امیر پوردستان خبر داد: جزئیات درگیری کلاه‌سبزهای ارتش ایران در سوریه و هلاکت ۲۰۰ تکفیری

 

 

هنوز چند روزی از اعزام نیروهای مستشاری ارتش ایران به سوریه نگذشته بود که خبر شهادت چهار تن از این دلاورمردان از سوریه به گوش رسید. اگرچه در ابتدا گمانه زنی های فراوانی در خصوص نحوه شهادت این عزیزان به صورت غیر رسمی منتشر شده بود اما امروز فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تایید خبر شهادت چهار تن از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در سوریه جزئیات این رویداد را هم تشریح نمودند.
به گزارش تابناک، امیر احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم وداع با پیکر شهدای تکاوران تیپ ۶۵ نوهد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (کلاه سبزها) که اخیرا در ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت رسیدند، در پاسخ به خبرنگاران با اشاره به حضور مستشاری نزاجا در سوریه اظهارداشت: به عنوان سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم که اگر ماموریتی باشد، آنجا حاضر شویم و اجرای ماموریت کنیم.
جزئیات درگیری کلاه‌سبزهای ارتش ایران در سوریه و هلاکت 200 تکفیری
وی افزود: داعش را در حد و اندازه‌ای نمی‌بینیم که یک یگان نظامی را وارد کنیم. دشمن اصلی ما آمریکا است و ما متناسب با آنها خودمان را آماده می‌کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در ماموریت مستشاری سوریه تعدادی از کارکنان نیروی زمینی نزاجا حضور داشتند که به حمدالله با قوت و استحکام در کنار “نیروی قدس” و سایر کسانی که در جبهه انجام وظیفه می‌کنند حضور مومنانه‌ای داریم.
امیر پوردستان ادامه داد: در عملیاتی که چند هزار نفر از نیروهای جبهه النصره و تکفیری‌ها حمله وسیعی و گسترده‌ای را به جنوب حلب انجام داده بودند، این رزمندگان رشادت‌ها و دلاورمردانی‌های مومنانه و شایسته ای را داشتند که تعداد ۴ نفر از عزیزان نیروهای زمینی به شهادت رسیدند.
وی تاکید کرد: در این درگیری، تعدادی از تانک‌ها و نفربرهای گروهک تروریستی النصره منهدم شد و تروریست‌ها ۲۰۰ نفر کشته دادند که تمامی اسناد آن نیز موجود است و این گوشه‌ای از خدمات و تلاش های است که سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه پاسداران قدرتمند در دفاع از حرم اهل بیت(ع) و مرزهای عقیدتی و ایمانی نظام جمهوری اسلامی ایفا می‌کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: ما یک یگان را شرکت ندادیم بلکه تعدادی از پرسنل را از تمامی یگان‌ها شرکت دادیم که از جمله تیپ ۶۵ است البته سایر یگان‌ها شرکت دادیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme