکن است فراکسیون دیگری را شکل دهد اما معتقدم غیر از اینها فراکسیون سومی هم ایجاد خواهد شد.نعمتی درباره اینکه آیا این امکان وجود دارد اصولگرایان و رهروان با یکدیگر برای تشکیل فراکسیون ائتلاف داشته باشند، گفت: اگر ائتلافی هم صورت بگیرد بنده در آن فراکسیون نیستم.ایسنا این مطلب را منتشر کرده است.

گفته می شود میرکاظمی با بیان اینکه واقعیت‌های اقتصادی را نمی‌توان پنهان کرد، اعلام کرده گزارشات دوره‌ای که دولت و وزارت خارجه از نحوه فعالیت‌های پس از برجام در کشور به مجلس و دیوان محاسبات ارائه می‌کند گویای این واقعیت است که اتفاق خاصی در اقتصاد کشور رخ نداده است. وی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور اعلام می‌کند پس از برجام صادرات نفت ایران افزایش یافته که این‌گونه نیست، گفت: صادرات نفت ایران به ۲ میلیون بشکه در روز نرسیده، حتی در برخی ماه‌ها کاهش فروش نیز داشته‌ایم، حتی اگر مجبور باشیم اسناد محرمانه‌‌ای از گزارشات ماهانه‌ای که دولت به کمیسیون انرژی مجلس  ارائه می‌کند را منتشر می‌کنیم.عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آمارهایی که رئیس‌جمهور از فروش روزانه نفت ارائه می‌کند ناشی از اطلاعات غلطی است که به وی داده می‌شود.تسنیم این خبر را منتشر کرده است.

لاریجانی و عارف توافق می کنند

محمدعلی وکیلی ،منتخب مردم تهران در مجلس دهم، در خصوص عدم ارائه لیست انتخاباتی از سوی اصولگرایان در دور دوم انتخابات، گفت: شاید نامزدهای اصولگرا در حوزه خود ترجیح می دهند زیر برچسب اصولگرایان نباشند و در همان فضای محلی رقابت کنند و یا اینکه اصولگرایان در ارائه لیست برای انتخابات دور دوم اتفاق نظر ندارند.مدیرمسئول روزنامه ابتکار در پاسخ به سوال دیگری در خصوص رقایت نامزدهای اصولگرا در شهرستان ها برای پیوستن به لیست امید در دور دوم انتخابات گفت: به نظر می رسد خیلی از اصولگرایان ترجیح می دهند به لیست امید بپوندند تا شانس پیروزی کسب کنند. در شهرستان ها برای پیوستن به لیست امید فشار و رقابت سنگینی وجود دارد.منتخب مردم تهران در پیش بینی خود از ترکیب مجلس دهم گفت:اکثریت کرسی ها از آن لیست امید خواهد بود و حداقل ۴۰ کرسی از ۶۹ کرسی مجلس در دور دوم انتخابات را لیست امید کسب خواهد کرد.وکیلی در مورد احتمال کناره گیری آقای عارف به نفع آقای لاریجانی برای ریاست مجلس دهم گفت: بین آقای لاریجانی و آقای عارف نباید رقابت در بگیرد و بدون مصاف و رقابت یکی از این دو باید برای ریاست مجلس انتخاب شوند. اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هر دو در قالب ائتلاف امید وارد صحنه انتخابات شدیم، بنابراین پس از انتخابات دور دوم در قالب همان ائتلاف امید توافق می کنیم یکی از این دو رئیس مجلس دهم شود و دیگری کمک کند.خبرگزاری آریا این خبر را منتشر کرده است.

گفته می شود یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موضع این تشکل را نسبت به مسئله ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری اعلام کرد.آیت‌الله مرتضی مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره برنامه این تشکل برای ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری اظهار کرد: جامعه مدرسین برای ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری برنامه‌ای ندارد و تا به حال نیز درباره آن صحبتی نکرده است.مقتدایی گفت: این مسئله مربوط به خود اعضای خبرگان است که چه کسانی کاندیدا می‌شوند و چه کسانی‌ رأی می‌آورند و جامعه مدرسین در این موضوع دخالتی ندارد.وی اضافه کرد:‌ جامعه مدرسین قصدی برای رایزنی در این باره هم نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme